Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu 4* w Hurghadzie. Czas na odpoczynek. Kolacja w formule all inclusive.

Dzień 2

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację, kąpiele morskie i słoneczne w Hurghadzie. Posiłki w formule all inclusive w hotelu.

Dzień 3

Dzien wolny na wypoczynek ,kąpiele morskie i słoneczne, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych -morskich i pustynnych.

Dzień 4

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie (śniadanie w formie suchego prowiantu) i transfer autokarowy do Asuanu. Po południu zakwaterowanie na statku,obiad. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską oraz wypijemy tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.).Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 100 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok.4:00), gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Nastepnie Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Powrot na statek ,obiad ,a następnie rejs po Nilu w kierunku KomOmbo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Horusowi wznoszący się tuz nad brzegami Nilu. Rejs po Nilu w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 6

Rano po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w. p.n.e. Po południu obiad na statku i rejs po Nilu do Luksoru. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 7

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (ok.120 USD/os.). W godzinach porannych, po śniadaniu wykwaterowanie a następnie zwiedzanie Luksoru czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (możliwość wejścia do grobowca Tutanchamona za oplatą około 450  EGP/os.-  płatność tylko kartą) Odwiedzimy także sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Transfer i powrót do Hurghady w godzinach wieczornych, kolacja. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 8

Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem. Wylot do Polski

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Kair – centrum arabskiego świata

Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Program: Giza - jeden z siedmiu cudów świata - Piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa (możliwość wejścia do piramidy Cheopsa, bilet ok. 400 LE/os.), Sfinks oraz świątynia mumifikacji Chefrena, perfumeria, lunch (napoje płatne dodatkowo). Kolejno Muzeum Egipskie - znajduje się tam m. in. skarb Tutanchamona – słynna maska i sarkofag (pokój mumii królewskich - dodatkowo płatny ok. 200 LE, za opłatą ok. 50 LE możliwość wykonywania zdjęć w muzeum). Powrót do Hurghady około 23:00. W hotelu zamówiona jest późna kolacja.

Cena od 389 zł/os.

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami (jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

 Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ****(4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie - hotel King Tut Aqua Park Beach Resort lub podobny).

Do dyspozycji gości:lobby, restauracja oraz bar.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV sat.

Wyżywienie:all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w hotelu.

Rejs po Nilu statkiem ****(3 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości:restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny:wygodne i klimatyzowane 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. piwo, whisky, za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie w hotelu 4* oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*; wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 290 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie); napojów do obiadów i kolacji na statku; innych wydatków osobistych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

Egipt - Potęga Południa - Light, Zakwaterowanie EGP

4.3/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Egipt - Potęga Południa - Light, Zakwaterowanie EGP
Galeria (11)
Egipt - Potęga Południa - Light, Zakwaterowanie EGP
Egipt - Potęga Południa - Light, Zakwaterowanie EGP
Egipt - Potęga Południa - Light, Zakwaterowanie EGP
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor - starożytne Teby z imponującym Karnakiem • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Wielka Tama w Asuanie • bogini Izyda na wyspie File • all inclusive na objeździe (w hotelach) • Abu Simbel - świątynie Ramzesa II i Nefertari (opcjonalnie)

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie w hotelu 4* oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*; wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 290 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie); napojów do obiadów i kolacji na statku; innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (42 opinie)
AMC Royal Resort (ex. AMC Azur Resort)
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (7 opinii)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (179 opinii)
Sea Gull
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
3.5/6 (12 opinii)
Sphinx Aqua Park Beach Resort
Egipt: Hurghada

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 750
Razem
5 499 zł
Zaliczka 15% 820 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Obsługa hotelowa
4.5
Plaża
6.0
Pokój
3.8
Położenie i okolica
4.8
Rezydent
5.3
Wyżywienie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

4.5/6

Sylwia, Warszawa 07.09.2023
Termin pobytu: kwiecień 2023

wszystko Ok

wszystko Ok , brać i jechać . 4,5 ze względu na koszty wycieczek fakultatywnych , ale cóż wszystko kosztuje …-

4.0/6

Sylwiusz, Warszawa 28.03.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Egipt potęga południa light

Hotel: Protels Grand Seas 1. Część basenowo-hotelowo- recepcyjna w porządku. Mogliby tylko zadbać bardziej o czystość tkanin na leżakach. 2. Stan sanitarny łazienek to dramat. Zasłony prysznicowe brudne (prawdopodobnie nie wymieniane od nowości). Ewidentnie brak remontu łazienek od chwili budowy. Ręczniki hotelowe nie grzeszą czystością. Brak cieplej wody. 3. Jedzenie oki, da się zjeść. Raczej typowo miejscowe niż europejskie. 4. Duże problemy z kartami wejściowymi do pokoi. 5. Raczej hotel 3 gwiazdkowy. Statek: Renaissance zdecydowanie lepszy niż hotel, pyszne jedzenie, czysto., super obsługa. Jedyny minusy to słabe ciśnienie wody pod prysznicem. Program wycieczki: na miejscu okazuje się, że odbiega zdecydowanie od tego co przedstawia w opisie Rainbow pod kątek czasowym. Dzień zaczyna się praktycznie codziennie w godz. 4-5 i zwiedzanie jest przed śniadaniem. Grafik bardzo napięty, nie ma czasu na kontemplację zabytków. Program przedstawiamy na stronie jest oderwany od realiów panujących na miejscu. Abu Simbel pobudka 2.20; lot balonem: 3.30, świątynia Edfu 3.30. Duże rozczarowanie tym, że nikt nie mówi o tym wcześniej. Śniadania na statku godz. 7-8.00 Przewodnik Abdul genialny, polecam. Ogólnie byłoby spoko gdyby faktycznie wcześniej informowali jak to wygląda, bo inaczej człowiek czuje się na miejscu mocno rozczarowany i lekko oszukany. Plusem jest to, że faktycznie można wiele rzeczy zobaczyć.
Pokaż wszystkie opinie

Hurghada - pogoda

Czerwiec

28

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Egipcie na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem