Opinie o Hasta la vista Mexico!
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Meksyk - Hasta la vista
Grzegorz, Olkusz 12.12.2023 | Termin pobytu: listopad 2023 | Tagi: 46-55 lat, w parzeTo był nasz pierwszy tak daleki wyjazd, zwiedzanie było intensywne ale tego oczekiwaliśmy. Nasz pilot i opiekun grupy Pani Julia była miła, kompetentna i nawet w trudnych sytuacjach stanęła na wysokości zadania. W czasie przejazdów bardzo ciekawie opowiadała o skomplikowanej i jakże ciekawej historii Meksyku . Doradzała również co jest warte obejrzenia w czasie wolnym. Polecamy.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
WSPANIAŁĄ WYCIECZKA SUPER BIURO GODNE POLECENIA
MARCIN , SWIERCZEWSKIEGO 46/10 19.01.2017 | Termin pobytu: grudzień 2016 | Tagi: 36-45 lat, w parzeByliśmy w Meksyku z biurem Rainbow w okresie od 30.12.2016 do 06.01.2017 wycieczka wspaniała , hotele dobre, obsługa ogólna wycieczka bardzo dobra. Pani pilot Karolina wspaniały człowiek bardzo bogata wiedza. Biuro zorganizowało wszystko bardzo dobrze gorąco polecamy to biuro i korzystanie z ich usług. Meksyk wakacje życia
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Bliskie spotkanie z Meksykiem
Michał, Warszawa 26.02.2023 | Termin pobytu: luty 2023 | Tagi: 26-35 lat, w parzeNa wyjazd zdecydowaliśmy się w ostatnim momencie, we wtorek kupiliśmy wycieczkę a już w czwartek rano lecieliśmy do Meksyku. Organizacyjnie wszystko ułożyło się tak jak miało się ułożyć, po przylocie w Cancun bez większych trudności odnaleźliśmy naszą pilotkę i autokar. Program został w pełni zrealizowany, ani razu nie mieliśmy opóźnienia i wszystko odbywało się o czasie. Decydując się na wyjazd wiedzieliśmy, że Meksyk jest pięknym i różnorodnym krajem, ale to co widzieliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Meksyk jest PRZEPIĘKNY. Na początku byliśmy na półwyspie Jukatan, gdzie w ciągu dnia było ok 30 stopni, a w nocy ponad 20 stopni. Tam zwiedzaliśmy m.in. imponujące ruiny Chichen Itza. To co stworzyła cywilizacja Majów robi ogromne wrażenie. Następnie przenieśliśmy się w bardziej tropikalne tereny, gdzie była inna roślinność, dużo bujniejsza, ale też dużo więcej różnych zwierząt i ogromne bogactwo różnych gatunków ptactwa. Zobaczenie na żywo dziko żyjące Iguany było bardzo ciekawym doświadczeniem. Potem przenieśliśmy się w tereny wyżynne i góry, w pewnym momencie byliśmy na wysokości ponad 3 tys. metrów. Tutaj w ciągu dnia nadal było ciepło, ale w nocy już dużo zimniej. Myślę, ż to co widzieliśmy można podzielić na trzy kategorie: pierwsza kategoria to widoki krajobrazowo-przyrodnicze, m.in. zwierzęta, jeziora, czy wodospad, druga kategoria to miasta zbudowane przez Hiszpanów, z lokalnym kolorytem, a trzecia kategoria to zabytki pozostawione przez cywilizacje prekolumbijskie, które robiły na nas największe wrażenie. Mieliśmy wiele możliwości próbowania przeróżnych regionalnych potraw, jak również napojów. Meksykanie byli bardzo gościnni i bardzo przyjaźnie podchodzili do naszych prób komunikacji w języku hiszpańskim. Nasza pilotka Julia wykonała kawał świetnej roboty, nie pozwalała nam się nudzić, bardzo ciekawie opowiadała o Meksyku z bardzo różnych perspektyw, i o kulturze, i o polityce, i o gospodarce, dawało nam to dużo głębszy obraz Meksyku, niż to co mieliśmy wcześniej w głowach. Do tego bardzo dbała o to, żeby wszystko przebiegało sprawnie organizacyjnie. Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności. Decydując się na tę wyprawę wiedzieliśmy, że wiele godzin spędzimy w autokarze, momentami było to męczące, ale dzięki temu mogliśmy zobaczyć bardzo wiele atrakcji, więc z perspektywy czasu było warto. Sam autobus był bardzo w porządku, fotele zapewniały sporo wygody, jednak warto mieć na uwadze, że pokonuje się duże odległości. Przemiły kierowca! Przed wyjazdem również mieliśmy świadomość, że mogą nas czekać problemy żołądkowe i niestety tak właśnie się stało. Nie mamy pewności, co dokładnie nam zaszkodziło, ale na całe szczęście w miejscach, w których byliśmy były toalety, jak również elastyczność ze strony pilotki na nasze dolegliwości. Wyjeżdżając, warto o tym pamiętać i zabrać ze sobą różne leki. Przez cały wyjazd czuliśmy się bezpiecznie, jedynie, kiedy sami wybraliśmy się na spacer po Mexico City czuliśmy się mniej komfortowo, ale generalnie było bezpiecznie. O czym warto pamiętać przed wyjazdem: - filtr przeciwsłoneczny, - wygodne buty do chodzenia, - mogą być duże różnice temperatur - cieplejsze ubranie na wieczór, - płaszcz/peleryna przeciwdeszczowa, - warto nauczyć się podstawowych zwrotów po hiszpańsku, - leki, - coś do robienia w autobusie/samolocie - książka, muzyka, przenośna konsola do grania itp. Z żoną bardzo miło wspominamy ten wyjazd i ogromnie cieszymy się, że zdecydowaliśmy się pojechać.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Było jak w mojej wyobraźni
Bożena, ------ 12.08.2021 | Tagi: powyżej 65 lat, samemuTrochę przez pandemię, trochę przez przypadek, poleciałam do Meksyku na intensywny program objazdowy. Dlaczego przypadek? Bo zaplanowane wycieczki do Maroka, a potem do Bawarii ,nie doszły do skutku. Natomiast Meksyk, Majowie, Toltekowie Zapotekowie , Aztekowie, to tematy, które miałam przestudiowane od czasów młodości. kiedy to czytałam Dzikowską, Halika, Budrewicza. Oczyma wyobraźni widziałam piramidy, ruiny państw-miast, ale było to nieuporządkowane. I po tygodniu, za sprawą dobrze skomponowanego programu i przede wszystkim dzięki fenomenalnej pilotce Małgorzacie, wszystko ułożyło się w logiczną całość. Pilotka jest autentycznie, dogłębnie i ze znawstwem zanurzona w zagadnienia kultur prekolumbijskich, ale też i czasy kolonialne. Meksyku. Z jej przekazu zdobyłam ogromny zasób wiedzy i zachętę do dalszego jej zgłębiania.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Meksykańska przygoda !
IZABELA, 13.04.2024 | Tagi: 46-55 lat, samemuKolejne marzenie spełnione! Rewelacyjna choć dość wymagająca podróż po Meksyku. Pilot z olbrzymią wiedzą o Meksyku, historii kraju, kulturze, ludziach współczesnych i tych, którzy żyli przed wiekami w czasach piramid. Objazd znaczącej części kraju. Przyroda, miasta i miasteczka, zabytki - wszystko pokazane w pigułce najciekawszych fragmentów . Fantastyczny lot balonem nad piramidami. Polecam, jest to niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju przepiękne doświadczenie. Setki kolorowych balonów o wschodzie słońca unoszące się nad piramidami. Warto przeżyć taką przygodę. Dużo innych atrakcji, między innymi warto wspomnieć o kąpieli w cenocie, czy podróży motorówkami po Morzu Karaibskim wśród lasów namorzynowych . Cała wycieczka pozostawiła żywe i barwne wspomnienia. Na pewno będę chciała jeszcze wrócić do Meksyku. I już wiem że wybiorę się z Rainbow.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Super wycieczka :-)
Marek Krzysztof, --- 27.02.2026 | Termin pobytu: luty 2026 | Tagi: 56-65 lat, samemuBardzo ciekawie zorganizowana wycieczka, obejmująca dużo zagadnień historycznych, w tym możliwość poznania innych kultur : Majów i Azteków, zwyczajów, osiągnięć (wręcz niesamowitych), możliwość poznania miejsc kultu, uprawiania sportów oraz ciekawych obiektów (np związanych z czasami obecnymi - np. słynny wodospad z filmu Apokalypto ), dodatkowo możliwość udziału w wielu różnych wycieczkach fakultatywnych. NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ - WYCIECZKA JAK Z BAJKI. Bardzo polecam. Aczkolwiek, niektóre przejazdy autokarowe ze względu na odległości - dość męczące, ale za to wypełnione barwnymi opowieściami i ciekawostkami nt. lokalnych zwyczajów , tradycji ... itp - prowadzone przez naszą "stale uśmiechniętą" Panią przewodnik - Paulinę. Przejechaliśmy przez 7 dni ok 2'000km - po drodze - piękne widoki, ciekawe opowieści, w szczegółach dograne kwestie noclegów, posiłków itp - wszystko na 5+. Serdecznie pozdrawiam. Marek
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Super wyjazd do Meksyku
Danuta, Bolechowice 13.04.2026 | Termin pobytu: marzec 2026 | Tagi: 46-55 lat, w parzeSuper wyjazd. Pierwszy tydzień to "objazdówka", wszystko perfekcyjnie zorganizowane. Nasz pilot, pan Miłek przesympatyczny człowiek z ogromną wiedzą, bardzo ciekawie opowiadał. Codziennie rano walizki zostawialiśmy przed drzwiami swoich pokoi, w trakcie dnia był czas na zakup i spożycie obiadu czy zakup przekąsek i wody. Wyjazd b.męczący ale warto było 🙂 Drugi tydzień pobytu zasłużony odpoczynek w Cancun 😉
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Spełnienie marzeń!!!
Marta Magdalena, Poznań 09.01.2026 | Termin pobytu: listopad 2025 | Tagi: 26-35 lat, z rodzinąWycieczka była wspaniała! Pojechaliśmy w 5 osób dorosłych (pokoje: 2 os i 3os). Na samym początku super autokar na objazdówkę- duży, wygodny z toaletą i super kierowcą. Bardzo fajne hotele jak na wycieczkę objazdową - mam wrażenie że standard naprawdę fajny (pokoje duże, łóżka wygodne, bezpiecznie i czysto), śniadania serwowane ale zawsze smaczne. Przewodnik cudowny-ogrom wiedzy, wysoka kultura osobista, świetnie zorganizowany. Program wycieczki naprawdę przemyślny bardzo dobrze i choć odległości do pokonania dość duże to czas mijał na oglądaniu filmów o Meksyku i cudownych opowieściach przewodnika. Zaproponowane wycieczki fakultatywne to strzał w dziesiątkę- kąpiel w cenocie (obowiązkowe dla każdego bo wrażenia niesamowite!!!), wieczór meksykański z pokazem Mariaczi też super i najlepsze czyli lot balonem o wschodzie słońca- naprawdę wart każdych pieniędzy i polecam każdemu!!! Nie mam ani jednego negatywnego odczucia po tej wycieczce! Było to spełnienie marzeń!!! Polecam!!!
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Przygoda życia!
Marianna Justyna, Warszawa 14.03.2022 | Tagi: 26-35 lat, w parzeWycieczka Hasta la vista Mexico jest to bardzo intensywne 7 dni - w tak krótkim czasie zwiedziliśmy kawał Meksyku, zobaczyliśmy cudowne, zabytki, miasta, dżungle, wodospady, rafy koralowe... dzięki przejechaniu ponad 2500km mieliśmy okazję zobaczyć kompletnie odmienne krajobrazy, strefy klimatyczne, spróbować różnych rodzajów meksykańskiego jedzenia i poznać lokalną kulturę. To wszystko, w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez doskonałej organizacji i wybitnego przewodnika - Pana Artura. Cała wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, bez stresu i problemów, dodatkowo długie przejazdy autokarem były umilane opowieściami pana Artura o historii i kulturze Meksyku oraz o zwiedzanych aktualnie miejscach, więc z wycieczki wróciliśmy z potężną dawką wiedzy o tym pięknym kraju. Chętnie pojechałbym jeszcze raz ;) Zdecydowanie polecam!
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Cudowny wyjazd!
Iryna, Siedlce 03.01.2025 | Termin pobytu: grudzień 2024 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąIntensywny program z różnorodnymi atrakcjami, większość z których fizycznie aktywny człowiek w 5 dziekadzie życia doświadczył w pierwszy raz !