Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Podgoricy samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy budwańską starówkę z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to także wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Przejedziemy nad Zatokę Kotorską. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, który wraz z miastem Kotor malowniczo położonym u podnóża masywu Lovćen, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy, został wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Kotoru, w programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Zobaczymy również Perast, barokową perłę Boki Kotorskiej. Przepiękne, niewielkie miasteczko leżące u zboczy fiordu, słynące ze swojego bogactwa, architektury i mieszkańców – wyśmienitych żeglarzy. Przepłyniemy na wyspę Matki Boskiej ze Skały, miejsca jak z pocztówek, a chętni zwiedzą Kościółek na wyspie, namacalny dowód potęgi niewielkiego Perastu. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Dzień 3

Dziś przejedziemy słynnymi serpentynami – zwanymi kotorskimi agrafkami - do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrović, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki, której możemy skosztować w trakcie degustacji.. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Króla NIkoli, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovicia. Przejdziemy nad Jezioro Szkoderskie - jeden z parków narodowych Czarnogóry, największe jezioro na Bałkanach, przez które przebiega granica czarnogórsko-albańska, przepięknie położone między pasmami górskimi Prokletije, Rumija, Lovćen. Jezioro słynie z bogactwa ryb (m.in. węgorz, karp) i ptaków, wśród których najbardziej znanymi są pelikany, kormorany i czaple siwe. Dodatkowo dla chętnych z miejscowości Virpazar udamy się na rejs widokowy po jeziorze, z możliwością kąpieli (dodatkowo płatne 45 EUR/os). Powrót do hotelu.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy do Starego Baru, miasta-brata włoskiego Bari. Zniszczony podczas trzęsienia ziemi w 1979 r. jest w tej chwili jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Spacer po ruinach miasta, otoczonych masywnymi murami obronnymi, to wielka gratka dla każdego odkrywcy. Zobaczymy też najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach, które owocuje już od ponad 2300 lat, chronione dziś jako pomnik przyrody. Przejedziemy dalej na południe do Ulcinja, Miasto ma wiele atutów: malowniczą, kaskadowo położoną na wzgórzu, wysuniętą w głąb morza starówkę otaczającą urokliwą Małą Plażę; najdłuższą plażę w tej części Adriatyku – Wielką Plażę 13 km – która zachęca do kąpieli i długich spacerów. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Dzień 5

Podczas wakacji w Czarnogórze koniecznie trzeba odwiedzić jej tajemniczą sąsiadkę - Albanię. Ta wycieczka daje możliwość doświadczenia zupełnie odmiennej kultury i obserwowania realiów codziennego życia w Krainie Orłów! Poznawanie Albanii rozpoczniemy w Szkodrze, gdzie w samym środku Europy można poczuć na plecach oddech orientu. Wizyta w tym mieście pozwala nieco lepiej zrozumieć burzliwą i nieco mroczną historię tego enigmatycznego kraju. Udamy się na zamek Rozafa, skąd roztacza się bajeczny widok na Jezioro Szkoderskie - największe jezioro na Bałkanach. Skosztujemy także tradycyjnej kuchni albańskiej podczas przerwy obiadowej (dodatkowo płatny ok,12 euro). Następnie czeka na nas spacer po mieście, gdzie poczujemy rytm prawdziwego albańskiego miasta i poznamy jego wspaniałą historię. Odwiedzimy też Muzeum Świadków Komunizmu żeby lepiej zrozumieć najmroczniejsze czasy albańskiego narodu.! Powrót do hotelu.

Dzień 6

Dzień 6

Wypoczynek nad morzem lub dla chętnych fakultatywnie wycieczka do czarnogórskich kanionów. Prawdziwe „Dzikie Piękno” – jak głosi slogan reklamowy Czarnogóry. Rozpoczynamy przejazd od malowniczego płaskowyżu w pobliżu miasta Nikszić, aby dotrzeć do stolicy gór – Żabljaka. Tam odpoczynek nad Czarnym Jeziorem, który jest wspaniałą okazją do cieszenia się urokami górskiego klimatu. Następnie przejazd na prawie 400-metrowy most na rzece Tarze, rozpostarty pomiędzy brzegami największego kanionu Europy. Spacer po moście i chwila odpoczynku pozwolą na pełne przeżywanie wrażeń i emocji związanych z tym magicznym miejscem. Z mostu ruszamy wzdłuż kanionu Tary, najgłębszego w Europie, do kanionu rzeki Moraczy, którym zjeżdżamy do wybrzeża, zatrzymując się po drodze w Monastyrze Moracza. Podczas przejazdów przez kaniony postoje na tarasach widokowych oraz przerwa na obiad (dodatkowo płatny). Koszt wycieczki ok 60 euro.

Dzień 7

Dzień 7

Wypoczynek nad morzem lub dla chętnych fakultatywnie rejs po jednej z najpiękniejszych zatok południowej części Europy (UNESCO). Wypływamy z portu w Tivacie, podziwiając luksusową marinę Porto Montenegro. Przepływać będziemy wzdłuż imponujących kotorskich fiordów. W programie kąpiele w krystalicznie czystym Adriatyku. Nasz statek odwiedzi również Herceg Novi, „miasto kwiatów”, wyróżniające wśród innych miast wybrzeża śródziemnomorską roślinnością m.in. drzewami cytusowymi, cyprysami i palmami . Charakterystyczna jest też mieszanka stylów architektonicznych. Miasto ma 3 place, w tym Belavista, z którego roztacza się wspaniały widok na Bokę Kortorską, a nad miastem górują twierdze. Po zwiedzaniu miasteczka pożeglujemy w stronę portu w Tivacie, gdzie zakończymy naszą morską przygodę. W cenie rejsu lunch. (dodatkowo płatne ok.60 euro). Obiadokolacja i nocleg

Dzień 8

Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer: - dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu, a 15 dnia wylot do Polski, - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja, taras słoneczny, basen zewnętrzny z brodzikiem dla dzieci, parking,

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Pakiet (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) -- ok. 98 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu. Dodatkowa opłata, taksa klimatyczna - ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu.

Czarnogóra bez pośpiechu
Last Minute!
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
Czarnogóra bez pośpiechu
1 / 9

5.1/6 (149 opinii)

Czarnogóra bez pośpiechu

Za osobę3 324
Razem
6 649 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Pakiet (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) -- ok. 98 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu. Dodatkowa opłata, taksa klimatyczna - ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu.

Atuty oferty

Kotor i słynne kotorskie agrafki - najpiękniejsze fiordy Bałkanów • Cetinje i Zabljak - dawna stolica i stolica gór • od kanionu Tary do kanionu Moraczy • Zanjice i Błękitna Grota • Szkodra - największe jezioro • Kruje - Albania kulturalnie • dla chętnych pobyt w jednym z czarnogórskich kurortów
Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Atrakcje dla dzieci
2.5
Intensywność programu
4.6
Obsługa hotelowa
5.3
Pilot
5.5
Plaża
4.3
Pokój
5.4
Położenie i okolica
4.6
Program wycieczki
5.3
Rezydent
5.3
Sport i rozrywka
3.1
Transport
5.5
Wyżywienie
4.2
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jacek, Warszawa 06.2023 18.07.2023
Termin pobytu: czerwiec 2023

Montenegro na luzie

„Czarnogóra bez pospiechu” to faktycznie wycieczka nieśpieszna, bez wstawania o świcie oraz zwiedzania w przysłowiowym biegu. Wyjazd z rodzaju objazdówki, ale z pobytem w jednym hotelu co jest świetnym rozwiązaniem. My korzystaliśmy z Hotelu Sars w Dobrej Wodzie. Wyjazdy ok. godz. 8 rano a powroty w godz. późno popołudniowych. Był zatem czas na śniadanie, podróżowanie i oglądanie wraz z czasem wolnym, a po powrocie spokojną obiadokolację. Chętni bez problemu znaleźli siłę na wieczorny spacer nad morze i/lub dobre winko albo lokalne piwo Nikšićko. Wycieczka została dobrze zorganizowana z przemyślanym programem. Prowadzona przez profesjonalną pilot Martę i super przewodników zwłaszcza Ernesta i Anę. Wielki plus dla Rainbown za zatrudnianie fachowców, Polaków którzy znają lokalny język i kraj bo na co dzień w nim mieszkają i pracują. Czarnogóra to mały kraj gdzie góry schodzą bezpośrednio do morza. Krajobrazy potrafią zachwycać a zwiedzane miejsca są ciekawe historycznie i architektonicznie. Miejsc takich jak Kotor, Perast, Budva czy Bar nie ma co opisywać w opinii, trzeba je koniecznie zobaczyć. A przejazd słynnymi agrafkami z widokiem na Bokę Kotorską pozostawia niezapomniane wrażenia. Bałkańskim dopełnieniem jest wyjazd do Kruji w Albanii. Ciekawym pomysłem była tez wizyta w Ulcinji, zarówno Mała Plaża jak i wypoczynek na ciemnym piasku Wielkiej Plaży przy Hotelu Otrant. Można sobie wyrobić po części samodzielną ocenę obiektu z katalogu Rainbown :) Warto też skorzystać z opcji fakultatywnych: m.in. rejs po Jeziorzez Szkoderskim wraz kąpielą i degustacją miejscowego karpia oraz relaksacyjny rejs po zatoce Kotorskiej. Niestety podczas naszego pobytu nie udało się zorganizować wyjazdu do Kanonów, ale będzie to okazja aby ponownie pojechać do Montenegro zwłaszcza, że Czarnogórcy są gościnni, kuchnia dobra a ceny w sklepach i knajpkach niewygórowane jak na tak nadmorski i górski kraj :) Uważamy wyjazd za bardzo udany. Polecamy wszystkim bez względu na wiek i przekonania „Czarnogórę bez pośpiechu” organizowaną przez Rainbow.
Pokaż więcej opinii (148)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem