Wczasy w Geronie - co musisz wiedzieć?

  • O Geronie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Geronie

Gerona

Stolica:
Hiszpania
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
39 km2
Liczba ludności:
97 586

Wakacje w Gironie

W cieniu ekskluzywnych kurortów – wczasy w Gironie
Położona pod Barceloną, w pobliżu Lloret del Mar i kurortów Costa Brava, Girona jest często pomijana przez turystów, którzy traktują to miasto wyłącznie jako punkt przeładunkowy czy noclegowy na dalszej trasie. Tymczasem malowniczo położona Girona jest jednym z najpiękniejszych miast nie tylko wschodniej Hiszpanii, ale również całego kraju. Warto wybrać się tu na wakacje, aby poznać nieco bliżej historię tego miejsca, przespacerować się jedną z najpiękniejszych starówek w Hiszpanii i posmakować lokalnej kuchni.

Średniowieczne miasto – wakacje w Gironie
Starówka w Gironie zaliczana jest do grona 5 najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Tu też mieści się największa dzielnica Żydowska w całej Europie. Tzw. Juderia koegzystuje w pełnej harmonii z arabskim dziedzictwem, które jest również widoczne w mieście, tworząc razem niezwykle barwny krajobraz. Chcąc poznać historię miasta, jak i nieodzownie związaną z nią, historię Żydów w Gironie, wybierzcie się do Museu de Historia de los Judios, przedstawiającego wkład społeczności żydowskiej w kształtowanie się miasta na przestrzeni stuleci. Możecie też cofnąć się do czasów starożytnych i początków osadnictwa w Gironie. Museo de Historia de Girona ukazuje przekrojowo historię miasta od jego założenia w I w. p.n.e. po czasy współczesne.

Architektura jak z filmu – wczasy w Gironie
Nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty przesady zważywszy na to, iż Girona pełniła ważną funkcję w zakończonym niedawno serialu „Gra o Tron”. To tu Jamie Lannister wjeżdżał swoim wierzchowcem na schody świątyni Wielkiego Septona, czyli w rzeczywistości Katedry w Gironie (uspakajamy Was, w rzeczywistości katedry nikt nie wysadził). To po wąskim labiryncie uliczek w El Call (dzielnica żydowska) Arya Stark uciekała przed pragnącą jej śmierci kapłanką „boga o wielu twarzach”. Z kolei słynna Cytadela, gromadząca maesterów z całego świata Westeros to benedyktyńskie opactwo Sant Pere de Galligants. Jeżeli jesteście fanami Gry o Tron, wczasy w Gironie powinny znaleźć się na Waszej liście „must-do”!

Zobacz również oferty w innych regionach w Hiszpanii: Costa Almeria Costa Blanca Costa Brava Costa de la Luz Costa del Maresme Costa del Sol Costa Dorada Costa Tropical Fuerteventura Gran Canaria La Gomera La Palma Lanzarote Majorka Teneryfa oraz informacje o Hiszpanii.

Pogoda w Geronie

Pogoda w regionie Gerony jest typowa dla całej Katalonii. Termometry wskazują najwyższe wartości w czerwcu, lipcu i sierpniu, ale wiosną i jesienią temperatura w Geronie waha się często pomiędzy 15°C, a 20°C.
Zimą słupek rtęci spada, choć rzadko zdarzają się tutaj przymrozki. W ciągu całego roku mogą także występować opady, a najbardziej deszczowa pogoda w Geronie przypada na koniec maja.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon