Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot na Dominikanę

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na Dominikanę do Puerto Plata samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa celno - paszportowa, następnie transfer do hotelu (all inclusive) w okolicy Puerto Plata, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Relaks na plaży Puerto Plata i Sosua

Dzień wolny na plażowanie lub na skorzystanie z jednej z wycieczek fakultatywnych (pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu). Nocleg w hotelu (all inclusive) w okolicy Puerto Plata lub Sosua.

Dzień 3
Dzień 3

Z Puerto Plata przez dolinę Cibao do Santo Domingo: między bursztynowym wybrzeżem a dominikańskim rumem

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Puerto Plata, głównego miasta „bursztynowego wybrzeża”. Wjazd na Górę Isabel de Torres truckami - malownicza trasa wiedzie przez małe wioski a ze wzgórza rozciąga się rozległa panorama miasta i wybrzeża. Przespacerujemy się tu również po ogrodzie z typową dla Dominikany roślinnością. Następnie przejazd do centrum i spacer po głównym placu starego miasta, gdzie centralne miejsce zajmuje katedra otoczona zabytkowymi domami w charakterystycznym dla Puerto Plata wiktoriańskim stylu. Przejście na bulwar nadmorski El Malecón oraz na cypel, na którymi stoi XVI wieczny fort św. Filipa oraz współczesny amfiteatr, znany z dorocznego festiwalu muzyki merengue. Następnie przejazd przez rolniczą dolinę Cibao w kierunku Santiago de los Caballeros. Żyzne ziemie w tym regionie pozwalają na uprawę tytoniu, który poddany suszeniu, fermentacji i krojeniu zamienia się w aromatyczne, ręcznie zwijane cygaro. Tradycja palenia tytoniu na Dominikanie sięga czasów Indian Taino. Zajrzymy do wytwórni cygar, w której produkowane są najsłynniejsze dominikańskie cygara. Wizyta w galerii i sklepie (wyłącznie dla osób pełnoletnich). Tego dnia również czeka nas również degustacja dominikańskiego rumu. Transfer do Santo Domingo. Nocleg w hotelu w Santo Domingo lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie).(Trasa ok. 300 km)

Dzień 4
Dzień 4

Santo Domingo: skarbnica zabytków Nowego Świata

Po śniadaniu zwiedzanie Santo Domingo - kosmopolitycznej stolicy kraju - pierwszego europejskiego miasta w „Nowym Świecie” od chwili odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zona Colonial to najstarsza kolonialna starówka w Ameryce Łacińskiej i prawdziwa skarbnica zabytków architektury. Wszystko jest tu „naj” - naszym oczom ukażą się m. in. katedra Primada de America - najstarsza katolicka świątynia w Nowym Świecie, pierwszy ośrodek władzy nad Nowym Światem i najstarsza warownia w obu Amerykach - Fortaleza Ozama, pozostałości najstarszego szpitala, malownicze ruiny klasztoru franciszkanów, pierwszy uniwersytet w klasztorze Dominikanów, dom gubernatora Ovando, Panteon Narodowy, Casas Reales z wiekowym zegarem słonecznym, Plaza España z Alcazar de Colón. (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Zwiedzimy kolonialne wnętrza pałacu, zamieszkanego niegdyś przez najstarszego syna odkrywcy Nowego Świata - Diego Kolumba. Spacerować też będziemy Calle las Damas – najstarszą brukowaną ulicą Ameryki. Następnie przejazd do wschodniej części stolicy, gdzie zobaczymy monumentalny Faro de Colon z grobowcem Kolumba (z zewnątrz). Na zakończenie zwiedzania fenomenalna atrakcja przyrodnicza stolicy: bajeczne jeziorka Tres Ojos ukryte w wapiennych skałkach, wśród tropikalnej roślinności, gdzie kręcono sceny do filmu Tarzan. Aby dostać się do jednego z nich, należy przepłynąć łódką przez tunel w jaskini. Powrót w stronę centrum i panoramiczny przejazd wzdłuż Maleconu, obok Bramy Miłosierdzia, Baszty Hołdu. Finalnie dojazd pod Puerta del Conde i wejście do Ołtarza Ojczyzny, gdzie zostali pochowani najwięksi bohaterowie Republiki Dominikany. Czas wolny na pieszym deptaku Calle del Conde, kolorowym, pełnym lokali gastronomicznych i sklepów z pamiątkami. Transfer powrotny do hotelu w okolicy Santo Domingo, nocleg; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 20 km)

Dzień 5
Dzień 5

Od podziemnych cudów do raju tropikalnych plaż - Dominikana

Po śniadaniu proponujemy wizytę w Cueva de las Maravillas (dla chętnych; dodatkowo płatna ok.45 USD). Wizyta w Jaskini Cudów (Cueva de Las Maravillas), dawniej nazywanej Jaskinią Jaguara dostarczy niezapomnianych wrażeń. Ten surrealistyczny i baśniowy świat podziemny obfituje w imponujące formacje geologiczne: przestronne komnaty, krystaliczne wodne lustro, skalne formy przypominające postaci – to niezaprzeczalne dowody, że najlepsze dzieła tworzy natura. Jaskinia, której aranżacja jest wybitnym przykładem architektury krajobrazowej, jest również niebywałą galerią rysunków i petroglifów autorstwa samych Tainów. Następnie przejazd w kierunku Higuey, gdzie zwiedzamy bazylikę Nuestra Señora de la Altagracia, zwaną dominikańską Częstochową. Miejsce to jest odwiedzane corocznie przez tysiące pielgrzymów. Złożył tu wizytę także Jan Paweł II. Po drodze zatrzymamy się na rancho, gdzie będzie degustacja uprawianych tu tropikalnych owoców, kakao i kawy. Przejazd na plażę w okolicy Punta Cana – luksusowego i najbardziej znanego kurortu na Dominikanie. Miejsce to przyciąga rocznie miliony turystów ze względu na jedne z najpiękniejszych na świecie plaż, fantastyczne rafy koralowe oraz wodę o barwie turkusu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna terenowymi buggy (dodatkowo płatna ok. 55 USD). Przejazd otwartymi pojazdami przez lokalne wioski i dojazd do jaskini z małym jeziorkiem, gdzie będzie możliwość kąpieli. Transfer do hotelu (all inclusive) w okolicy Bavaro/ Punta Cana; nocleg .

Dzień 6
Dzień 6

Zakątki Dominikany: od luksusu Casa de Campo do dziewiczej plaży Saona

Po śniadaniu dla chętnych wycieczka całodniowa dodatkowo płatna ok. 105 USD. Przejazd do miasteczka Altos de Chavon zbudowanego z wapienia koralowego. Jest to część luksusowego kompleksu Casa de Campo, stylizowanego na XVI-wieczną włoską wioskę ulokowaną nad głębokim wąwozem, utworzonym przez rzekę Rio Chavon. Wśród brukowanych uliczek, toskańskich willi obsadzonych hibiskusem i bugenwillą, można znaleźć kościół, amfiteatr na ok 5000 osób, restauracje, galerie, sklepiki rzemieślnicze. Nastepnie przejazd do mariny w klimatycznej miejscowości portowej Bayahibe, skąd wypłyniemy w relaksujący rejs katamaranem po Parku Narodowym Cotubanama na wyspę Saona - najbardziej znaną atrakcję turystyczną Dominikany. Saonę codziennie odwiedzają liczni turyści kuszeni najpiękniejszymi plażami na Karaibach. W trakcie rejsu zatrzymamy się w naturalnej zatoczce La Piscina na kąpiel, by podziwiać pomarańczowo - czerwone rozgwiazdy w ich naturalnym środowisku (pod wodą). Na wyspie wypoczynek pod palmami, spacery po białym, koralowym, drobnym piasku, kąpiele w lazurowej wodzie oraz lunch w formie bufetu przy plaży. Powrót do mariny w Bayahibe przy rytmach merengue i bachaty, kosztując lokalnych drinków serwowanych na pokładzie katamaranu. Transfer do hotelu w okolicy Punta Cana (all inclusive), nocleg. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 7
Dzień 7

Cuda natury Dominikany: między górami a oceanem

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na Górę Czarownic- Montaña Redonda. Czeka nas ekscytujący wjazd truckami na górę, skąd rozpościera się widok na Zatokę Samana, kordylierę Miches i jeziora. Znajdziemy tu huśtawki, hamaki i … miotły. Okazja do zrobienia szalonych zdjęć! Dalej przejazd do Sabana de La Mar, skąd popłyniemy do Parku Narodowego Los Haititses. Płynąc po zatoce Samana, będziemy mogli zobaczyć porośnięte tropikalną roślinnością wapienne ostańce – mogoty, robiące niesamowite wrażenie kanały wśród lasów mangrowych, malownicze jaskinie z malowidłami po Indianach Taino oraz dziesiątki egzotycznych ptaków. W terminie od ok. połowy stycznia do połowy marca zaproponujemy alternatywny program (w zamian za Los Haitises) - rejs na oglądanie Wielorybów! Te ogromne ssaki przypływają w tym okresie do wybrzeży Dominikany. Obserwacja wynurzających się z wód zatoki humbaków, które ważą kilkadziesiąt ton (30-45 ton) i mierzą kilkanaście metrów (14-17 m) to niezapomniane przeżycie! Przepłynięcie do portu Santa Barbara na Samanie. Przyjazd do hotelu (all inclusive) w okolicy Puerto Plata/Sosua. Nocleg.

Dzień 8

Transfer do lotniska lub przedłużenie wypoczynku

Po śniadaniu, wykwaterowanie (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko Puerto Plata dla wracających do Polski. Klienci którzy wybrali dodatkowy tydzień wypoczynku – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi!

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Wyżywienie podczas objazdu: All inclusive (5), śniadania (2) oraz za dopłatą obiadokolacje (2) we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Wyżywienie podczas pobytu: jak w opisie wybranego hotelu.


 

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora - w Puerto Plata, Santo Domingo, La Romana, Bavaro/Punta Cana (lub w okolicach w/w miast) podczas objazdu (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: Wyposażone są w łazienki z WC, klimatyzację, często TV, brak dostawek
Wyżywienie: Wyżywienie podczas objazdu: All inclusive (5), śniadania (2) oraz za dopłatą obiadokolacje (2) we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.Wyżywienie podczas pobytu: jak w opisie wybranego hotelu.


 

Wizy

WIZA: Obywatele Polski mogą przebywać na Dominikanie na podstawie ważnego paszportu (zalecany okres ważności to co najmniej 6 miesięcy).  30 dni na podstawie karty turystycznej, po tym czasie można przedłużyć pobyt o kolejne 60 dni uiszczając stosowną opłatę.

Przed lotem (najwcześniej na 72 godziny przed lotem) należy wypełnić formularz ze strony https://eticket.migracion.gob.do/. Wygenerowany kod QR należy wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: all inclusive (5), śniadania (2), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

 Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 225 USD/os - płatne pilotowi imprezy), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, obiadokolacji, dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji podczas objazdu (2) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

 Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Dominikanie trwa od połowy listopada do marca.
Karaibska ślicznotka
Bestseller
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
Karaibska ślicznotka
1 / 13

5.4/6 (106 opinii)

Karaibska ślicznotka

Za osobę8 429
Razem
16 858 zł
Zaliczka 10% 1 680 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: all inclusive (5), śniadania (2), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

 Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 225 USD/os - płatne pilotowi imprezy), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, obiadokolacji, dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji podczas objazdu (2) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

 Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Atuty oferty

Dominikana – rajska wyspa ● Puerto Plata – bursztynowa stolica wyspy ● fabryka rumu i cygar ● Santo Domingo – poczuj zmysłami stolicę ● Los Tres Ojos - magiczny świat jaskiń ● Altos de Chavon – "toskańskie" miasto na Dominikanie ● wyspa Saona – najpiękniejsze plaże Karaibów ● Higuey – dominikańska Częstochowa ● Punta Cana – luksus na wyciągnięcie ręki ● Samana i Góra Czarownic ● Zobacz wieloryba ! ( w terminie od połowy stycznia do połowy marca)● wypoczynek w hotelach nad morzem
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (37 opinii)
Casa Marina Beach & Reef
Dominikana: Puerto Plata
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (1341 opinii)
Playa Bachata Resort
Dominikana: Puerto Plata
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (561 opinii)
Senator Puerto Plata Spa Resort
Dominikana: Puerto Plata
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (76 opinii)
Viva Tangerine by Wyndham
Dominikana: Puerto Plata

Opinie

Intensywność programu
4.0
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.3
Transport
5.6
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krzysztof, --- 01.09.2021

Chill na karaibach

Wycieczka niemęcząca, historia Dominikany nie jest zbyt bogata, więc i objazd nie jest męczący. Ogląda się zarówno miasta, miasteczka, jak i piękną przyrodę. Jest czas na zwiedzanie z grupą, jak i czas dla siebie. Hotele na objeździe bardzo dobre, z dobrym jedzeniem, w dobrych miejscach. W trakcie objazdu jest czas na zwiedzanie miast, podziwianie przyrody, rejsiki po bajkowych wodach, jazdę konno, plażowanie. Po tygodniowym objeździe przedłużyliśmy pobyt o tydzień wypoczynku co jest idealnym połączeniem.
Pokaż więcej opinii (105)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem