wypoczynek

Wczasy Madrycie Madrytu - co musisz wiedzieć?

  • O Madrytu
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Madryt

Madryt, czyli bogactwo całej Hiszpanii ukryte w jednym mieście! Stolica i największa metropolia tego kraju jest bezsprzecznie jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów spędzających wakacje w tej części Europy. Madryt zachwyca zabytkami, gwarnymi placami, wąskimi uliczkami, a także niezliczoną ilością ogrodów i parków.
W Madrycie spotykają się ze sobą najróżniejsze epoki. Zobaczyć tu można rzymski akwedukt sięgający I w. n. e., gotyckie budowle czy fascynujący kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial wybudowany w renesansie. Madryt to także liczne galerie i muzea z najsłynniejszym Muzeum Prado, dzieła sztuki największych artystów w historii świata, bajkowe zamki i wreszcie flamenco, wyborne wino i doskonała kuchnia!

Zobacz również oferty w innych regionach w Hiszpanii: Almeria Costa Almeria Costa Blanca Costa Brava Costa de la Luz Costa del Maresme Costa del Sol Costa Dorada Fuerteventura Gran Canaria La Gomera La Palma Majorka Teneryfa Teneryfa oraz informacje o Hiszpanii.

Opinie o Madrytu

Madrytu
5.5 /6

Imponujące miasto

Madryt robi bardzo pozytywne wrażenie. W mojej ocenie jest jedną z najpiękniejszych stolic Europy. Architektura, zieleń, ład komunikacyjny, zabytki i atmosfera - po prostu bomba!
Dodał(a):
Michał, Bydgoszcz, 28.08.2021
6.0 /6

Madryt jest piękny :) i tu też - kto był ten wie :)

Madryt to bardzo ciekawe miasto i może śmiało konkurować chociażby z Barceloną ale najlepiej pojechać tam kolejny raz i na spokojnie zobaczyć wszystkie zaułki :)
Dodał(a):
Rafał, Radom, 24.08.2021
4.5 /6

Stolica Hiszpanii

Miasto z potencjałem, w którym da się wyczuć typowy hiszpański klimat. Jeden dzień to zdecydowanie za mało aby odkryć wszystkie jego zakamarki.
Dodał(a):
Agnieszka, 17.10.2019
5.0 /6

Madryt i pałac Królewski

Coś niesamowitego- pałac Królewski. Rozczarowało trochę muzeum Prado - batrdzo dużo ludzi i zbyt nowoczesne w swym wyglądzie. Dzieła najwiekszych malarzy, bez tłoku mozna bylo ogladnąć w zakrystii Katedry w Toledo.
Dodał(a):
Zbyszek, 10.10.2019
6.0 /6

Przepiękny

Madryt przepiękny oczy naciesxyly się widokami Posmakowalam lokalnej kuchni mili ludzie bardzo komunikatywni
Dodał(a):
JANINA, GDYNIA, 10.10.2019
6.0 /6

Madryt

Bardzo podoba mi się stolica Hiszpanii. Jestem zadowolona, że mogłam tam być i podziwiać piękno tego regionu.
Dodał(a):
Danuta K. z Gdyni, 01.10.2019
4.5 /6

Tętniące miasto

Madryt tak trochę na początek.Rozmach i uroda miasta imponujące.Muzeum Prado spełnia oczekiwania ale trzeba mieć wiele czasu by docenić bogactwo zbiorów
Dodał(a):
Alicja, KRAKÓW, 28.09.2019
5.0 /6

Mało czasu na zwiedzanie, Madryt jest wielki i piękny.

Zachwycony jestem Sewillą i Madrytem. Sewilla piękna, na Madryt zbyt mało czasu na zwiedzanie. De Prado stanowczo mało czasu, przewodnik oprowadza Grupę podzieloną na dwie części, przez co czas został skrócony o połowę.
Dodał(a):
Marek, Grudziądz, 17.09.2019
6.0 /6

Madryt

Madryt super miasto! Wiele ciekawych miejsc i zabytków oraz muzeum Prado, które polecam ale przed samodzielną wizyta poczytajcie, na objeździe macie przewodnika.
Dodał(a):
Mariusz, Biesiekierz, 17.08.2019
6.0 /6

Super atmosfera

Wspaniały przewodnik, świetne miasto, niezwykłe muzeum del Prado, kranówka doskonała - nadająca się do picia
Dodał(a):
Marta, Katowice, 14.08.2019
5.5 /6

Stolica

Po stolice akurat oczekiwałem czegoś więcej, zdecydowanie lepiej w moich oczach wypada Barcelona oraz Walencja.
Dodał(a):
Rafał, Wrocław, 06.08.2019
6.0 /6

Iberiada wycieczka rewelacyjna

Pałac królewski i Muzeum Prado to wspaniałe miejsca.które napewno warto obejrzeć i zachwycić się ,ale też całe miasto uwodzi swym pięknem.
Dodał(a):
Elżbieta, 18.07.2019
4.5 /6

Tygiel kultur

Pałac urzędujących królów

Dodał(a):
Jolanta, 13.10.2018
5.5 /6

znakomicie

Madryt miasto nowoczesne ale ciekawe

Dodał(a):
Izabela Agnieszka, Gdansk, 21.08.2018
5.5 /6

Madryt - stolica z najwyższej półki

Dla osób z mniejszych miast Madryt może wydawać się głośny, zatłoczony i nieprzyjazny. Wbrew pozorom jest to jednak najbardziej zielona stolica Europy, pełna otwartych przestrzeni (dużo placy), z przyjaznym planem miasta i wspaniałymi zabytkami. Pałac Królewski i muzeum Prado to dwa cudowne miejsca, które powinien zobaczyć każdy odwiedzający Hiszpanię.

Dodał(a):
Wypoczęta, 19.08.2018
6.0 /6

Zycie jak w Madrycie

Tak jak w powiedzeniu ;-) jedź zobacz przekonaj się - stolica maswój klimat

Dodał(a):
PAWEL, LUBAWKA, 26.07.2018
5.5/6 Ocena ogólna Madrytu

Pogoda w Madrytu

Na co zwrócić uwagę, planując wakacje z dziećmi w Hiszpanii?

Planujesz wakacje z dzieckiem w Hiszpanii? Koniecznie weź zatem pod uwagę potrzeby swoich pociech. Pamiętaj, że wielogodzinne zwiedzanie zwykle je nuży, a lokalne przysmaki nie zawsze im smakują. Co więc zrobić, aby zagraniczne wakacje z dzieckiem były udane? Dowiesz się tego z bloga Rainbow.