Wczasy w Jerozolimie - co musisz wiedzieć?

  • O Jerozolimie
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Jerozolimie

Jerozolima

Stolica:
Izrael
Waluta:
ILS
Powierzchnia:
123 km2
Liczba ludności:
800 000

Jerozolima czyli wczasy w „Świętej Ziemi”

Dlaczego warto jechać na wakacje do Jerozolimy?
Nie da się ukryć, że Jerozolima na wczasy najczęściej wybierana jest przez osoby, dla których bardzo ważna jest religia. To również chyba najchętniej eksplorowany zakątek Izraela, jaki należy do jednego z bardziej tajemniczych miejsc w owym państwie. Nic dziwnego, że do miasta licznie przybywają dziennikarze, kulturoznawcy, antropolodzy i fotografowie z całego świata. W Jerozolimie zobaczyć można bowiem wiele… cudów! Warte zobaczenia jest zwłaszcza Stare Miasto w Jerozolimie, wpisane zresztą na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – tutejsze mury obronne i zawiła historia, jaka będzie otaczać Cię na miejscu z każdej strony, na długo pozostanie w Twojej pamięci!

Jerozolima – wakacje nie tylko dla… historyków!
Oczywiście, warto będzie zajrzeć na każdą z czterech dzielnic Jerozolimy – Ormiańską, Chrześcijańską, Muzułmańską i Żydowską. Właśnie w tej ostatniej dzielnicy znaleźć można słynną… Ścianę Płaczu! Cała Jerozolima i wczasy w niej spędzone na pewno pozostaną niezapomniane – zwłaszcza, że już sam spacer dzielnicami pozostawia w głowie sporo kontrastujących ze sobą i nad wyraz zaskakujących obrazów. Warta uwagi jest Bazylika Grobu Świętego, stanowiąca ważną świątynię dla chrześcijan – znajdują się w niej miejsca, gdzie ukrzyżowano i pochowano Jezusa, a także Kamień Namaszczenia. Właśnie na nim położono ciało Chrystusa po zdjęciu z Krzyża! Jeżeli chcesz poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca i całej Jerozolimy, po prostu… musisz tu być!

Wczasy w Jerozolimie – ziemi, która jest… święta!
Obowiązkowym punktem, bez jakiego wizytacji żadne wakacje w Jerozolimie nie mogą pozostać uznane za „kompletne”, jest także kaplica Golgoty – czyli obudowane wzgórze, na którym mieszczą się ważne stacje drogi krzyżowej. W Jerozolimie niezwykłym miejscem, które trzeba zobaczyć, jest też Grób Pański – właśnie do każdego dnia niego tłumnie przybywają pielgrzymi z całego świata. Warto też udać się pod wcześniej wspomnianą Ścianę Płaczu – czyli zachowany fragment świątyni żydowskiej. Wybierz się również do miejsca, w jakim umieszczono Arkę Przymierza – mianowicie do Syjonu, czyli Ziemi Obiecanej. Jeżeli z kolei lubisz wędrówki, warto będzie wspiąć się na szczyt Góry Oliwnej – stąd najpiękniej widać Jerozolimę, zwłaszcza… po zachodzie słońca! Chcesz poczuć mistyczną atmosferę miasta i ducha dawnych lat? Koniecznie leć więc do izraelskiej Jerozolimy, aby przeżyć niezapomniane chwile na… Świętej Ziemi!

Opinie o Jerozolimie

Jerozolimie
5.0 /6

Jerozolima w dzień i w nocy

Dzienne zwiedzanie Jerozolimy uważam za bardzo interesujące,natomiast wycieczkę fakultatywną w nocy z mojego punktu widzenia nie polecam,może to też dla tego,że było zimno i wietrznie,co wpłynęło na ekspresowe tempo zwiedzania.
Dodał(a):
ANDRZEJ, Szczerców, 14.01.2020
6.0 /6

Mix kulturowy

Miejsce gdzie mieszają się religie, narodowości, zapachy, smaki i dźwięki. Jednak składają się w całość, która zachwyca i sprawia, że chce się tam wrócić jeszcze raz. Przeżycie duchowe i obyczajowe.
Dodał(a):
Gabriela, 24.11.2019
6.0 /6

zwiedzanie Jerozolimy

Bardzo ciekawe miejsce , odpowiednia ilość czasu przeznaczona na Jerozolimę, dużo wiedzy historycznej i nie tylko . Co ważne informacje o trzech religiach splatających się tutaj
Dodał(a):
Iwona Ewa, Warszawa, 30.11.2019
6.0 /6

Jerozolima miejsce godne polecenia, nie tylko dla pielgrzymów

Miejsce wielu religii i kultur. Magiczne miejsce. Szkoda tylko, że tak mało czasu, aby przystanąć i chłonąć to co widzi, aby pozostało w pamięci na długi czas.
Dodał(a):
Urszula, Głogów Małopolski, 05.12.2019
5.5 /6

niezmiennie zachwyca

Czyste, jasne miasto. Przyjazne turystom, ani razu nie czułam się w jakiś sposób zagrożona. Przemili mieszkańcy, pomocni. B. dobry dostep do wifi
Dodał(a):
ALEX, L-n, 15.12.2019
6.0 /6

Jerozlima

Przepiękne miejsce i pomimo intensywnego zwiedzania jestem bardzo zadowolona, na pewno wrócę bo niestety nie zwiedziłam wszystkiego co chciałam
Dodał(a):
Karolina, Katowice, 03.12.2019
5.5 /6

Ziemia Święta

przedsiębiorstwo "Ziemia Święta", warto pojechać, zobaczyć, odwiedzić Betlejem, Nazaret i związane z tymi miastami miejsca kultu religijnego
Dodał(a):
Lech Antoni, RUDA ŚLĄSKA, 03.12.2019
6.0 /6

Jerozolima jest absolutnie unikalna

Nie staram się powielić wcześniejszych opinii o tym wspaniałym mieście . Do Jerozolimy trzeba po prostu pojechać ! Jerusalem IS UNIQE !
Dodał(a):
Marek Michalak , Łódź, 21.01.2020
5.5 /6

uczestnik wycieczki

Fascynujące historyczne miasto, klimat miesamowity, gdy odwiedza się miejsca znane ze Starego i Nowego Testamentu,różnorodność ludzi
Dodał(a):
Anna Malgorzata, Warszawa, 19.01.2020
5.0 /6

Miasto wielu kultur i religii

Wspaniałe miasto, w którym można obserwować barwny tłum mieszkańców różnych wyznań i kultur oraz tłum turystów z całego świata
Dodał(a):
RYSZARD, TYCHY, 16.01.2020
5.0 /6

Cudowne miasto

Cudowne miasto, niestety czuje jego niedosyt. Zbyt malo czasu przeznaczono na jego zwiedzanie, kosztem innych "atrakcji"
Dodał(a):
Martyna, Poznań, 17.12.2019
6.0 /6

Jerozolima

Cudowna! Można tam spędzić cały tydzień :) Ulica po ulicy, bazar, kościoły, meczety, warto poszwendać się niespiesznie.
Dodał(a):
Karolina, Pruszcz Gdański, 19.01.2020
5.0 /6

Miasto wielokulturowe

Faktyczny tygiel różnorodności wyznań, ale o dziwo jakoś się znoszących i jak na razie bezkonfliktowo...
Dodał(a):
Maria, Warszawa, 02.12.2019
6.0 /6

Jerozolima super dla niewierzących

Ciekawe miejsce jeżeli patrzy sie na jego krwawa historie (ludzkości). Po pobycie można zrozumieć dlaczego w psychiatrii pojawił sie syndrom Jerozolimy.
Dodał(a):
Karina, Rybnik, 17.11.2019
5.5 /6

Niezwykłe miejsce wielu kultur

Niesamowity tygiel kulturowo-religijno-kulinarny ;) Rzadko można spotkać się z taką różnorodnością na tak małym skrawku ziemi.
Dodał(a):
Mariusz, Warszawa, 17.11.2019
6.0 /6

Super i bezpiecznie

Było fajnie tylko za krótko ,dużo chodzenia ,dużo fajnych miejsc które trzeba koniecznie zobaczyć polecam każdemu
Dodał(a):
Bożena Ewa, Katowice, 02.11.2019
5.7/6 Ocena ogólna Jerozolimie

Pogoda w Jerozolimie

Śródziemnomorski klimat w Jerozolimie sprawia, że doskonała pogoda do zwiedzania tego regionu utrzymuje się dość długo. Lata są zwykle ciepłe, a temperatura w Jerozolimie pomiędzy czerwcem a sierpniem wynosi często ok. 27-30°C. Wiosną i jesienią słupek rtęci nieco spada, a zimą termometry wskazują średnio 8-10°C. W tym regonie jednak mogą zdarzać się także sporadyczne opady śniegu, który jednak nie utrzymuje się długo.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon