Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Irlandia

Irlandia

Stolica: Dublin

Waluta: EUR

Powierzchnia: 70 273 km2

Liczba ludności: ‍4 728 000

Wakacje w Irlandii

Wakacje w Irlandii – magicznej zielonej wyspie

Podążaj śladami Tolkiena, zafascynowanego pejzażami zielonej wyspy i odkrywaj magię Irlandii. Jak na dość małą wyspę, Irlandia ma sporo do zaoferowania turystom, szczególnie pod względem walorów przyrodniczych. Jedne z najbardziej spektakularnych form skalnych w Europie, majestatyczne Klify Moheru czy słynące ze swojej geologii, czy zabytków Wyspy Aran oraz widowiskowy, malowniczy Park Narodowy Kilhaney to tylko jedne z najbardziej znanych, lokalnych cudów natury.

Wczasy w Irlandii – starożytne dziedzictwo

Swymi dziejami Irlandia sięga czasów neolitycznych. Zachowały się tu bowiem imponujące grobowce, starsze od egipskich piramid. Takim okazem jest Newgrange – zbudowany w neolicie, wykorzystujący ówczesną wiedzę architektoniczną i astrologiczną. Znacznie młodszy, choć równie imponujący jest chociażby średniowieczny zamek Blarney ze swoimi imponującymi ogrodami, tzw. Kamieniem Elokwencji oraz Schodami Życzeń. Wakacje w Irlandii to także podróż do korzeni chrześcijaństwa. Potomkowie Św. Patryka mogą pochwalić się wieloma zabytkami i artefaktami z wczesnego średniowiecza. Na szczególną uwagę zasługuje Glendalough – malownicza dolina wraz z osadą z VI wieku o tej samej nazwie, która obfituje w pięknie zachowane zabytki wczesnego chrześcijaństwa.

Wakacje w Irlandii – charakterystyczna atmosfera Irlandzkich miast

To z czego znane są również Irlandzkie miasta (i tyczy się to zarówno stolicy, jak i mniejszych miejscowości) to niepowtarzalna atmosfera. W każdym z nim doświadczymy otwartości, gościnności i zamiłowania do piwa. Dlatego też barów, pubów i restauracji jest tu pod dostatkiem. Irlandia słynie jednak nie tylko z życia nocnego. Na co dzień odbywa się tu wiele koncertów, wystaw czy występów na żywo. Jeśli na wczasy w Irlandii wybierzemy Dublin, możemy liczyć także na romantyczny duch średniowiecznych budowli oraz mnogość galerii czy muzeów miejskich. Tutejsze Muzeum Narodowe skrywa dzieła Tycjana, Rembrandta, Caravaggia, a także liczne eksponaty z czasów Wikingów.

Najlepsze artykuły o Irlandii:

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Irlandii?

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Irlandii?

Zielone wzgórza, kwitnące wrzosowiska i bezkresne przestrzenie – Irlandia potrafi oczarować swoim urokiem niejednego turystę. Poznaj historię, obyczaje i wszystko, co powinieneś wiedzieć, jadąc tu po raz pierwszy.

Opinie o Irlandii:

5.9/6

Ocena ogólna Irlandia

6.0 / 6
Irlandia - szmaragdowa wyspa

nazwa szmaragdowa wyspa w pełni pasuje do tego kraju, piękny soczysty zielony wiosenny kolor dominuje. Niezapomniane widoki.Dodał(a):
Anna, Warszawa, 2019.07.07
6.0 / 6
kocham Cię jak Irlandię

zielony, ale nieco deszczowy kraj, gdzie być może nie ma za dużo zabytków, ale jest przepiękna przyrodaDodał(a):
Paweł, DĄBROWA GÓRNICZA, 2019.09.04
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem