Opinie o Hotel Philoxenia

Kategoria lokalna: 4

5.2/6
(124 opublikowane opinie)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
3.6
Obsługa hotelowa
5.3
Plaża
4.5
Pokój
5.3
Położenie i okolica
4.8
Rezydent
5.3
Sport i rozrywka
4.3
Wyżywienie
5.4
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    udane wakacje

    Magdalena 08.06.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Jedzenie przepyszne (bez dań typu fastfood), do plaży idzie się krótko ale w dół, wiec trzeba się liczyć z powrotem pod górę. Polski animator bardzo zaangażowany. Bardzo dobra czystość i mila obsługa.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    10

    Wakacje sierpień ’24

    Aleksandra, Kielce 17.08.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    A więc tak, zacznijmy od dobrego bo tego znacznie więcej niz złego 😎 Hotel: jednym słowem rewelacja, jeśli chodzi o kameralność i ogólne panujący spokój. „Siga Siga” wyczuwalna na każdym kroku , a tego na wakacjach potrzeba, choć wieczorami nie dzieje się dużo. Byliśmy tydzień i tylko dwa razy była muzyka na żywo , nie było typowo greckiego wieczoru czego nam brakowało bo będąc tam człowiek chce chłonąć tą kulturę , a często jest po prostu nudno! •Mieliśmy pokój nr E102, usytuowany z tyłu w środkowej części hotelu z której jest blisko na basen , do restauracji czy recepcji , praktycznie w samym środku ośrodka. Bardzo cichy choć blisko przestrzeni dla dzieci, ale nam to nie przeszkadzało absolutnie. •pokoje : po remoncie , posiadają wszystko czego trzeba , łazienka również , czysto i jest sprzątane codziennie (jeśli ma się takie życzenie) , Panie zostawiają każdego dnia odpowiednią liczbę butelek z wodą do ilości osób, nawet jeśli nie sprzątały pokoju. *średnio wyciszone , i po rozmowie z gośćmi będącymi w „G” potwierdziło się że jest strasznie głośno i zmieniali pokój , bo nie wytrzymali, niestety główna ulicą jest dość blisko, ale w dalszych już okej. •Główną restauracja: mnóstwo jedzenia, każdy znajdzie coś dla siebie . Wybór jest ogromny ,codziennie co innego , wszystko świeże i wyśmienite , nic z dnia poprzedniego nie było wystawiane kolejnego . Przepyszne baklawy , chałwy , arbuzy oraz sery ! *choć troszkę brakuje tradycyjnej greckiej kuchni , jest ona przemycana ale w małych ilościach •Napoje: *do śniadań są dostępne soki które nalewa się samemu , kawy , herbaty , wody z różnymi owocami w środku. *lunch: jak już zajmie się stolik kelnerka bądź kelner podchodzi , prosi o podanie numeru pokoju i do wyboru już jest więcej : cola, lemoniada (a’la nasz sprite) , miranda itp (ale są to „ich” napoje, choć równie dobre). ** tu pojawia się delikatny problem , bo z reguły podchodzą raz , przynoszą i na tym koniec . Jeśli potrzeba więcej ( a umówmy się , w sezonie jest gorąco , to każdy potrzebuje więcej picia) , to już trzeba prosić o podejście i znów trzeba podać nr hotelu, i odnosi się wrażenie że niechętnie podchodzą po raz kolejny szukając chyba oszczędności ( ile razy kelner podchodzi , zawsze trzeba mówić numer pokoju). *kolacje , na podobnej zasadzie do lunchu jeśli chodzi o picie , można wina , ale zauważyliśmy że ci którzy dali napiwek są traktowani priorytetowo , a jednak płacimy wszyscy… •basen i leżaki: Główny basen jak we wcześniejszych opiniach nie jest duży, ale czysty.Przydalby mu się remont , choć nie jest źle. Nie wolno skakać do wody , wchodzić z materacami itp , ratownik pozwala dzieciakom z kółkami czy rękawkami i daje makarony do pływania. Zamawiając wakacje w ofercie widzimy że hotel dysponuje dwoma basenami , ale w biurze nikt nie informuje że jeden jest tylko dla gości którzy mają pokoje z widokiem na niego, a pozostali nie mogą z niego korzystać .( z reguły te pokoje mają Niemcy) *z leżakami nie ma raczej problemów , hotel zastrzega sobie że jeśli zauważy tzw „rezerwowanie ręczników” będzie wszystko zbierać, i tak faktycznie robią, jeśli wszystko leży dłużej niż powiedzmy godzinę czy dwie. Bar przy basenie: Od 10 , czyli od otwarcia do 23 wydawany jest alkohol po 23 , all inclusive już nie obowiązuje i wszystko jest płatne. Reguła taka sama jak przy kolacjach , kelnerzy i kelnerki podchodzą , pytają o nr pokoju i wtedy można zamawiać , wszystko przynoszone do stolika przy leżaku . Drinki dobre , z dobrych alkoholów, piwo Mythos naprawdę smaczne (według męża). Jeśli chodzi o obsługę hmm , panowie kelnerzy są zdecydowanie konkretniejsi i sympatyczniejsi. Kiriakos is the best ! •internet: W recepcji każdy dostaje indywidualny login i hasło , wszystko działa sprawnie i szybko. Jest również ogólnodostępny w restauracji na basenie. •Okolica ogólnie średnia, choć plaża jest ładna , podzielona na taką główną , z leżakami , które są blisko jeden drugiego , i tą kameralną bardziej po prawej stronie gdzie ludzie leżą na kocykach ( i szczerze , nam bardziej odpowiadała, bo i woda na tamtej części jest ładniejsza) Mała miejscowość , z jedną główną ulicą i kilkoma barami i sklepami z pamiątkami , ogólnie ceny przystępne, wszystko co potrzeba na miejscu. Wypożyczalnia aut , w dobrych pieniądzach , piękne plaże w małej odległości więc warto wypożyczyć i pozwiedzać. Ogólne wrażenia bardzo dobre , myślę że chętnie tam wrócimy za jakiś czas , choć było kilka minusów nie sparzyliśmy się absolutnie , i jesteśmy zadowoleni z całokształtu . Rainbow , jeśli chodzi o organizację bez zarzutu, człowiek spokojnie może jechać i nie martwić się o nic, wszystko dopięte na ostatni guzik. Jedynym zaskoczeniem była przesiadka w połowie drogi z lotniska do hotelu , ale nie ma się czego bać , kierowcy wszystko ogarniają , z powrotem z hotelu na lotnisko również taka jest ;) Pani rezydentka Magda , widoczna w hotelu , pomocna i konkretna , odpowiada na każde pytanie . W każdym razie , polecamy !

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Wspaniały wypoczynek

    Ewa, Chylice 27.06.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Polecam w 100%, wszystko na 5 +, obsługa, położenie, pokój, wyżywienie, drinki. Byliśmy tylko na 4 dni ale dawno nie byliśmy w tak dobrym hotelu , a dużo podróżujemy. Do tego blisko plaża i cudnie ciepła i czysta woda . Polecam

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Super urlop

    Agnieszka,Aneta 24.08.2025 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Hotel bardzo przyjemny,kameralny, przyjazny,pyszne jedzenie, przemiła i pomocną obsługa,przy basenie zawsze znalazły się wolne leżaki,blisko do plaży (chociaż nie jest mega super) . Ogólnie wszystko na plus dla ludzi nie szukających imprez i tłumów, z pewnością wrócę.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Majowy wypoczynek

    Jarosław, ------ 31.05.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Biuro podróży Rainbow miesiąc przed wyjazdem zmieniło nam hotel z powodów organizacyjnych i ta zmiana to był mega strzał - podziękowania dla Rainbow. Hotel Philoxxenia okazał się przepięknym miejscem, położony w małej wiosce, gdzie poranne i wieczorne spacery to czysta przyjemność i relaks. Sam hotel to dosyć rozległy teren jak na tego typu greckie miejscowości, położony w sosnowym lasku, trzy klimatyczne zejścia na plażę, dwa baseny zewnętrzne i niesamowita obsługa i wyżywienie. Mimo wczesnej pory przyjazdu, opieka hotelu zadowalająca do czasu zameldowania, obok recepcji jest przestronne pomieszczenie (Waiting Room) z fotelami, kanapami, WC i biblioteczką, ale miejsce wokół hotelu aż prosi się o wędrówki i spacery. Hotel i miejsce warte odwiedzenia i powrotów.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    .

    Angelika, 07.08.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego hotelu. Jedzenie jest bardzo smaczne. Warto wynająć auto do zwiedzania.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Urlop

    Andrzej, Konin 27.09.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Bardzo fajny kameralny Hotel. Bardzo dużo gości z Niemiec i za wschodniej granicy. Spokój cisza jedzenie super.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Super wakacje

    EWA, ŁAZISKA GÓRNE 05.05.2026 | Termin pobytu: kwiecień 2026 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Byliśmy już trzeci raz w tym hotelu, tym razem jednak z całą 8-osobową rodziną. I jak zawsze hotel spełnił nasze najwyższe oczekiwania. Świetne duże, komfortowe pokoje. Bardzo czysta przestrzeń wokół. Dwa baseny. Dostępna sauna i hammam. Świetne greckie jedzenie oraz elegancki obiad w restauracji a la carte. Wynajmując samochód w pobliskiej wypożyczalni hotel jest świetną bazą wypadową na wycieczki na wszystkie trzy palce.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Bardzo fajne miejsce

    ALEKLSANDRA, Dzierzążnia 01.08.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Właśnie kilka dni temu wróciliśmy z wycieczki . Byliśmy w hotelu w 13 osób , w tym mniejsze dzieci . Całość oceniam bardzo dobrze , począwszy od samego lotu , transferu do hotelu jak i samego hotelu . Miejsce piękne , niedaleko do morza , spokojne i ciche . Pokoje super , czyste , sprzątane każdego dnia , wymieniana pościel i ręczniki . Dwa baseny z czego korzystaliśmy tylko z głównego przy barze . Zawsze wolne leżaki , dobra kawa ,. Jedzenie OBŁĘDNE , ogromny wybór mięs, ryb , owoców morza , owoców, deserów. Nie byliśmy w stanie spróbować wszystkiego . Już myślimy o powrocie za rok . Polecam serdecznie

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Chalkidiki

    Wioletta 13.09.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Wyjazd bardzo udany, hotel czysty, super jedzenie. Blisko plaży, obsługa w hotelu na bardzo dobrym poziomie. Pokoje sprzątane codziennie, basen czysty, można było brać udział w grach i ćwiczeniach w basenie. Polecam.