Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiądką w jednym z europejskich portów oraz międzylądowaniem w Bogocie) do Cartagena de Indias. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Południowej, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Po śniadaniu dalsza część eksplorowania Cartageny, zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na początku XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Czas wolny. Dla chętnych wizyta w Aviario Nacional, w którym zgromadzono 2000 ptaków z różnych rejonów Kolumbii. Spotkamy tam tukany, ary, papugi, dzięcioły, flamingi, kulony i ibisy szkarłatne (ok. 60 USD/os.). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Dzień na wolny na samodzielną eksplorację miasta. Dla chętnych całodzienna wycieczka łodzią na Wyspę Rosario. Wyspy Różańcowe (Islas del Rosario) to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, białe, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Możliwość snorkelingu i plażowania. Relaks w cieniu palm, migdałowców oraz przykuwających uwagę drzew palo mulato (ok. 145 USD/os.). Powrót do hotelu, nocleg.

Dni 5-10

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne, na miejscu możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, m.in. Park Tyrona (wycieczka z noclegiem, ok. 300 USD/os.), wulkan błotny Totumo , w którym będziemy mieli możliwość kąpieli (ok. 55 USD/os.), wizyta w Aviario Nacional, w którym zgromadzono 2000 ptaków z różnych rejonów Kolumbii. Spotkamy tam tukany, ary, papugi, dzięcioły, flamingi, kulony i ibisy szkarłatne (ok. 60 USD/os.), wieczorna przejażdżka wesołym autobusem tzw. chivą, w międzynarodowym towarzystwie i przy akompaniamencie muzyki latino. Będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (ok. 55 USD/os.). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski  (przez jeden z europejskich portów lotniczych).

Dzień 12

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

PARK TYRONA: to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Kolumbii. To miejsce, gdzie góry Sierra Nevada de Santa Marta schodzą do Morza Karaibskiego. Prawdziwa dżungla, lasy palm kokosowych i kilometry nietkniętych przez cywilizację białych plaż, okrzyknięte przez National Geographic jedną z najpiękniejszych plaż. Oprócz bujnej roślinności w parku występują tapiry, rzadkie gatunki małp np. wyjec czarny, kondory, ciekawe gatunki ptaków, w tym papugi z gatunku sierra parrot, a także rzadki gatunek żab. Do dziś mieszkają tam indianie m.in. Kogi i Arhuaco. Po parku można się poruszać wyłącznie pieszo lub jeździć konno. (ok. 300 USD/os.)

* Trzy razu w roku władze Kolumbii w porozumieniu z lokalną ludnością Kogui decydują o zamknięciu Parku Tyrona na okres dwóch tygodni. Decyzja ta ma na celu przywrócenie równowagi środowiskowej w Parku, a także tłumaczona jest tłem kulturowym. Pilot na miejscu zaproponuje inne atrakcje fakultatywne (w sezonie letnim 2023 Park Tyrona był zamknięty w pierwszej połowie czerwca i drugiej połowie października, w tym okresie realizowaliśmy wycieczkę fakultatywną do Rezerwatu Taironaka).

 WYSPY RÓŻAŃCOWE (Islas del Rosario): to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Na jedną z plaż popłyniemy szybką łodzią motorową, w drodze powrotnej możemy się nieco zmoczyć, więc warto zabezpieczyć wartościowe rzeczy. Będzie możliwość zobaczenia Cartageny, tej zabytkowej, tej nowoczesnej i części przemysłowej zupełnie z innej perspektywy, od strony zatoki/morza. Na miejscu czekają piękne, białe, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Możliwość snorkelingu i plażowania, pyszny obiad w cenie wycieczki. Relaks w cieniu palm, migdałowców oraz przykuwających uwagę drzew palo mulato. (ok. 145 USD/os.).

Oprócz widoków wulkan Totumo słynie z kąpieli błotnych, które oferują naturalną formę terapii wodno-mineralnej, która pomaga upiększyć skórę i zapewnia relaks. To zabawne, wyjątkowe doświadczenie, które pozwala skorzystać z naturalnego spa, którym można się cieszyć tylko w Kolumbii! Wulkan Totumo znajduje się w gminie Santa Catalina, około godziny drogi od Cartageny. Usiądź wygodnie i ciesz się malowniczą przejażdżką przez Bolívar, region Kolumbii, który oferuje zapierające dech w piersiach tropikalne krajobrazy. Okolica wulkanu Totumo oferuje spektakularne widoki na okoliczne góry, jeziora i lasy. (ok. 55 USD/os).

Przejażdżka wesołym autobusem tzw. chivą, w międzynarodowym towarzystwie i przy akompaniamencie muzyki latino. Będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (ok. 55 USD/os.) Autobusy są zróżnicowane i charakteryzują się kolorowym malowaniem (zwykle żółtymi, niebieskimi i czerwonymi kolorami flag Kolumbii, Wenezueli i Ekwadoru) z lokalnymi arabeskami i figurami.

Aviario Nacional - Kolumbijska Woliera Narodowa jest drugą co do wielkości wolierą w całej Ameryce Łacińskiej. To fascynujące miejsce, z wyjątkową florą i fauną, jest wspaniałym świadectwem różnorodności biologicznej Kolumbii, która zamieszkuje największą liczbę gatunków ptaków na świecie. Piesza wycieczka z przewodnikiem po trzech ścieżkach ekologicznych (wilgotna tropikalna dżungla, pustynia i wybrzeże) i odkrywajj typowe kolumbijskie ptaki. Występują tam gatunki takie jak harpia, tukan karaibski, różowy flaming, papugi i wiele innych (ok. 60 USD/os.)

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Cartageny (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczetych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, opiekę pilota w Kolumbii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 115 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Egzotyka light - Kolumbia

Udostępnij
Dodaj do schowka
Egzotyka light - Kolumbia
Galeria (19)
Egzotyka light - Kolumbia
Egzotyka light - Kolumbia
Egzotyka light - Kolumbia
Egzotyka light - Kolumbia

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Cartageny (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczetych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, opiekę pilota w Kolumbii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 115 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
2.0
Pilot
6.0
Program wycieczki
2.5
Transport
4.5
Wyżywienie
1.0
Zakwaterowanie
2.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

3.0/6

Tomek 12.03.2024
Termin pobytu: luty 2024

Kolumbia egzotyka light

Nazwa hotelu podana dopiero po rezerwacji. Hotel bez basenu z brudnym jacuzzi. Serwowane powtarzające się niewielkie porcje śniadaniowe. Zatrucie prawie całej grupy.

0.5/6

Karolina, --- 19.03.2024
Termin pobytu: luty 2024

Nie polecam

Cartagena piękna pilotka Edyta super ale hotel skandal nad skandalami na 10 dni umieszczono nas w hostelu z brudnym jakuzzi na dachu drugie zepsute basenu brak 1 krzesło w pokoju trzyosobowym bez stolika tylko z połka jedna polka na ubrania w szafie , grzyb na oknie i ścianach śniadania skromne i monotonne. Więcej tam nie pojadę ogólne wrażenie bardzo słabe wycieczki z Rt bardzo drogie w porównaniu z lokalnymi cenami
Pokaż wszystkie opinie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem