Wczasy w Quebecu - co musisz wiedzieć?

  • O Quebecu
  • Pogoda

Quebec

Quebec to największa prowincja Kanady, wcześniej nazywaną Nową Francją. Jeśli chcesz odkryć serce Kanady – Quebec to miejsce, które musisz odwiedzić. Wycieczka objazdowa czy dłuższy pobyt – Quebec Cię zachwyci. Czym? Naturalnym pięknem, niezwykłą architekturą i przyjazną, ciepłą atmosferą. Warto się tu wybrać choćby na last minute.
A co zobaczyć, będąc w prowincji Quebec? Przede wszystkim miasto o tej samej nazwie – stolicę prowincji. Ale wybierz się również na Równinę Abrahama, zobacz na własne oczy spektakularny wodospad Montmorency oraz odwiedź zamki, pałace i katedry, które do dziś zachowały formę sprzed lat. Quebec Cię zachwyci!

Pogoda w Quebecu

Klimat Quebec jest zróżnicowany z powodu dużej powierzchni, jaką zajmuje ten region Kanady. Na północy panuje klimat subpolarny, w którym zimą termometry mogą wskazywać nawet do -40°C.
Łagodniej jest w głębi i na południu Quebec, gdzie pogoda zmienia się w zależności od pory roku. Zimą temperatura sięga ok. -20°C, a latem słupek rtęci wskazuje często ok. 22°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon