wypoczynek

All inclusive Cypr

Mnóż szczęście na podzielonej wyspie, czyli przepis na wczasy all inclusive

Republika Cypryjska to prawdziwa Europejka po azjatyckiej stronie Morza Śródziemnego. Wraz z Grecją stanowi zgrany turystyczny duet, który zabiera w fascynującą podróż śladami historii antycznej, wkomponowanej w lasy cyprysowe.Bezpośrednie sąsiedztwo Turcji, Syrii i Libanu nie pozostało obojętne dla kultury Cypru. Burzliwe losy kraju zakończone podziałem Zieloną Linią na grecką i turecką część, jawią się turystom, jako nieodłączny element krajobrazu historycznego. Do dziś można zaobserwować jak w opustoszałe i odrapane budynki wpisana jest dramaturgia tamtych wydarzeń. Lecz Cypr to przede wszystkim otwartość na turystów, życzliwe gesty i bliskie kontakty międzyludzkie, które łamią wszelkie bariery i wprowadzają rodzinną atmosferę. Właściwa dla krajów Południa otwartość na drugiego człowieka, daje również możliwość lepszego poznania odmiennych obyczajów podczas tradycyjnej cypryjskiej uczty–meze. Najsławniejszy ze sławnych biały ser Halloumi, ale też Commandaria uważana za najstarsze wino na świecie to klasyki kuchni regionu, które w towarzystwie owoców i słodkiej baklawy przekonają niejednego turystę do urozmaicenia własnego środkowoeuropejskiego menu. Zatem wzbogacenie bagażu podróżnego nie tylko o koronki lefkarskie, lecz także ser, wino i oliwki będzie tylko kwestią czasu.Wakacje all inclusive w rytmie serca

W ojczyźnie Afrodyty, bogini miłości i piękna, nie może zabraknąć zapierających dech w piersiach widoków. Wędrówka w Góry Kyreńskie, zainaugurowana przechadzką przez plantacje oliwek, może dostarczyć właśnie takich wrażeń. Wśród atrakcji turystycznych prym jednak wiodą archeologiczne stanowiska w Pafos ze skąpaną w morskiej pianie historią mitycznej bogini płodności. O wyjątkowości tego miejsca świadczy niezwykła popularność wśród zakochanych, wyznających sobie uczucia na tle turkusowych wód otulających jasne formacje skalne. Wczasy all inclusive, uzupełnione wizytą w zdobionych kościołach regionu Troodos i w rejonie stanowiska neolitycznego Chirokitia, z pewnością nie będą należeć do monotonnych.

Limassol, Larnaka i Nikozja. To największe ośrodki miejsce państwa-wyspy, ale i najczęściej wybierany cel wakacyjnej wyprawy. Świetnie zorganizowane, z centralnie ulokowaną promenadą prowadzącą na szeroką plażę i bogatym zapleczem dla życia towarzyskiego, to cypryjska norma. Ayia Napa z najpiękniejszymi plażami oferuje niezliczone możliwościami aktywnego wypoczynku, by wieczorem zamienić się w stolicę nieskrępowanej konwenansami zabawy i uciech wszelakich. Podzielone na pół serce Cypru–Nikozja, również nie zawiedzie wczasowiczów szukających dobrej zabawy w otoczeniu XV-wiecznej zabudowy. Komfort wypoczynku wśród uznanych przyrodniczych stanowisk przepleciony zadumą nad niejednoznaczną historią regionu. To wszystko otrzymasz w pakiecie all inclusive podczas wczasów na Cyprze.