Dżerasz

Bazylika Grobu Pańskiego

Amman

Qumran

Ściana Płaczu

Jerozolima, stare miasto

Grota Narodzenia Pańskiego

Tabgha

Tel Aviw

Dominus flevit

Wzgórza Golan

Masada

Izrael i Jordania

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 251 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Jerozolima - święte miasto • Amman i góra Nebo • Petra - skarb UNESCO • Dżerasz i ulica 600 kolumn • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akko i Hajfa • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Cezarea Nadmorska • Tel Aviv • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Ejlacie!

Terminy i ceny wycieczki 44

3 000 zł
( za osobę / 8 dni )
4 571 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )
Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 8

5.5 /6 (2 opinie)
C-Hotel Eilat
Izrael
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

Comfort Hotel Eilat
Izrael, Ejlat
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +100 zł / za osobę 7 dni

BE Unique Hotel
Izrael, Ejlat
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +179 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu i wylot do Ovdy koło Ejlatu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do granicy izraelsko-jordańskiej. Po przekroczeniu granicy przejazd do Akaby lub Wadi Musa na kolację i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu w Ammanie lub okolicy, kolacja i nocleg. (Trasa 300 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 5 - w Izraelu, 2 - w Jordanii).
Do dyspozycji gości
W hotelu restauracja oraz bar.
Pokoje
2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
Śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)
Wizy
Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.
- Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela. Ważne informacje: aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Ovda k. Ejlatu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub lunche, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy jordańskiej, opłat wyjazdowych z Izraela i Jordanii, transferu autobusem lokalnym przez granicę jordańsko- izraelską na moście szejka Husajna nad Jordanem, kosztów realizacji programu zwiedzania (wizy i opłat granicznych, biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 340 USD/os; Cena nie obejmuje również: napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (Jerozolima nocą ok. 25 USD/os, Wzgórza Golan ok. 35 USD/os, Jerycho ok. 15 USD/os) oraz innych wydatków osobistych.
Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Ejlacie (tylko w terminach z wylotem od 03.11.18 do 16.03.19). Opisy hoteli są dostepne w systemie rezerwacyjnym R.pl.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/izrael-i-jordania/zakwaterowanie-ijo
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.3

Ocena ogólna tej wycieczki

5.5
Program wycieczki
5.6
Pilot
5.2
Transport
4.6
Zakwaterowanie
4.9
Wyżywienie
5.2
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.