wypoczynek

Wczasy w Quebecu - co musisz wiedzieć?

  • O Quebecu
  • Pogoda

Quebec

Quebec to największa prowincja Kanady, wcześniej nazywaną Nową Francją. Jeśli chcesz odkryć serce Kanady – Quebec to miejsce, które musisz odwiedzić. Wycieczka objazdowa czy dłuższy pobyt – Quebec Cię zachwyci. Czym? Naturalnym pięknem, niezwykłą architekturą i przyjazną, ciepłą atmosferą. Warto się tu wybrać choćby na last minute.
A co zobaczyć, będąc w prowincji Quebec? Przede wszystkim miasto o tej samej nazwie – stolicę prowincji. Ale wybierz się również na Równinę Abrahama, zobacz na własne oczy spektakularny wodospad Montmorency oraz odwiedź zamki, pałace i katedry, które do dziś zachowały formę sprzed lat. Quebec Cię zachwyci!

Pogoda w Quebecu

Klimat Quebec jest zróżnicowany z powodu dużej powierzchni, jaką zajmuje ten region Kanady. Na północy panuje klimat subpolarny, w którym zimą termometry mogą wskazywać nawet do -40°C.
Łagodniej jest w głębi i na południu Quebec, gdzie pogoda zmienia się w zależności od pory roku. Zimą temperatura sięga ok. -20°C, a latem słupek rtęci wskazuje często ok. 22°C.