Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 57 pokoi standardowych położonych w ogrodzie w domkach oraz 19 pokoi położonych przy plaży. Wszystkie pokoje urządzone w tradycyjnym stylu Lamu i wyposażone są w: łazienkę (prysznic lub wanna i suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, wiatrak, moskitierę, bezpłatny sejf, TV (dostępny tylko w pokojach przy plaży), telefon, mini bar (konsumpcja dodatkowo płatna) oraz umeblowany balkon lub taras. Na potwierdzenie zestaw do przygotowywania kawy i herbaty. Możliwość zakwaterowania max. 3 osób dorosłych w pokojach w ogrodzie lub 4 osób w pokojach przy plaży z dwoma sypialniami (na potwierdzenie).

Internet

Internet Wi-Fi przy recepcji, barze głównym i restauracji - płatny (ok. 18 EUR/tydzień/urządzenie).

Kategoria lokalna

****S

Wyżywienie

All Inclusive Soft: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Poza sezonem obiadokolacje mogą być serwowane do stolika. Podczas lunchu i obiadokolacji napoje w cenie: woda, lokalne wino białe i czerwone oraz piwo z dystrybutora. Ponadto w ciągu dnia w cenie: soki, woda z dystrybutora, przekąski dostępne w barach (10:00-24:00). Napoje alkoholowe dodatkowo płatne. 1 x w tygodniu hotel organizuje wieczór afrykański.

Program sportowy i animacyjny

Hotel w ramach infrastruktury sportowej organizuje: siatkówkę plażową, piłkę nożną na plaży, tenis na plaży, sporty wodne: kajaki (bezpłatnie, na zapytanie), nurkowanie, wędkowanie (płatne dodatkowo). Za dodatkową opłatą: 9-dołkowe pole golfowe, wycieczki lokalne oraz safari.

Dodatkowe informacje

Wizy

UWAGA!!!

Na teren Kenii mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia przeciw COVID-19 (czyli co najmniej 2 dawki szczepionki; jedna dawka tylko w przypadku Johnson & Johnson, a od pełnego zaszczepienia musi minąć co najmniej 14 dni) LUB tzw. ozdrowieńcy (max. 90 dni od przebytej choroby COVID-19), którzy posiadają negatywny test PCR na COVID-19.

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport
Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Wiza
Przed wylotem do Kenii należy wykupić wizę drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke. Zgodnie z informacją na stronie https://evisa.go.ke/evisa.html, wiza kenijska powinna zostać wydana do 48 godzin od aplikacji.
Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie, na lotnisku w Mombasie.
Osoby, które nie zawizują się drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Uwaga! Dzieci do 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami prawnymi.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym).

3. Dotyczy osób powyżej 18 roku życia - należy posiadać Unijny Certyfikat COVID-19 (z kodem QR) LUB Unijny Certyfikat potwierdzający status ozdrowieńca (z kodem QR) ważny max. 90 dni od przebytej choroby COVID-19 z negatywnym testem PCR na Covid 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed wylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

Dzieci do 18 roku życia muszą posiadać negatywny test PCR na COVID-19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed wylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

Dzieci poniżej 5 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania na COVID-19.  

4. Przed wylotem do Kenii należy zarejestrować się i wypełnić ankietę online dostępną na stronie: https://ears.health.go.ke/airline_registration/ w celu uzyskania kodu QR (wzór wypełnienia wniosku dostępny jest u opiekunów rezerwacji).

5. Przed wylotem do Kenii należy zarejestrować się i załączyć certyfikat szczepienia na stronie: www.globalhaven.org w celu uzyskania kodu QR (wzór wypełnienia wniosku dostępny jest u opiekunów rezerwacji.). Rekomendujemy posiadanie zarówno papierowej jak i elektronicznej wersji.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (ok. 50 USD/os.), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Inne

Ważne informacje

Waluta

W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 100 KSH. Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2009 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas

+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Woda mineralna 1,5 l. - ok. 95 KSH Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność

Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie

Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari. W parkach narodowych nie wolno używać dronów.

Zdrowie

Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy, występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, można profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Przy programach KTJ, KTS i KTZ obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (ze względu na przekroczenie granicy kenijsko-tanzańskiej).

Telefony:

Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport). Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari

Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Minibusy to 6 lub 7-mio osobowe vany z otwieranym dachem. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale tereny parków, jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a minibusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.

WYLOT:

Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Kenii trwa od listopada do początku marca.

Crystal Bay Resort

4.9/6 (17 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Crystal Bay Resort
Galeria (7)
Crystal Bay Resort
Crystal Bay Resort
Crystal Bay Resort
Crystal Bay Resort

Atuty oferty

Niewątpliwie największym atutem hotelu jest przepiękna, porośnięta palmami, szeroka i piaszczysta plaża z białym piaskiem, gdzie w bliskiej odległości od brzegu znajdują się liczne tropikalne wysepki, co sprawia, że można poczuć się tutaj jak na Karaibach. Hotel dla Klientów nastawionych głównie na relaks a także dla amatorów golfa.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (ok. 50 USD/os.), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Położenie

Hotel otoczony przepięknym tropikalnym ogrodzie, położony jest przy Rezerwacie Watamu Marine, przy jednej z najpiękniejszych zatok w Kenii. Do centrum Malindi, gdzie znaleźć można wiele klimatycznych restauracji, kawiarenek i knajpek ok. 20 km. Do lotniska w Mombasie ok. 125 km.

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany przy szerokiej, piaszczystej plaży. Na wydzielonej części plaży publicznej znajdują się bezpłatne leżaki i parasole (ograniczona ilość).

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, przestronne lobby, 2 restauracje: główna w centralnej części hotelu oraz a’la carte The Tamu przy plaży z pięknym widokiem na zatokę (dodatkowo płatna, konieczna wcześniejsza rezerwacja), pizzeria przy plaży (dodatkowo płatna). 2 bary: główny przy basenie oraz przy plaży. 2 baseny z bezpłatnymi leżakami, parasolami i ręcznikami. W przypadku zagubienia ręczników lub kluczy do sejfu w pokoju, Klienci są zobowiązani do uiszczenia opłaty ok. 40 EUR w recepcji. Ponadto: kantor, sala telewizyjna, biblioteka, sklepik z pamiątkami.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Opinie o Crystal Bay Resort

4.9 / 6(17 opinii)
Atrakcje dla dzieci
2.9
Obsługa hotelowa
5.2
Plaża
5.5
Pokój
5.3
Położenie i okolica
5.3
Rezydent
4.3
Sport i rozrywka
3.5
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Danuta, Ząbki 14.12.2018

Hotel Crystal Bay w Watamu.

Był to drugi tydzień naszego pobytu w Kenii,hotel nieduży,kameralny,było nas Polaków jedynie 6 osób,trzymaliśmy się razem,stoliki w restauracji zestawiliśmy,chorągiewkę biało-czerwoną wstawiliśmy do wazonika i to był nasz stolik na stałe.Pozostali wczasowicze to Włosi.Mieszkaliśmy w domkach z tarasami,Pokoje ładne,lodówka.suszarka,łazienka,moskiiera nad łożkiem,woda butelkowa codziennie donoszona-2 but 0,5l.Ogród zadbany,ogrodnik proponował orzechy kokosowe prosto z drzewa,małp nie było,2 baseny,w dużym przy restauracji woda bardzo ciepła,w mniejszym schodząc do oceanu woda chłodniejsza,bar duży przy większym basenie i mały przy małym,skąd można brać napoje na plażę .All in clusive soft to znaczy w porze obiadu i obiadokolacji piwo,wino i napoje bez ograniczeń,niedaleko baru kącik kawowy-kawa i herbata chyba cały czas.Największym plusem była plaża z palmami-hotelowa,wyspy na oceanie,odpływy i przypływy,a także kajaki móżna było korzystać do woli bezpłatnie,my skorzystaliśmy ostatniego dnia i żałowaliśmy że wcześniej nie braliśmy,jest taka wyspa na oceanie po lewej stronie,gdzie mała plażyczka bardzo mi przypomina Zatokę Wraku ,ten sam kolor wody.Cały czas porównuję hotel Crystal Bay z Neptun Paradisse z pierwszego tygodnia,pomimo różnic oba hotele są godne polecenia.Wycieczki z Rainbown były z przewodnikiem anglojęzycznym więc wzięliśmy od RIngo z plaży,Gede i Malindi połączoną z zakupami,oraz Blue Safari-stateczkiem na delfiny,snurkowanie,obiad na wyspie oraz wizyta w prawdziwej wiosce i zobaczenie szpitala.Zakupy robiliśmy też na plaży po lewj stronie u Karoliny.Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu .

6.0/6

BARBARA MALGORZATA, KOSTRZYN 23.12.2017
Termin pobytu: grudzień 2017

Fantastyczne miejsce :)

Pięknie położony hotel. Wspaniała obsługa :) Czysto, rewelacyjne jedzenie. Fantastyczna atmosfera. Naprawdę godny polecenia :)
Pokaż więcej opinii (15)

Kenia - Filmowy świat Rainbow

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Kenia -  Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Kenia - Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem