Wczasy w Asturii - co musisz wiedzieć?

  • O Asturii
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Asturii

Asturia

Stolica:
Hiszpania
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
10 604 km2
Liczba ludności:
1 077 000

Malowniczo piękny, zielony region, położony na samej północy Hiszpanii – tak właśnie wygląda Asturia. Jeśli chcesz odkryć niego inne oblicze Półwyspu Iberyjskiego i przekonać się, jakie zapierające dech w piersiach widoki tam na Ciebie czekają – wycieczka objazdowa, której celem będzie właśnie Asturia to dobry pomysł. Wybierz się na nią, choćby na last minute i zwiedź piękne Oviedo, wybierz się na spacer plażami Costa Verde (zielonego wybrzeża), czy odwiedź jedną z tamtejszych winiarni. Asturia zaskoczy Cię niejeden raz – szczególnie pięknem przyrody. Aż 1/3 spośród obszarów chronionych na terenie regionu zostało uznanych przez UNESCO za rezerwat biosfery. To prawdziwy naturalny raj!

Zobacz również oferty w innych regionach w Hiszpanii: Costa Almeria Costa Blanca Costa Brava Costa de la Luz Costa del Maresme Costa del Sol Costa Dorada Fuerteventura Gran Canaria La Palma Lanzarote Majorka Teneryfa oraz informacje o Hiszpanii.

Pogoda w Asturii

Na pogodę w regionie Asturii duży wpływ ma oceaniczny klimat, który sprawia, że latem nie panują tu ekstremalne temperatury, a zimą rzadko pojawiają się mrozy. Pomiędzy czerwcem a sierpniem temperatura w Asturii sięga od 25°C do 30°C, a słupek rtęci spada dopiero późną jesienią. Wtedy także mogą pojawiać się większe opady. Zimą pogoda w Asturii jest dość chłodna, a z powodu dużej wilgotności powietrza odczuwalna temperatura może być niższa. Wiosna natomiast rozpoczyna się zwykle w połowie kwietnia.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon