ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Jerozolima, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Jerozolima
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Jerozolima wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Jerozolima
Samolot
państwo kraj
flaga
Izrael
Region: Jerozolima
Waluta: ILS
Powierzchnia: 123 km 2
Liczba ludności: 800,000

Jerozolima czyli wczasy w „Świętej Ziemi”

Dlaczego warto jechać na wakacje do Jerozolimy?
Nie da się ukryć, że Jerozolima na wczasy najczęściej wybierana jest przez osoby, dla których bardzo ważna jest religia. To również chyba najchętniej eksplorowany zakątek Izraela, jaki należy do jednego z bardziej tajemniczych miejsc w owym państwie. Nic dziwnego, że do miasta licznie przybywają dziennikarze, kulturoznawcy, antropolodzy i fotografowie z całego świata. W Jerozolimie zobaczyć można bowiem wiele… cudów! Warte zobaczenia jest zwłaszcza Stare Miasto w Jerozolimie, wpisane zresztą na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – tutejsze mury obronne i zawiła historia, jaka będzie otaczać Cię na miejscu z każdej strony, na długo pozostanie w Twojej pamięci!

Jerozolima – wakacje nie tylko dla… historyków!
Oczywiście, warto będzie zajrzeć na każdą z czterech dzielnic Jerozolimy – Ormiańską, Chrześcijańską, Muzułmańską i Żydowską. Właśnie w tej ostatniej dzielnicy znaleźć można słynną… Ścianę Płaczu! Cała Jerozolima i wczasy w niej spędzone na pewno pozostaną niezapomniane – zwłaszcza, że już sam spacer dzielnicami pozostawia w głowie sporo kontrastujących ze sobą i nad wyraz zaskakujących obrazów. Warta uwagi jest Bazylika Grobu Świętego, stanowiąca ważną świątynię dla chrześcijan – znajdują się w niej miejsca, gdzie ukrzyżowano i pochowano Jezusa, a także Kamień Namaszczenia. Właśnie na nim położono ciało Chrystusa po zdjęciu z Krzyża! Jeżeli chcesz poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca i całej Jerozolimy, po prostu… musisz tu być!

Wczasy w Jerozolimie – ziemi, która jest… święta!
Obowiązkowym punktem, bez jakiego wizytacji żadne wakacje w Jerozolimie nie mogą pozostać uznane za „kompletne”, jest także kaplica Golgoty – czyli obudowane wzgórze, na którym mieszczą się ważne stacje drogi krzyżowej. W Jerozolimie niezwykłym miejscem, które trzeba zobaczyć, jest też Grób Pański – właśnie do każdego dnia niego tłumnie przybywają pielgrzymi z całego świata. Warto też udać się pod wcześniej wspomnianą Ścianę Płaczu – czyli zachowany fragment świątyni żydowskiej. Wybierz się również do miejsca, w jakim umieszczono Arkę Przymierza – mianowicie do Syjonu, czyli Ziemi Obiecanej. Jeżeli z kolei lubisz wędrówki, warto będzie wspiąć się na szczyt Góry Oliwnej – stąd najpiękniej widać Jerozolimę, zwłaszcza… po zachodzie słońca! Chcesz poczuć mistyczną atmosferę miasta i ducha dawnych lat? Koniecznie leć więc do izraelskiej Jerozolimy, aby przeżyć niezapomniane chwile na… Świętej Ziemi!

Opinie o Jerozolimie:

5.7/6
Ocena ogólna Jerozolima
6.0 / 6
Tygiel kulturowo-religijny.

Jerozolima jest niesamowitym miastem, które jest połączenie kultury arabskiej i żydowskiej. Połączenie wielu religii - muzułmanizmu, judaizmu, chrześcijaństwa (ze wszystkimi jego odłamami). Niesamowite miejsce.Dodał(a):
Mateusz, Warszawa, 2020.02.25
6.0 / 6
Cudowne miasto.

Starożytne, święte miasto z mnustwem zabytków, świątyń. Klimatyczne uliczki z licznymi knajpkami z świetnym jedzeniem. Przechadzając się po tym mieście można poczuć tą duchowość.Dodał(a):
Leszek, Tąpadły, 2020.03.16
5.0 / 6
Warto pojechać

Jerozolima - połączenie świata zachodniego ze wschodnim. Ma to swój urok. Można wałęsać się po Jerozolimie kilka dni. Polecam też wizytę w muzeum Yad VashemDodał(a):
Janusz, Świętochłowice, 2020.02.19
4.5 / 6
Wazne miejsce

Zawsze bardzo chciałam odwiedzić Jerozolimę. nie rozczarowała mnie, jest bardoz tłocozno i program jest napiety , jednak warto tam pojechać.Dodał(a):
Anna, Kraków, 2020.02.11
6.0 / 6
Jerozolima nocą

Polecam ! Pan Krzysztof pokazał tyle ciekawych miejsc , opowiedział dużo fajnych historii. Najfajniejsza dzielnica ortodoksyjnych Żydów .Dodał(a):
Ryszard Bieniek, 2020.03.07
6.0 / 6
Jerozolima jest absolutnie unikalna

Nie staram się powielić wcześniejszych opinii o tym wspaniałym mieście . Do Jerozolimy trzeba po prostu pojechać ! Jerusalem IS UNIQE !Dodał(a):
Marek, Łódź., 2020.01.21
5.5 / 6
uczestnik wycieczki

Fascynujące historyczne miasto, klimat miesamowity, gdy odwiedza się miejsca znane ze Starego i Nowego Testamentu,różnorodność ludziDodał(a):
Anna Malgorzata, Warszawa, 2020.01.19
6.0 / 6
Miasto wielu kultur

Wielokulturowe miasto które zaskakuje z każdym krokiem, coś czego nie można sobie wyobrazić tylko trzeba zobaczyć na własne oczy.Dodał(a):
Pawel, Wodzisław Śląski, 2020.02.03
6.0 / 6
Ziemia Święta - izraelskie cuda

Miasto z bardzo długą, burzliwą i ciekawą historią, pełne magii, cudów, religijnych przeżyć i wielokulturowych skupisk ludności.Dodał(a):
Teresa, Kobylin, 2020.03.12
5.0 / 6
Miasto wielu kultur i religii

Wspaniałe miasto, w którym można obserwować barwny tłum mieszkańców różnych wyznań i kultur oraz tłum turystów z całego świataDodał(a):
RYSZARD, TYCHY, 2020.01.16