Wczasy w Paryżu - co musisz wiedzieć?

  • O Paryżu
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Paryżu

Paryż

Stolica:
Francja
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
105 km2
Liczba ludności:
2 243 833

Kulturalne wakacje – Paryż i jego najbardziej nastrojowe zakątki!

Objazdowe wczasy po Paryżu na wyciągnięcie dłoni

Paryż jest kierunkiem marzeń niejednego podróżnika i w zasadzie nic w tym dziwnego. To miasto przepełnione fascynującymi zabytkami, różnorodną architekturą, modą, kulturą, kulinarną sztuką i bardzo nastrojowymi miejscami. To jedno z najbardziej romantycznych miejsc na wymarzone wakacje! Paryż jest takim regionem na mapie świata, który aby dobrze zrozumieć, po prostu trzeba… zobaczyć na własne oczy. Wybierz się na wycieczkę objazdową i spójrz na to miasto z zupełnie innej perspektywy. Przespaceruj się Polami Elizejskimi i wejdź na szczyt wieży Eiffla – największy symbol całej Francji. Stąd najlepiej widać całą panoramę miasta!

Wypoczynek w Paryżu przepełniony kulturą

Koniecznie udaj się w okolice Łuku Triumfalnego, którego fasada rzeźbiona jest niesamowitymi rzeźbami. Możesz na niego wejść albo… wjechać windą! Zahacz o Katedrę Notre Dame, jeżeli chcesz poznać bliżej gotycką architekturę – to doskonałe miejsce zarówno na romantyczną przechadzkę, jak i kulturalne wczasy. Paryż to także obowiązkowa wizyta w Sacre Coeur w dzielnicy Montmartre, a także w Luwrze – okazałym paryskim pałacu królewskim. Do muzeum wejdziesz przez niesamowitą szklaną piramidę, którą można podziwiać również z dziedzińca przed budynkiem. Będąc w Paryżu nie możesz nie zobaczyć najsłynniejszych dzieł świata, jak obrazu Mona Lisa Leonadra da Vinci czy marmurowej rzeźby Wenus z Milo!

Paryż – wakacje w najbardziej romantycznym miejscu świata!

Jeżeli planujesz spędzić tu romantyczne chwile z drugą połówką, koniecznie wybierzcie się na spacer wzdłuż Sekwany bądź skorzystajcie z wycieczki statkiem turystycznym po rzece. Warto również odwiedzić dzielnicę Żydowską oraz nowoczesną szklaną dzielnicę La Defense z dość humorystycznymi… rzeźbami. Stolica Francji to jednak nie tylko intensywne zwiedzanie i wypełnione historią wczasy – Paryż skrywa w sobie również wiele ciekawostek… kulinarnych! Odpocznijcie w jednej z licznych kawiarenek i skosztujcie cynamonowych ślimaków! Spróbujcie pain au chocolat z malinami i pistacjami, wypijcie gorącą czekoladę i skosztujcie tradycyjnego croissanta francuskiego – piękne wypieczony rogalik nigdzie nie smakuje tak wybornie, jak w Paryżu!

Zobacz również oferty w innych regionach we Francji: Korsyka Lazurowe Wybrzeże Region Centralny - Dolina Loary oraz informacje o Francji.

Opinie o Paryżu

Paryżu
6.0 /6

Miasto marzeń

Uroku miejsca nadała wspaniała przewodniczka. Bardzo zachęcała i miała ciekawe podejście do turystów. Była bardzo otwarta, zabawna i przyjmnie jej sie słuchało. Myślę, że od niej nauczyłę się najwięcej. Pani Ewa przedstawiła Paryż bardzo atrakcyjnie. Miejsce jest tak znane, tak wspaniałe i bogate, że ocena poniżej 6.0 byłaby uwłaczająca.

Dodał(a):
Michał, 17.06.2019
6.0 /6

Ciekawszy niż Barcelona

Spodziewałem się miasta ciasnego, tłocznego i drogiego. Owszem, czasem było tłoczno, czasem gdzieś drogo ale bez przesady. Natomiast zaskoczyła mnie przestronność ulic.
Ludzie wyluzowani, sympatyczni. No i z tymi kamizelkami to więcej propagandy niż kłopotu.

Dodał(a):
Sławomir, BOCHNIA, 16.05.2019
5.5 /6

Paryż robi wrażenie.

Szczególnie okolice łuku tryumfalnego - niezwykła przestrzeń, niespotykana w innych miastach całego świata.

Dodał(a):
Małgorzata, Masłów, 15.06.2019
6.0 /6

LOVE Paris

zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, na pewno tu wrócimy...

Dodał(a):
Wojciech, Szczecin, 24.09.2018
6.0 /6

Paryż

miasto radości, róznorodności, soliadarności i demokracji . zabytki Paryż to perełki kultury zwiedzane pozostawiaja wspaniałe wspomnienia i niezapomniane wrażenia

Dodał(a):
Czesław, Milicz, 26.07.2018
6.0 /6

PARYŻ

Najpiękniejsze miasto świata!

Dodał(a):
Zbigniew, Lublin, 23.06.2018
6.0 /6

Paryż

Paryż jest piękny! Nie na darmo się mówi, że jest to miasto zakochanych. Jesli ktoś raz przyjedenie do Paryża, to zawsze będzie chciał tam wrócić.

Dodał(a):
Swietłana i Andrzej Giezkowie, 08.05.2018
4.5 /6

Jak każde duże i popularne turystycznie miasto

Urocze obfite w piękne zabytki, aczkolwiek bardzo tłoczne z uwagi na turystów,  takie mocne 4,5 

Dodał(a):
Ta druga, 05.05.2018
6.0 /6

My a Francja

Żeby nie druga wojna światowa nasza Warszawa byłaby podobna Paryż wspaniały 

Dodał(a):
Paweł, Leoncin, 29.04.2018
5.5 /6

Piękny chaos

Prawie wszędzie coś ciekawego do zobaczenia a jednocześnie piesi wchodzą na czerwonym, pierszeństwo mają wjeżdżający na rondo - o dziwo wypadków nie widziałem :)

Dodał(a):
Piotr, Trzcinica, 27.04.2018
5.5 /6

Paryż

Trzeba tam pojechać i zobaczyć. Piękne miejsce z historią na każdym miejscu.

Dodał(a):
Monika, Bydgoszcz, 27.03.2018
6.0 /6

Paryż

Warto choć raz w życiu być tam

Dodał(a):
Marcin, Sosnowiec, 19.01.2018
5.8/6 Ocena ogólna Paryżu

Pogoda w Paryżu

Umiarkowany klimat w tym regionie Francji sprawia, że pogoda w Paryżu charakteryzuje się ciepłym latem oraz łagodną wiosną i jesienią. Od czerwca do sierpnia temperatura w Paryżu wynosi ok. 20°C¬-25°C, choć zdarzają się dni, w których słupek rtęci przekracza 30°C. Zima nie jest bardzo mroźna i mimo małego nasłonecznienia temperatura w Paryżu rzadko spada poniżej 0°C. Choć nie jest to bardzo deszczowy region, czasami mogą występować tu nagłe i obfite opady.

Idealne zdjęcie z wakacji – jak je zrobić

Ładne i ciekawe zdjęcia z wakacji to nie małe wyzwanie dla większości osób. Sprawdź jak zrobić idealne zdjęcie z podróży, dzięki kilku prostym wskazówkom.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon