Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow najpóźniej na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Tel Awiwu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. Kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy: panorama miasta z Góry Oliwnej, kościół Dominus Flevit, Bazylika Wszystkich Narodów położona przy Gethsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym (znanym Polakom jako Ogrójec), następnie Stare Miasto w Jerozolimie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Ściany Płaczu, która pamięta czasy Świątyni Salomona. Stąd rozciąga się widok na Plac Świątynny z Kopułą Skały i meczetem Al-Aksa. Idąc krętymi uliczkami arabskiego bazaru w dzielnicy muzułmańskiej przemierzać będziemy Drogę Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się przez dzielnicę żydowską do Bramy Jaffa. Przejedziemy do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa, gdzie złożymy wizytę w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Tel Awiwu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Cezarei Nadmorskiej - wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy m. in. hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu) a na koniec dnia do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta, gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Przejazd do Tyberiady lub Nazaretu (lub okolicy); zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna ok. 40 USD/os.). Podczas wycieczki będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). Następnie zwiedzimy miejsca związane z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na Ziemi, Kafarnaum - wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc - specyficzną izraelską formę "spółdzielni". Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do granicy izraelsko-jordańskiej, którą przekroczymy na moście Szejka Husajna na rzece Jordan. Po odprawie granicznej przejazd do Dżerasz. Ten ważny punkt na mapie Dekapolis zawiera takie pomniki historii jak: forum, świątynia Artemidy, kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim ulica 600 kolumn. Następnie przejazd na Górę Nebo, z której podziwiać będziemy panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Według tradycji Góra Nebo to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni oglądał Ziemię Obiecaną. Następnie zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, gdzie na wzgórzu mieszczącym pozostałości potężnej niegdyś cytadeli zwiedzimy m.in. Muzeum Archeologiczne. Ze szczytu wzgórza będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, w tym rzymski teatr i odeon, czyli starożytną filharmonię. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Ammanie lub okolicy. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu w Ammanie lub okolicy, kolacja i nocleg. (Trasa 300 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do granicy jordańsko – izraelskiej koło Jerycha, odprawa graniczna i transfer do Masady - twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki Zelotów - społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy Qumran, starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów z tekstami biblijnymi znad Morza Martwego a na koniec dnia przejazd na kąpiel w Morzu Martwym - 430 m p. p. m. Zakupy kosmetyków z Morza Martwego. Dla chętnych (o ile czas pozwoli), wycieczka do najstarszego miasta świata - Jerycha (dodatkowo płatna ok. 20 USD/os.). Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Jerozolimy. Czas wolny (w zależności od godziny lotu powrotnego do Polski) na samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek. Następnie transfer na Lotnisko w Tel Awiwie, odprawa paszportowa i wylot do Polski. (Trasa ok. 70 km).

Uwagi do programu


  • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).

  • W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur i Rosh Ha Shana, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  • Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.

  • Przy odprawie na rejs do Izraela, (TLV lub VDA) mogą zostać Państwo wybrani do dodatkowej kontroli bezpieczeństwa (informacja na karcie pokładowej w postaci "SSSS"). Informację o dodatkowej kontroli dostaniecie Państwo przy odprawie biletowo-bagażowej – „check-in”. Na kontrolę należy zgłosić się bez wezwania, po kontroli paszportowej przed wejściem do samolotu. Brak adnotacji na karcie pokładowej o odbyciu kontroli uniemożliwi wejście na pokład samolotu.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

Zakwaterowanie

Hotele **/*** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 5 - w Izraelu, 2 - w Jordanii).

Wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

- Od 1.01.2018 roku, władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, że fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

Ważne informacje: aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje lub lunche, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy jordańskiej, opłat wyjazdowych z Izraela i Jordanii, transferu autobusem lokalnym przez granicę jordańsko-izraelską na moście szejka Husajna nad Jordanem, wizy i opłat granicznych, kosztów biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców (kwota ok. 420 USD/os płatna pilotowi imprezy), napojów do obiadokolacji, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Izrael i Jordania

5.2/6 (481 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Izrael i Jordania
Bestseller
Galeria (17)
Izrael i Jordania
Izrael i Jordania
Izrael i Jordania
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Jerozolima - święte miasto • Amman i góra Nebo • Petra - skarb UNESCO • Dżerasz i ulica 600 kolumn • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akko i Hajfa • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Cezarea Nadmorska • Tel Aviv • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! •
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje lub lunche, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy jordańskiej, opłat wyjazdowych z Izraela i Jordanii, transferu autobusem lokalnym przez granicę jordańsko-izraelską na moście szejka Husajna nad Jordanem, wizy i opłat granicznych, kosztów biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców (kwota ok. 420 USD/os płatna pilotowi imprezy), napojów do obiadokolacji, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 025
Razem
8 051 zł
Zaliczka 25% 2 010 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Izrael i Jordania

5.2 / 6(481 opinii)
Intensywność programu
5.3
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Zdzislaw, Wroclaw 10.07.2023
Termin pobytu: czerwiec 2023

Gorąca wycieczka

Przygoda z Bliskim Wschodem. Izrael i Jordania godne polecenia. Program intensywny. Piloci profesjonaliści. Kierowcy wytrawni. Kuchnia nawet dla takich wybrednych jak ja.

6.0/6

Koszykarz - Grześ 19.03.2017
Termin pobytu: maj 2017

Koszykarz w Izraelu i Jordanii

Witam to byla niezapomniana wycieczka. A to głównie za sprawą wspaniałego pilota Pana Krzysztofa i jego ogromnej wiedzy, wysoka kultura,takt i życzliwosc. Mógłbym tak jeszcze dlugo............. Program wypełniony do końca, starali sie abyśmy mogli zobaczyć te cuda. Cudowny był przewodnik po Izraelu Pan Andrzej ,który przybliżył na historię swojego narodu, niesamowity Człowiek! GORĄCO POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziekuję Koszykasz - Grześ
Pokaż więcej opinii (479)

Jordania - Filmowy świat Rainbow

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii z Rainbow! Filmowy Świat Rainbow sezon 9 odcinek 1

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii z Rainbow! Filmowy Świat Rainbow sezon 9 odcinek 1

Odkryj nowy cud świata czyli starożytną Petrę oraz marsjańskie krajobrazy na pustyni Wadi Rum!

Odkryj nowy cud świata czyli starożytną Petrę oraz marsjańskie krajobrazy na pustyni Wadi Rum!

Najlepsze hotele w Aqabie na luksusowy i beztroski wypoczynek! Musisz je zobaczyć!

Najlepsze hotele w Aqabie na luksusowy i beztroski wypoczynek! Musisz je zobaczyć!

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem