Plan wycieczki

Dzień 1

Podróży do Jordanii: z Aqaby do Wadi Musa.

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot do Jordanii (Aqaba). Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu w okolicy Akaby lub Wadi Musa na kolację i nocleg. (Trasa ok. 50 lub 200 km).

Dzień 2
Dzień 2

Petra - miasto wykute w skale.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu w Ammanie lub okolicy, kolacja i nocleg. (Trasa 300 km).

Dzień 3
Dzień 3

Od Góry Nebo do Tyberiady: z Jordania do Ziemi świętej.

Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo skąd podziwiać będziemy panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Według tradycji Góra Nebo to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni oglądał Ziemię Obiecaną. Następnie zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, gdzie na wzgórzu mieszczącym pozostałości potężnej niegdyś cytadeli zwiedzimy m.in. Muzeum Archeologiczne. Ze szczytu wzgórza będziemy mogli oglądać panoramę miasta, w tym rzymski teatr i odeon, czyli starożytną filharmonię. Następnie udamy się do Dżerasz (forum, świątynia Artemidy, kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim ulica 600 kolumn). W dalszą drogę przejedziemy w stronę granicy jordańsko-izraelskiej. Po odprawie granicznej przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub okolicy. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 4
Dzień 4

Śladami Jezusa: Wzgórza Golan i Jezioro Galilejskie.

Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna - ok. 40 USD/os.). Podczas której będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). Następnie zwiedzimy miejsca związane z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum - wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc - specyficzną izraelską formę "spółdzielni". Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5
Dzień 5

Zabytki Izraela: od Akki do Tel Avivu.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie przejedziemy do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy m. in.: hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem /Hebronu lub okolicy; zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 6
Dzień 6

Święte miejsca Jerozolimy i Betlejem.

Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy a także dojdziemy do Ściany Płaczu. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Dla chętnych zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). Kolacja i nocleg w Betlejem /Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7
Dzień 7

Szlakiem historii: od Masady do Morza Martwego.

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz kąpiel w Morzu Martwym - 430 m poniżej poziomu morza. Przejazd i przekroczenie granicy z Jordanią;  na nocleg i kolacja w hotelu w Aqabie lub okolicy. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 8

Powrót do Polski i koniec wycieczki.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Aqabie. Odprawa paszportowa i wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt - transfer do wybranego hotelu w Aqabie i pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu

 • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).


 • W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur i Rosh Ha Shana, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.


 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


 • Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.


 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


 • Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.
   
 • Dodatkowe informacje

  Do dyspozycji gości

  W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

  Wyżywienie

  Śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

  Zakwaterowanie

  Hotele *** -7 rozpoczętych dób hotelowych.

  Wizy

  Paszport

  JORDANIA

  - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

  - Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

  IZRAEL

  - Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

  - Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przeloty samolotem czarterowym do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub lunche, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: opłat wyjazdowych z Izraela i Jordanii, transferu autobusem lokalnym przez granicę jordańsko- izraelską, kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 400 USD/os., płatne na miejscu u pilota). Cena nie obejmuje również wycieczek fakultatywnych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

  Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Aqabie lub nad Morzem Martwym. Opisy hoteli są dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl.

  Inne

  NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
  Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Jordanii trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.

  Jordania i Izrael z Aqaby

  5.3/6 (63 opinie)

  Udostępnij
  Dodaj do schowka
  Jordania i Izrael z Aqaby
  Galeria (33)
  Jordania i Izrael z Aqaby
  Jordania i Izrael z Aqaby
  Jordania i Izrael z Aqaby
  Zdjęcie mapy
  Plan Wycieczki

  Atuty oferty

  Jerozolima - święte miasto • Petra - skarb UNESCO • Dżerasz i ulica 600 kolumn • Amman i góra Nebo • Wzgórza Golan (fakultatywnie) • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Cezarea Nadmorska • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Aqabie!
  Lot

  Bezpośredni

  Rodzaj wyjazdu

  Objazd + wypoczynek

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Cena obejmuje: przeloty samolotem czarterowym do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub lunche, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: opłat wyjazdowych z Izraela i Jordanii, transferu autobusem lokalnym przez granicę jordańsko- izraelską, kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 400 USD/os., płatne na miejscu u pilota). Cena nie obejmuje również wycieczek fakultatywnych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

  Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Aqabie lub nad Morzem Martwym. Opisy hoteli są dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl.

  Plan wycieczki

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

  Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
  Zdjęcie Hotelu
  5.9/6 (4 opinie)
  City Tower Hotel Aqaba
  Jordania: Aqaba
  Zdjęcie Hotelu
  4.4/6 (29 opinii)
  Marina Plaza Hotel
  Jordania: Aqaba
  Zdjęcie Hotelu
  5.3/6 (4 opinie)
  Movenpick Resort City of Aqaba
  Jordania: Aqaba
  Zdjęcie Hotelu
  3.9/6 (28 opinii)
  Grand Tala Bay Resort
  Jordania: Aqaba

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  Za osobę3 615
  Razem
  7 229 zł
  Zaliczka 10% 720 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
  trwa wczytywanie

  Opinie klientów

  Intensywność programu
  5.5
  Pilot
  5.6
  Program wycieczki
  5.6
  Transport
  5.2
  Wyżywienie
  4.7
  Zakwaterowanie
  4.2
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Ewa Danuta, Białystok 02.06.2023
  Termin pobytu: maj 2023

  Izrael , Jordania

  Bardzo interesująca podróż, plan wycieczki wypełniony w 100%. Pełna wrażeń, chociaż nieplanowany był wypad na pustynię Wadi Rum. Przepiękne widoki. Niewątpliwie na pozytywny odbiór całej wycieczki wpłynęła Pani Kinga-pilotka. Jej wiedza, umiejętność jej przekazania,zaangażowanie były atutem całej "wyprawy". Jedyny minus to hotel w Petrze ( łazienka brudna).

  6.0/6

  Ilona 30.11.2023

  Jordania I Izrael 2022

  Genialny objazd , szczgólnie dzięki przewodnikom Kindze i ze strony izraelskiej tez fantastyczny. Fajnie zorganizowane, brdzo ciekawy program . Petra w Jordani bajkowa. I ogrom wiedzy przewodników zachwycał i dał obraz krajów. Zakwaterowanie na objeżdzie tez w fajnych hotelach .
  Pokaż więcej opinii (61)
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem