Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Wietnamu.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot na wyspę Phu Quoc. Odprawa wizowo-paszportowa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na wyspie.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wczesny transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. zwiedzanie miasta: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. W trakcie zwiedzania lunch. Przejazd do Ha Long, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Wieczorem pokaz słynnych „kukiełek wodnych” będących specjalnością północnego Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Laosu - Vientiane. Zwiedzanie miasta: zobaczymy przede wszystkim świątynie, z których słynie stolica Laosu - Haw Phra Kaew, w której obecnie znajduje się muzeum, Si Saket - będącą najstarszą świątynią stolicy, Si Muang - zbudowaną w 1563 r., pomnik wojenny Patuxai symbolizujący walkę Laotańczyków przeciwko francuskiemu panowaniu i często nazywanym Laotańskim Łukiem Triumfalnym. Następnie przejedziemy na Główny Targ w Vientiane, gdzie będzie możliwość zakupu lokalnych pamiątek. Zwiedzanie zakończymy w złotej świątyni PhaThat Luang, która jest uznana za symbol narodowy Laosu. Kolacja i nocleg w hotelu w Vientiane. (Przelot wewnętrzny).

Dzień 6

Dzień 6

Wykwaterowanie i śniadanie w hotelu. Wizyta w pracowni jedwabiu, a następnie w parku z ponad 200 figurami buddyjskimi i hinduistycznymi. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu przejazd pociągiem do Luang Prabang. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Luang Prabang. Zobaczymy między innymi  Pałac Królewski ze świątynią Haw Pha Bang, od której miasto bierze swoją nazwę. Wejdziemy na wzgórze Phousi z którego roztacza się widok na rzekę Mekong  Khan, a także odwiedzimy świątynię Xieng Tong  z XVI wieku. Pojedziemy również 30km za miasto, by zobaczyć wodospad Kuang Si. Chętni mogą zabrać stroje kąpielowe - możliwość kąpieli o ile pozwoli pogoda i stan wody. Kolacja i nocleg w Luang Prabang.

Dzień 8

Dzień 8

Wykwaterowanie, śniadanie, a następnie przelot do Siem Reap (możliwe międzylądowanie), położonego tylko 7 km od świątyń Angkoru. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Przelot wewnętrzny).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, jedna z bram Angkor Thom - Baphoun, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Wieczorem dla chętnych kolacja z programem artystycznym (cena ok. 30 USD/os.). Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu transfer do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Transfer realizowany autokarem. Po południu krótkie zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz świątynia Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Po zwiedzaniu kolacja. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem na granicę kambodżańsko-wietnamską. Krótka przeprawa promowa przez Mekong. Odprawa graniczna, zmiana autokaru. Odwiedzimy również słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Podczas zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Sajgonu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz Muzeum Wojen Indochińskich (d. Muzeum Zbrodni Wojennych), pagoda Thien Hau i chińska dzielnica. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do Vinh Long na nocleg.

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu zwiedzanie Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. Niezapomnianych wrażeń dostarczą stojące przy brzegach, a niekiedy nawet pływające domy oraz sklepy i łódki towarowe. W programie także krótki rejs łodziami wiosłowymi (sampanami) po mniejszych kanałach, a także wizyta w niewielkim warsztacie cukierków kokosowych. W ciągu dnia lunch. Przejazd do portu i przeprawa promowa na wyspę Phu Quoc. Zakwaterowanie i nocleg w wybranym hotelu.

Dzień 14-15

Dzień 14-15

Wypoczynek na wyspie, czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.

Dzień 16

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.
- W pociagu Vientiane -Luang Prabang jest absolutny zakaz zabierania ze sobą ostrych narzędzi, opakowań ciśnieniowych (arezole/spraye do włosów itp.) oraz otwarych butelek z alkoholem.
- W Laosie obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania papierosów elektronicznych.
- Uwaga: na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, że względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, bar.

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele klasy ***- należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Wizy

Wiza wietnamska, laotańska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej, laotańskiej i kambodżańskiej na 7 dni roboczy przed rozpoczęciem imprezy należy:

- wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz skan zdjęcia paszportowego w formacie .JPG. W tytule maila należy podać kod wycieczki, numer rezerwacji oraz nazwisko klienta (Np. VLK1108 1234567 Kowalski).

Obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu).

Ponadto konieczne jest zabranie ze sobą 5 zdjęć paszportowych (kolorowe, wyraźne, aktualne, na papierze fotograficznym).
 
W przypadku rezerwacji założonych na mniej niż 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy, w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z naszego pośrednictwa wizowego. Klienci zamiast wiz elektronicznych otrzymają promesy wjazdowe. Lista wymaganych dokumentów jest taka sama, jak w przypadku standardowej procedury wizowej. DOKUMENTY POTRZEBNE DO UZYSKANIA WIZY BĘDĄ DOSTĘPNE U SPRZEDAWCY ORAZ NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.


 
Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, proszeni są o przesłanie zapytania w sprawie możliwości wizowania za naszym pośrednictwem.

Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej 6 wolnych stron na wizy! W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe.

Uwaga: Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! Obowiązkowo przy potwierdzeniu rezerwacji muszą być uzupełnione pełne dane tj. imię, drugie imię, jeśli takie jest oraz nazwisko. Korekta danych, bądź dopisanie drugiego imienia możliwe jest jedynie za opłatą 200 zł/osoba (z racji konieczności naniesienia poprawek na biletach na przelotach wewnętrznych). 


Uwaga: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.


 
UWAGA! GOTOWE WIZY NALEŻY ODEBRAĆ W DNIU WYLOTU NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.


KLIENCI WIZUJĄCY SIĘ NA PODSTAWIE PROMES, WNIOSKI WIZOWE BĘDĄ DOSTĘPNE NA LOTNISKU NA STANOWISKU RAINBOW W DNIU WYLOTU.

 W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, przelot lokalnymi liniami na trasie Phu Quoc - Hanoi, Hanoi - Vientiane, Luang Prabang - Siem Reap, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągiami i promami wg programu, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską, kambodżańską i laotańską oraz pośrednictwo wizowe (opłaty obowiązkowe: za wizę wietnamską - 335 zł/os., za wizę kambodżańską - 250 zł/os. i za wizę laotańską - 250zł/os., które zostały doliczone do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 303 USD/os. + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.

Telefony:
Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
Egzotyczne oblicze Indochin
1 / 13

5.4/6 (74 opinie)

Egzotyczne oblicze Indochin

Wyndham Garden Grand World Phu Quoc
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, przelot lokalnymi liniami na trasie Phu Quoc - Hanoi, Hanoi - Vientiane, Luang Prabang - Siem Reap, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągiami i promami wg programu, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską, kambodżańską i laotańską oraz pośrednictwo wizowe (opłaty obowiązkowe: za wizę wietnamską - 335 zł/os., za wizę kambodżańską - 250 zł/os. i za wizę laotańską - 250zł/os., które zostały doliczone do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 303 USD/os. + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Ho Chi Minh City • Hanoi i niesamowita Zatoka Ha Long • Vientiane - stolica Laosu • Luang Prabang • Angkor Wat i dżungla • partyzanckie tunele Cu Chi • Ho Chi Minh City • Delta Mekongu • relaks na plaży na Phu Quoc
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
Wyndham Garden Grand World Phu Quoc
Wietnam: Phu Quoc
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (74 opinie)
Sunset Beach Resort & SPA
Wietnam: Phu Quoc
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (54 opinie)
Amarin Resort & SPA
Wietnam: Phu Quoc
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (56 opinii)
SOL by Melia Phu Quoc
Wietnam: Phu Quoc

Opinie

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.4
Transport
5.3
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

BERNARDETA, LUBSKO 16.02.2020

Egzotycznie ;-)

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, pilotka Klaudia - świetna ;-). Program dostosowany do warunków klimatycznych.
Pokaż więcej opinii (73)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem