Wczasy w Jerozolimie - co musisz wiedzieć?

  • O Jerozolimie
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Jerozolimie

Jerozolima

Stolica:
Izrael
Waluta:
ILS
Powierzchnia:
123 km2
Liczba ludności:
800 000

Jerozolima to jedno z najważniejszych miast świętych na mapie świata. Ważne zarówno dla żydów, jak i chrześcijan oraz muzułmanów, urzeka niepowtarzalną atmosferą i mocą zabytków. To miejsce, które odwiedzić powinien każdy, kto pragnie odkryć korzenie naszej cywilizacji. Chcesz przekonać się, jak wygląda prawdziwa Jerozolima? Wycieczka objazdowa z nami pozwoli Ci dotrzeć do najważniejszych miejsc – począwszy od Meczetu Al-Aksa (ze Ścianą Płaczu – pozostałością po dawnej żydowskiej świątyni), przez Bazylikę Grobu Pańskiego, Górę Oliwną, aż po Instytut Jad Waszem czy wyjątkowy bazar, gdzie kultura arabska miesza się z żydowską… Jerozolima to miasto tętniące życiem. Odwiedź je, nawet na last minute i przekonaj się, że można się w nim zakochać!

Opinie o Jerozolimie

Jerozolimie
6.0 /6

super

Nic dodać nic ująć. Wszystko zgodne z opisem i programem wycieczki poza pierwszy hotelem w Szarmie po przylocie z Warszawy. Pilotka Agnieszka na objazdówce z Szarm El Szejk po Jordanii i Izraelu z olbrzymią wiedzą i niezłym temperamentem.Godna polecenia. Genialny i trochę ekstrawagandzki przewodnik w Izraelu Pan Andrzej. Pobyt na odpoczynku w Hotelu Sultan garden w zasadzie b/u. Zamiast 2 pokoi zaproponowali nam na 5 osób/rodzina/ apartament 3 pokojowy z 2 łazienkami i super obsługą i to był strzał w 10. Jedzenie super nawet z przesadą. Polecamy serdecznie.
Dodał(a):
Ryszard P., 17.10.2019
5.0 /6

Wspaniałe centrum 3 religii.

Historię tego miejsca czuć na każdym kroku , a wewnątrz wielokulturowe społeczeństwo,które żyje obok siebie- Żydzi, Chrześcijanie, Muzułmanie i Ormianie...Złota Jerozolima ,która po zmierzchu tętni życiem, a Betlejem zamknięte murem,gdzie nocną jest cisza.
Dodał(a):
Aldona,Andrzej, Bydgoszcz, 09.10.2019
5.0 /6

Miasto wielu religii.

Wbrew przekonaniu wielu Polaków w Jerozolimie katolicy nie są najważniejszym odłamem chrześcijaństwa. Znacznie liczniejsze i bardziej wpływowe są różne odmiany prawosławne, greko-katolicy itp.
Dodał(a):
w.kuszewski@upcpoczta.pl, 09.10.2019
6.0 /6

Przygotuj aparat

Koniecznie weźcie ze sobą aparat. Wiele cudownych miejsc wartych zobaczenia. Piękne miasto, które warto zobaczyć i w dzień i nocą gdyż zmienia się totalnie.
Dodał(a):
wyzgen, 25.10.2019
5.0 /6

piękne widoki i urozmaicony program

bardzo ciekawe widoki, piękna lokalizacja. Pełno turystów aczkolwiek nie przeszkadzało to w zwiedzaniu. Dziękuję i polecam!
Dodał(a):
Magdalena, Wrocław, 12.10.2019
6.0 /6

Trzy religie

Miasto trzech religii i dwóch państw przenikających się wzajemnie. Szczególnie piękne nocą. Koniecznie trzeba to zobaczyć.
Dodał(a):
Jerzy Tomasz, KRAKÓW, 04.10.2019
4.5 /6

Zabytki

Miasto, kolebka trzech religii, z tego tylko powodu ogromnie interesujące. Natłok zabytków i miejsc wartych zwiedzenia.
Dodał(a):
Adam, Katowice, 14.10.2019
6.0 /6

Super i bezpiecznie

Było fajnie tylko za krótko ,dużo chodzenia ,dużo fajnych miejsc które trzeba koniecznie zobaczyć polecam każdemu
Dodał(a):
Bożena Ewa, Katowice, 02.11.2019
6.0 /6

warto zobaczyć

Polecam wycieczkę nocą do Jerozolimy, zwłaszcza piątek / sobota, aby doznać kultury żydowskiej, popatrzeć na różnice między ortodoksyjnym wyzwaniem a zwykłym żydem. Miejsce z dużą tolerancją i otwartością.
Dodał(a):
Daniel, Rzeszów, 23.08.2019
5.0 /6

Sodoma i Gomora

Ta dolina, obecnie wykorzystywana rozrywkowo, urzekła mnie swoją historią. Warto ją poznać. Jerozolima ma dużo do zaoferowania każdemu turyście. To wspaniałe miasto.
Dodał(a):
Joanna z Warszawy, 28.07.2019
6.0 /6

piękny kraj

piękny kraj do zwiedzania. Warto wybrać się na wycieczkę objazdową po Izraelu i Jordani - szczególnie z Rainbow
Dodał(a):
Andrzej, Bytom, 26.07.2019
5.0 /6

Wycieczka objazdowa

Niesamowite i zgodne połączenie wiele kultur i religii w jednym miejscu. Wszystko wspaniałe, tylko trzeba się przygotować na duży tłok. Polecam Jerozolimę nocą.
Dodał(a):
Iwona, Włocławek, 24.07.2019
5.5 /6

Objazd

Dużo ciekawych miejsc z bardzo ciekawą historią.Przeplatanie się wielu narodowości i kultur .Bardzo duża wzajemna tolerancja.
Dodał(a):
Teodor, Sobolew, 18.07.2019
6.0 /6

Świetne

Świetne miejsca pokazują jak na prawdę wyglądają miejsca opisane w piśmie świętym. Myślę iż każdy człowiek w swoim życiu powinien odwiedzić to miejsce
Dodał(a):
Mateusz Mirosław, Kochanówka, 12.07.2019
6.0 /6

Jerozolima 04.2019

O Jerozolimie trudno jest napisać w kilku słowach tam po prostu trzeba pojechać i poczuć tą atmosferę.

Dodał(a):
HENRYK, Aleksandrów Łódzki, 11.04.2019
5.5 /6

Jerozolima

Tu przemawia historia .Miasto niesamowite jak ogromny tygiel kulturowy jeśli ktoś może sobie pozwolić na wycieczkę do tego miasta to powinien to zrobić.Wycieczka w nocy do miasta dostarczyła niezapomnianych wrażeń Jerozolima wieczorem jest poprostu niesamowita !!!

Dodał(a):
Mariusz Artur, Konin, 15.03.2019
5.7/6 Ocena ogólna Jerozolimie

Pogoda w Jerozolimie

Śródziemnomorski klimat w Jerozolimie sprawia, że doskonała pogoda do zwiedzania tego regionu utrzymuje się dość długo. Lata są zwykle ciepłe, a temperatura w Jerozolimie pomiędzy czerwcem a sierpniem wynosi często ok. 27-30°C. Wiosną i jesienią słupek rtęci nieco spada, a zimą termometry wskazują średnio 8-10°C. W tym regonie jednak mogą zdarzać się także sporadyczne opady śniegu, który jednak nie utrzymuje się długo.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon