WAKACJE W Irlandii

18.09.2019 (środa)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
Nie wymagany paszport
5 200 zł5 115 zł
za os. / 8 dni
Nie wymagany paszport

Ciekawi wakacji w Irlandii?

Irlandia:

Wakacje w Irlandii

Wakacje w Irlandii – magicznej zielonej wyspie

Podążaj śladami Tolkiena, zafascynowanego pejzażami zielonej wyspy i odkrywaj magię Irlandii. Jak na dość małą wyspę, Irlandia ma sporo do zaoferowania turystom, szczególnie pod względem walorów przyrodniczych. Jedne z najbardziej spektakularnych form skalnych w Europie, majestatyczne Klify Moheru czy słynące ze swojej geologii, czy zabytków Wyspy Aran oraz widowiskowy, malowniczy Park Narodowy Kilhaney to tylko jedne z najbardziej znanych, lokalnych cudów natury.

Wczasy w Irlandii – starożytne dziedzictwo

Swymi dziejami Irlandia sięga czasów neolitycznych. Zachowały się tu bowiem imponujące grobowce, starsze od egipskich piramid. Takim okazem jest Newgrange – zbudowany w neolicie, wykorzystujący ówczesną wiedzę architektoniczną i astrologiczną. Znacznie młodszy, choć równie imponujący jest chociażby średniowieczny zamek Blarney ze swoimi imponującymi ogrodami, tzw. Kamieniem Elokwencji oraz Schodami Życzeń. Wakacje w Irlandii to także podróż do korzeni chrześcijaństwa. Potomkowie Św. Patryka mogą pochwalić się wieloma zabytkami i artefaktami z wczesnego średniowiecza. Na szczególną uwagę zasługuje Glendalough – malownicza dolina wraz z osadą z VI wieku o tej samej nazwie, która obfituje w pięknie zachowane zabytki wczesnego chrześcijaństwa.

Wakacje w Irlandii – charakterystyczna atmosfera Irlandzkich miast

To z czego znane są również Irlandzkie miasta (i tyczy się to zarówno stolicy, jak i mniejszych miejscowości) to niepowtarzalna atmosfera. W każdym z nim doświadczymy otwartości, gościnności i zamiłowania do piwa. Dlatego też barów, pubów i restauracji jest tu pod dostatkiem. Irlandia słynie jednak nie tylko z życia nocnego. Na co dzień odbywa się tu wiele koncertów, wystaw czy występów na żywo. Jeśli na wczasy w Irlandii wybierzemy Dublin, możemy liczyć także na romantyczny duch średniowiecznych budowli oraz mnogość galerii czy muzeów miejskich. Tutejsze Muzeum Narodowe skrywa dzieła Tycjana, Rembrandta, Caravaggia, a także liczne eksponaty z czasów Wikingów.

Zobacz również oferty w regionach Irlandii: Pętla Kerry, Wyspa Aran

Opinie o Irlandii

Niestety, nikt jeszcze nie ocenił tego państwa

Pogoda w Irlandii

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.