Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Cartageny i nocleg w wybranym hotelu

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Cartageny. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do wybranego hotelu (wyżywienie All Inclusive lub zgodnie z wybranym hotelem), zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Cartagena de Indias: w rytmie salsy między fortami i starówką

Po śniadaniu zwiedzanie Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Południowej, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. San Diego to serce cartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na początku XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Wyspy Różańcowe: egzotyczna perełka Karaibów

Śniadanie, a następnie całodniowa wycieczka na Wyspy Różańcowe. Islas del Rosario to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność, mnóstwo tropikalnej fauny: bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, egzotyczne koniki morskie, delfiny, żółwie, kraby. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Rdzennymi mieszkańcami wysp byli Indianie Karibe, później wraz z przybyciem konkwistadorów często pojawiali się również piraci. Istnieje wiele legend na ten temat, np. historia zatopionego galeonu San Jose. Podczas wycieczki odwiedzimy wyspę Majagua, gdzie zjemy lokalny lunch. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Kolumbijska przyroda: od Woliery Narodowej do leśnych mangrowców

Po śniadaniu wizyta w Aviario Nacional. Kolumbijska Woliera Narodowa jest drugą co do wielkości wolierą w całej Ameryce Łacińskiej. To fascynujące miejsce, z wyjątkową florą i fauną, jest wspaniałym świadectwem różnorodności biologicznej Kolumbii, która zamieszkuje największą liczbę gatunków ptaków na świecie. Piesza wycieczka z przewodnikiem po trzech ścieżkach ekologicznych (wilgotna tropikalna dżungla, pustynia i wybrzeże) aby odkryć typowe, kolumbijskie ptaki. Występują tam gatunki takie jak harpia, tukan karaibski, różowy flaming, papugi i wiele innych. Następnie przejedziemy do małej wioski rybackiej La Boquila, a tam przesiądziemy się na łodzie typu canoe, które zabiorą nas na wycieczkę po niesamowitym lesie namorzynowym. Pośród zielonych labiryntów mangrowców, będziemy mogli podziwiać różnorodność fauny i flory, w tym ptaków morskich, ryb czy krabów, które znajdują schronienie w tym unikalnym środowisku. Przewodnicy, często pochodzący z lokalnych społeczności, dzielą się swoją wiedzą na temat ekosystemu mangrowego, pokazując gościom jego znaczenie dla zachowania bioróżnorodności i ochrony przyrody. Podczas wycieczki, możliwe jest także obserwowanie tradycyjnych praktyk rybackich wykorzystywanych przez miejscowych mieszkańców, którzy od pokoleń związani są z morzem i jego zasobami. Powrót do hotelu.

Dni 5 - 7

Czas na relaks i kąpiele słoneczne w Kolumbii

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne, na miejscu możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, m.in. Park Tyrona (ok. 250 - 300 USD/os.), wulkan błotny Totumo, w którym będziemy mieli możliwość kąpieli (ok. 55 USD/os.), wieczorna przejażdżka wesołym autobusem tzw. chivą, w międzynarodowym towarzystwie i przy akompaniamencie muzyki latino. Będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (ok. 55 USD/os.). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 8

Rozpoczęcie drugiego tygodnia wypoczynku lub powrót do Polski

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cartagenie dla wracających do Polski. Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień wypoczynku – transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Powrót do Polski

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Uwaga: wyżywienie w formule All Inclusive lub zgodnie z wybranym hotelem obowiązuje tylko na terenie hotelu. Wyżywienie poza hotelem podczas części objazdowej we własnym zakresie.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

PARK TYRONA: to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Kolumbii. To miejsce, gdzie góry Sierra Nevada de Santa Marta schodzą do Morza Karaibskiego. Prawdziwa dżungla, lasy palm kokosowych i kilometry nietkniętych przez cywilizację białych plaż, okrzyknięte przez National Geographic jedną z najpiękniejszych plaż. Oprócz bujnej roślinności w parku występują tapiry, rzadkie gatunki małp np. wyjec czarny, kondory, ciekawe gatunki ptaków, w tym papugi z gatunku sierra parrot, a także rzadki gatunek żab. Do dziś mieszkają tam indianie m.in. Kogi i Arhuaco. Po parku można się poruszać wyłącznie pieszo lub jeździć konno. (ok. 300 USD/os.)

* Trzy razu w roku władze Kolumbii w porozumieniu z lokalną ludnością Kogui decydują o zamknięciu Parku Tyrona na okres dwóch tygodni. Decyzja ta ma na celu przywrócenie równowagi środowiskowej w Parku, a także tłumaczona jest tłem kulturowym. Pilot na miejscu zaproponuje inne atrakcje fakultatywne (w sezonie letnim 2023 Park Tyrona był zamknięty w pierwszej połowie czerwca i drugiej połowie października, w tym okresie realizowaliśmy wycieczkę fakultatywną do Rezerwatu Taironaka).

Oprócz widoków wulkan Totumo słynie z kąpieli błotnych, które oferują naturalną formę terapii wodno-mineralnej, która pomaga upiększyć skórę i zapewnia relaks. To zabawne, wyjątkowe doświadczenie, które pozwala skorzystać z naturalnego spa, którym można się cieszyć tylko w Kolumbii! Wulkan Totumo znajduje się w gminie Santa Catalina, około godziny drogi od Cartageny. Usiądź wygodnie i ciesz się malowniczą przejażdżką przez Bolívar, region Kolumbii, który oferuje zapierające dech w piersiach tropikalne krajobrazy. Okolica wulkanu Totumo oferuje spektakularne widoki na okoliczne góry, jeziora i lasy. (ok. 55 USD/os).

Przejażdżka wesołym autobusem tzw. chivą, w międzynarodowym towarzystwie i przy akompaniamencie muzyki latino. Będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (ok. 55 USD/os.) Autobusy są zróżnicowane i charakteryzują się kolorowym malowaniem (zwykle żółtymi, niebieskimi i czerwonymi kolorami flag Kolumbii, Wenezueli i Ekwadoru) z lokalnymi arabeskami i figurami.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja czynna 24h, lobby, windy, duży basen dla dorosłych, basen dla dzieci, leżaki i parasole słoneczne, bar w lobby, 2 restauracje, kawiarnia, bankomat, butik, centrum biznesowe (4 pomieszczenia), kaplica, wymiana waluty, usługa prania i prasowania (dodatkowo płatna), fryzjer (dodatkowo płatny), przechowalnia bagażu.

Wyżywienie

Wyżywienie all inclusive - śniadanie w formie bufetu (od 07:00 do 10:00), lunch w formie bufetu (od 12:30 do 15:30), kolacja w formie bufetu (od 19:00 do 21:30). Dodatkowo do dyspozycji Gości są także nielimitowe napoje bezalkoholowe i alkoholowe w barze hotelowym.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Obowiązek uzupełnienia formularza „Check-Mig” nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem, a najpóźniej na godzinę przed odprawą poprzez stronę https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en/DatosViaje. Powyższy formularz należy również wypełnić przed powrotem do Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 120 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel
1 / 33

Egzotyka light - Kolumbia, Caribe By Faranda Grand Hotel

Za osobę8 450
Razem
16 901 zł
Zaliczka 10% 1 690 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 120 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Atuty oferty

Najpiękniejsze miasto kolonialne świata - Cartagena de Indias • Rumba i salsa - w kraju Shakiry, Juanesa i Gabriela Garcii Marqueza • niezapomniane Wyspy Różańcowe • wycieczka canoe po lesie namorzynowym • druga co do wielkości woliera w Ameryce Łacińskiej • wypoczynek nad Morzem Karaibskim
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Szczegóły hotelu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (1 opinia)
Cartagena Plaza
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Capilla del Mar
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (1 opinia)
Estelar Playa Manzanillo
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Las Americas - Torre del Mar
Kolumbia: Cartagena

Opinie

Atrakcje dla dzieci
4.8
Intensywność programu
2.0
Obsługa hotelowa
5.5
Pilot
6.0
Plaża
5.5
Pokój
5.5
Położenie i okolica
6.0
Program wycieczki
2.5
Rezydent
5.5
Sport i rozrywka
5.5
Transport
4.5
Wyżywienie
3.3
Zakwaterowanie
2.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Szymon 16.07.2024

Stylowy, kolonialny hotel w świetnej lokalizacji.

Świetna lokalizacja pod względem bliskości lotniska, centrum Cartageny oraz plaży uznawanej za jedną z najładniejszych w okolicy. Hotel kolonialny posiada ogród na którego terenie spotkać możemy między innymi tukany, leniwce oraz ary. Dodatkowymi zaletami są: Duży basen, jacuzzi, brodzik dla dzieci oraz znakomite jedzenie które sprzyjają błogiemu wypoczynkowi. Opinia powstała po wyjeździe studyjnym do Kolumbii z Rainbow
Pokaż więcej opinii (3)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem