Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do Sharm el Sheikh i zakwaterowanie w hotelu

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 4*  (Old Vic Resort Sharm lub podobny) w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Przez Synaj do Jordanii: pustynia Wadi Rum i Akaba

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj do Taby. Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy z Izraelem przejazd przez Ejlat w kierunku Akaby. Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.) - obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Akabie lub okolicy. (Trasa ok 350 km).

Dzień 3
Dzień 3

Odkrywanie Petry: miasto wykute w skale

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu w Ammanie lub okolicy, kolacja i nocleg. (Trasa 300 km).

Dzień 4
Dzień 4

Jordania: Majestatyczny Amman i ślady historyczne w Dżerasz

Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo, z której podziwiać będziemy panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Według tradycji Góra Nebo to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni oglądał Ziemię Obiecaną. Następnie zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, gdzie na wzgórzu mieszczącym pozostałości potężnej niegdyś cytadeli zwiedzimy m.in. Muzeum Archeologiczne. Ze szczytu wzgórza będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, w tym rzymski teatr i odeon, czyli starożytną filharmonię. Następnie udamy się do Dżerasz (forum, świątynia Artemidy, kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim ulica 600 kolumn). W dalszą drogę przejedziemy w stronę granicy jordańsko-izraelskiej, którą przekroczymy na moście Szejka Husajna. Po odprawie granicznej przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie lub okolicy. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 5
Dzień 5

Podróż śladami św. Piotra: Galilea, Nazaret i Tel Aviv

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i rejs po Jeziorze Galilejskim łodzią turystyczną, wzorowaną na łodzi rybackiej z czasów św. Piotra. Wizyta w Yardenit nad rzeką Jordan w symbolicznym miejscu chrztu Chrystusa. Następnie przejazd do Nazaretu oraz wizyta w bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Nazarecie (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Stąd pojedziemy do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dotrzemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Następnie przejedziemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Na zakończenie dnia udamy się przez Jerozolimę do Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem/ Hebronie lub okolicy. Fakultatywnie zwiedzanie „Jerozolimy nocą” w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6
Dzień 6

Śladami historii: zwiedzanie Jerozolimy i Betlejem

Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy: kościół Dominus Flevit, Bazylika Wszystkich Narodów położona przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym (znanym Polakom jako Ogrójec), Góra Oliwna, następnie stare miasto w Jerozolimie: idąc krętymi uliczkami arabskiego bazaru w dzielnicy muzułmańskiej przemierzać będziemy Drogę Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Udamy się przez dzielnicę żydowską do Ściany Płaczu. Następnie przejedziemy do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa, gdzie złożymy wizytę w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem/ Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7
Dzień 7

Od twierdzy Heroda Wielkiego do zapierającego dech Sharm El Sheikh

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Masady - twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki zelotów - społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi. Przejazd oraz kąpiel w Morzu Martwym - ok. 440 m p.p.m. Zakupy kosmetyków z Morza Martwego. W dalszą drogę pojedziemy do granicy z Egiptem (po załatwieniu formalności granicznych przejście przez granicę pieszo) i przejazd autokarem do Sharm el Sheikh. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg w hotelu 4*  (Old Vic Resort Sharm lub podobny) w Sharm El Sheikh. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 8

Zakończenie pobytu i transfer na lotnisko

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Sharm el Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu):
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

 • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne np. ramadan 28.02 - 03.03.2025r.) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).


 • W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur i Rosh Ha Shana, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.


 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


 • Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.


 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


 • Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody. 


 • Do wizy jordańskiej potrzebne są dane paszportowe: numer paszportu, data wydania, obywatelstwo i data ważności (paszport ważny min. 6 miesięcy)!


 • „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.


 • Ze względu na przepisy egipskie informujemy, że aby posiadać sprzęt foto/wide z zoom powyżej 55 krotny należy mieć specjalne zezwolenie. Rekomendujemy nie brać takiego sprzętu ze względu na przypadki odbierania do konwoju celnego za którego musi zapłacić podróżny
 • Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

  Wycieczki lokalne

  Podczas pobytu w Sharm El Sheikh proponujemy wycieczki fakultatywne:

  GÓRA SYNAJ I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY
  - wschód słońca na Górze Synaj i zwiedzanie klasztoru. Cena ok. 50 USD.

  DELFINARIUM - show z delfinami, w cenie transfer autokarem w obie strony. Cena ok. 30 USD.

  RAS MOHAMED - wycieczka statkiem do Parku Narodowego (przepiękne rafy koralowe), lunch na statku w cenie, kąpiele morskie, snorkeling (kolorowe rafy tuż przy brzegu!). Cena ok.50 USD + 10 USD na wejściówki do parku.

  Uwaga!
  Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  Dodatkowe informacje

  Do dyspozycji gości

  lobby, restauracja oraz bar.

  Wyżywienie

  śniadania oraz kolacje (wg opisu w programie).

  Zakwaterowanie

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** (w Jordanii i Izraelu) i **** (w Egipcie) w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych)

  Uwaga!Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh.

  Wizy

  Paszport i wiza

  • Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
  • Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy kupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

  Informacje dor. wizy jordańskiej:

  • Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klientów.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD/os. (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Parku Narodowego Ras Mohanmad - autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic ok. 133 USD/os. oraz kosztów biletów wstępu, przewodników, obsługi bagażowych, kierowców, systemu TGS - koszt ok. 362 USD/os. (łącznie kwota ok. 495 USD/os. płatna pilotowi imprezy), napojów do obiadokolacji, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz innych wydatków osobistych.

  Egipt, Jordania, Izrael – bliskowschodni tercet

  5.2/6 (345 opinii)

  Udostępnij
  Dodaj do schowka
  Egipt, Jordania, Izrael – bliskowschodni tercet
  Bestseller
  Galeria (17)
  Egipt, Jordania, Izrael – bliskowschodni tercet
  Egipt, Jordania, Izrael – bliskowschodni tercet
  Egipt, Jordania, Izrael – bliskowschodni tercet
  Zdjęcie mapy
  Plan Wycieczki

  Atuty oferty

  Sharm el Sheikh - kurort Synaju • Wadi Rum - królowa pustyń • Petra • góra Nebo - ostatnie spojrzenie Mojżesza • Betlejem • Dżerasz - miasto 600 kolumn • rzeka Jordan • Jezioro Galilejskie • Cezarea Nadmorska • Jaffa-Tel Aviv • Jerozolima • opcjonalnie tydzień pobytu w Sharm el Sheikh
  Lot

  Bezpośredni

  Rodzaj wyjazdu

  Objazd + wypoczynek

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD/os. (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Parku Narodowego Ras Mohanmad - autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic ok. 133 USD/os. oraz kosztów biletów wstępu, przewodników, obsługi bagażowych, kierowców, systemu TGS - koszt ok. 362 USD/os. (łącznie kwota ok. 495 USD/os. płatna pilotowi imprezy), napojów do obiadokolacji, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz innych wydatków osobistych.

  Plan wycieczki

  Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

  Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
  Zdjęcie Hotelu
  4.5/6 (23 opinie)
  Falcon Naama Star
  Egipt: Sharm el Sheikh
  Zdjęcie Hotelu
  4.3/6 (10 opinii)
  Old Vic Resort Sharm
  Egipt: Sharm el Sheikh
  Zdjęcie Hotelu
  4.7/6 (118 opinii)
  Faraana Reef Resort
  Egipt: Sharm el Sheikh
  Zdjęcie Hotelu
  4.8/6 (14 opinii)
  Il Mercato Hotel & Spa
  Egipt: Sharm el Sheikh

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  Za osobę3 347
  Razem
  6 693 zł
  Zaliczka 10% 660 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
  trwa wczytywanie

  Opinie klientów

  Intensywność programu
  5.3
  Pilot
  5.4
  Program wycieczki
  5.5
  Transport
  4.9
  Wyżywienie
  4.8
  Zakwaterowanie
  4.5
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Ewa 23.05.2018

  Opinia o wycieczce

  Reasumując było ok

  6.0/6

  Ryszard P. 17.10.2019

  Bliskowschodni tercet

  Pokaż więcej opinii (343)
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem