wypoczynek

Wczasy w Regionie Centralnym - Dolinie Loary - co musisz wiedzieć?

  • O Regionie Centralnym - Dolinie Loary
  • Opinie
  • Pogoda

Region Centralny - Dolina Loary

Dolina Loary to kraina zamków i fascynujących budowli, nazywana przez mieszkańców także Ogrodem Francji lub Kolebką języka francuskiego. Wakacje w Dolinie Loary to doskonały wybór dla miłośników historii, którzy wypoczynek chcą połączyć ze zwiedzaniem, bowiem na jej obszarze znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków, które urzekają swoim majestatycznym pięknem.
Najsłynniejsze z nich to choćby największy zamek w Chambord, zamek w Azay-le-Rideau czy twierdza w Sully-Sur-Loire. Dolina Loary jest podziwiana także z powodu architektury takich miast, jak Chinon, Nantes, czy Orlean, a ze względu na swoje położenie stanowi świetny punkt wypadowy do wycieczek po całej Francji.

Opinie o Regionie Centralnym - Dolinie Loary

Regionie Centralnym - Dolinie Loary
6.0 /6

Można się zakochać

Urokliwe miasteczka, piękne krajobrazy, czysta zielona i spokojna okolica, cudowne zamki

Dodał(a):
Ta druga, 05.05.2018
6.0/6 Ocena ogólna Regionie Centralnym - Dolinie Loary

Pogoda w Regionie Centralnym - Dolinie Loary

Pogoda w Dolinie Loary jest zróżnicowana w ciągu roku, co jest charakterystyczne dla panującego w tej części Europy klimatu. Latem termometry wskazują zwykle od 20°C do 25°C, a wiosna i jesień przebiegają bardzo łagodnie.
Zimą temperatura w Dolinie Loary rzadko spada poniżej 0°C, ale od października do maja mogą występować częstsze opady niż latem.