Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Dubrownika samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu Gradac, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 m. Następnie przejedziemy do Etnolandu - wyjątkowego miejsca, gdzie przeniesiemy się w czasie do Dalmacji sprzed stu lat. Zapewnią nam to gospodarze, ubrani w regionalne stroje, z humorem opowiadając o życiu i obyczajach dawnych mieszkańców tego regionu. Dowiemy się, jak pracowali, spali, jedli i pili ich przodkowie, zobaczymy tzw. pokój dziadka, spróbujemy lokalnych potraw i trunków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Przejazd malowniczą trasą widokową przez Riwierę Makarską do Omiša, skąd udamy się na rejs statkiem po Adriatyku (dodatkowo płatny ok. 45 euro/os.) na największą dalmatyńską wyspę – Brač, połączony z piknikiem rybnym. Zatrzymamy się w miejscowości Pučišća – słynącej z wydobywania doskonałej jakości kamienia oraz w Postira, słynącej z produkcji oliwy z oliwek. W obu miejscowościach czas na kąpiele słoneczne i morskie. Powrót do Omiša, miasta które niegdyś było gniazdem pirackim, a dziś słynie między innymi z festiwalu dalmatyńskich klap, czyli zespołów wykonujących tradycyjne pieśni, najczęściej a capella. Czas wolny w mieście, gdzie można zobaczyć między innymi twierdzę Mirabel, wznoszącą się niedaleko ujścia rzeki Cetiny, kościół św. Michała, zobaczymy fascynujący przełom rzeki przecinającej pasmo górskie Mosor. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy piękną trasą widokową na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika (UNESCO). To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek, otoczone pierścieniem potężnych murów obronnych. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejedziemy do Splitu, największego miasta Dalmacji, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III - IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarska wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Później udamy się do Trogiru (UNESCO), jednego z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie. Zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Następnie przejedziemy do Stelli Croatica, etno agroparku, położonego w otoczeniu majestatycznych pasm górskich Kozjaka i Mosoru, które wraz z pobliską twierdzą Klis, stanowiły scenerię popularnego serialu „Gra o tron”. W tutejszym ogrodzie botanicznym zobaczymy rośliny regionu, z których produkuje się m.in. wspaniały smokvenjak, rodzaj ciastka z fig z dodatkiem rakiji, naturalne mydła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przeprawa promowa na wyspę Hvar, jedną z najpiękniejszych i najbardziej nasłonecznionych wysp w Europie (słońce świeci tu przez około 300 dni w roku). Hvar to piękne krajobrazy, turkusowe morze, góry, winnice, pola lawendy a także zabytkowe, klimatyczne miasta. Po drodze widoki na idylliczną okolicę Starogradskiej Równiny wpisanej na listę UNESCO, gdzie winną latorośl i oliwki uprawia się nieprzerwanie od czasów kolonistów greckich, czyli 24 stulecia. Uprawia się tu również lawendę, z której gospodarze tłoczą olejek lawendowy. W Starogradskiej Równinie położne jest najstarsze miasto w Chorwacji Stari Grad, które zobaczymy podczas wycieczki a w nim między innymi: barokowy kościół św. Stefana, Muzeum Miejskie. Przejazd do miasta Hvar, stolicy wyspy, gdzie zobaczymy górującą nad miastem twierdzę Španjola, z której rozciąga się wspaniały widok na archipelag wysp Pakleni Otoci. Ponadto zobaczymy jeden z najstarszych teatrów w Europie, arsenał, Katedrę św. Stefana oraz klasztor benedyktynek, w którym siostry wykonują koronki z nitki agawy (UNESCO). Powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu - dzień wolny. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Mostaru i Medjugorja (dodatkowo płatne ok.60 euro/os). Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.
(Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 1500km).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
- Uprzejmie prosimy o uzupełnienie danych z dokumentów na podstawie, których klienci będą podróżować podczas objazdu. Nie jest to niezbędne do realizacji programu, ale znacznie przyśpieszy to jego realizację, skracając czas spędzony na przejściach granicznych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Położenie: Całkowicie wyremontowany w 2016 roku hotel, położony w uroczej miejscowości Gradac, na Riwierze Makarskiej. Ten wakacyjny kurort, niegdyś wioska rybacka, przyciąga turystów głównie dzięki swojemu świetnemu położeniu i pięknej, plaży. Riwiera Makarska słynie z połączenia majestatycznych gór pasma Biokovo i błękitnego, nieskazitelnie czystego morza, a w Gradacu możemy również zachwycać się widokiem na wyspy Hvar i półwysep Pelješac. Różne imprezy sportowe i kulturalne, kafejki nad samym morzem, możliwość zorganizowania wycieczek na okoliczne wyspy, do Splitu, Dubrownika, Mostaru czy Medjugorje, liczne górskie trasy piesze i rowerowe, umilą pobyt gości. W odległości ok. 500 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy komunikacji międzymiastowej. Transfer z lotniska w Dubrowniku do hotelu trwa ok. 3 godz.

Plaża: Obiekt usytuowany jest ok 150 metrów od jednej z najdłuższych plaż na adriatyckim wybrzeżu. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 25 HRK/dzień/leżak).

Do dyspozycji gości: Recepcja, lobby, restauracja. Ponadto nowy basen, taras przy basenie, leżaki.

Pokoje: Wyremontowane pokoje dwuosobowe z łóżkami małżeńskimi, z możliwością jednej dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę z prysznicem, TV-sat, lodówkę oraz klimatyzację. Pokoje trzyosobowe są większe i posiadają wydzieloną część z dodatkowym, jednoosobowym łóżkiem.

Wyżywienie: w formie bufetu: śniadania (06:30-09:00) i obiadokolacje (18:00-21:00).

Program sportowy i animacyjny: Cała gama sportów wodnych przy plaży.

Internet: Na terenie całego obiektu internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna: ***

Naszym zdaniem: Hit sprzedażowy sezonu 2018. Doskonale położony hotel, w samym sercu Makarskiej Riwiery, blisko bardzo urokliwej plaży i pełnej atrakcji promenady. Oferta przeznaczona dla Klientów, którzy chcieliby skorzystać nie tylko z plażowania i atrakcji kurortu, ale preferują aktywne zwiedzanie i odkrywanie tajemnic tego cudownego kraju. Serdecznie polecamy!

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji lub Bośni.

Opisy hoteli w dalszej części katalogu.

Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 135 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. |
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Chorwacja bez pośpiechu
Bestseller
Last Minute!
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
Chorwacja bez pośpiechu
1 / 15

4.9/6 (147 opinii)

Chorwacja bez pośpiechu

Za osobę4 365
Razem
8 729 zł
Zaliczka 30% 2 610 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 135 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.

Atuty oferty

• Split, Trogir, Dubrovnik - urok klimatycznych miast wykutych w kamieniu• Wyspy Hvar i Bracz - lawendowe pola, koronki z nitki agawy i słynny braczki marmur• Chorwacja wczoraj i dziś - wizyta w Etnolandzie • dla chętnych wypoczynek na Makarskiej Riwierze
Długość lotu

1 godz. 45 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (325 opinii)
Gradac
Chorwacja: Makarska Riwiera
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (258 opinii)
Sunce (Gradac)
Chorwacja: Makarska Riwiera
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (129 opinii)
Hotel & Villas Plat
Chorwacja: Dalmacja
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (9 opinii)
Vis Dubrovnik
Chorwacja: Dubrovnik

Opinie

Intensywność programu
4.7
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.4
Transport
5.5
Wyżywienie
3.3
Zakwaterowanie
3.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Waldemar, Ostróda 24.08.2021

Chorwacja pełna wrażeń

Wszystko było super.Hotel jak na warunki objazdówki wystarczający. Po co lepszy jak codziennie sa wycieczki i wraca sie wieczorem.Wieczorem idzie się pospacerować po urokliwym pasażu i przychodzi się spać. Pokoje obszerne , klimatyzacja działajaca bez zarzutu.Jedzenie takie jakie miało być, wybór duży, napoje dostępne bez ograniczeń przy posiłkach. kolacje z deserem i codziennym pytaniem kelnera: piwko-winko?Obsługa bardzo zyczliwa i pomocna.Program wycieczki bardzo fajnie przygotowany przez biuro.Pani Małgorzata - pilot to pełen profesjonalizm. Bardzo obszerna wiedza i przygotowanie.Również bardzo życzliwa i pomocna. Transport autokarami nowymi, czyściutki z kierowcami zawodowcami.Dużo ciekawych miejsc i i niezapomnianych wrażeń z wyjazdu. Biuro godne zaufania.Juz przeglądam ich oferty na następny rok.
Pokaż więcej opinii (146)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem