ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Kirgistan, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Kirgistan
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Kirgistan wakacje

Znaleziono 2 oferty

4.3/6  23 oceny
Objazd • Uzbekistan i Kirgistan
18.10.2022 (13 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania i obiadokolacje
Objazd • Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan
17.10.2022 (12 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Wg programu imprezy
państwo kraj
flaga
Kirgistan
Stolica: Biszkek
Waluta: KGS
Powierzchnia: 198,500 km 2
Liczba ludności: 5,776,570

Śladami jedwabnego szlaku – Wakacje w Kirgistanie

Pełen majestatycznych gór, malowniczych dolin i wąwozów, zapierających dech w piersiach przełęczy Kirgistan to górzysty kraj w środkowej Azji. Ze względu na ukształtowanie terenu państwo zyskało przydomek azjatyckiej Szwajcarii. Wśród tych wszystkich malowniczych pejzaży przebiegał w przeszłości słynny jedwabny szlak. Podążaj jego śladami i przeżyj niezwykłą przygodę podczas wakacji w Kirgistanie. Odkrywaj ośnieżone szczyty, jedne z największych jezior świata czy doliny pełne kwiatów. Zobacz jak wygląda na żywo charakterystyczne polowanie z orłami, przenocuj w jurcie i odkryj sekrety codziennego życia koczowniczych plemion.

Dziewicza natura – wczasy w Kirgistanie
Przyroda w pełnym swym majestacie jest zdecydowanie największym walorem Kirgistanu. Słabo zaludniony, o górzystym ukształtowaniu terenu, pełen jest zielonych dolin, stepów i wzgórz. Na szczególną uwagę zasługują jednak dwa jeziora - Song-Kul, malowniczo położone na ok. 3000 m n.p.m oraz Issyk-Kul, które przyciąga Kirgizów z całego kraju. Song-Kul zachwyca okoliczną florą i fauną. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć zarówno wilki, jak i rzadkie indyjskie gęsi. Górskie pastwiska, krystalicznie czyste powietrze i ludność wiodąca proste, acz szczęśliwe życie z dala od zglobalizowanego świata tworzą razem niezapomniany krajobraz. Jeżeli lubicie jednak bardziej cywilizowane miejsca, spodoba Wam się Issyk-Kul, główny rejon wypoczynkowy Kirgistanu. Wakacje tu to okazja, aby ulokować się w jednym z kurortów i korzystać z plaż oraz ciepłej, jak na Kirgistan, pogody. Kąpiel w krystalicznie czystej, niebieskiej wodzie z widokiem na ośnieżone zbocza gór będzie wspomnieniem na całe życie. A jeśli mowa o górskich zboczach, na uwagę zasługują przede wszystkim Szczyt Zwycięstwa, najwyższa góra Kirgistanu ma aż 7439 m n.p.m oraz niewiele niższy Szczyt Lenina (7134 m n.p.m.), leżący na pograniczu z Tadżykistanem. Jedno jest pewne, wczasy w Kirgistanie to okazja, aby odpocząć nieco od codziennej gonitwy i zobaczyć jak piękne jest życie w zgodzie z naturą!

Zabytki Kirgizji – wakacje w Kirgistanie
Stolicą kraju jest Biszkek – miasto liczące obecnie 1,4 mln mieszkańców, założone pod koniec XIX w. Ze względu na krótką historią nie znajdziemy tu zbyt wielu dawnych zabytków. Miasto ma jednak swój specyficzny postsowiecki charakter, widoczny przede wszystkim w architekturze i upodobaniu do monumentalizmu. Spacer ulicami Biszkeku będzie swego rodzaju podróżą w czasie, podczas której przekonacie się jak wyglądała radziecka myśl techniczna czy budowlana. Stolica Kirgistanu ma ponadto do zaoferowania wiele parków i skwerów. Jest również kilka ciekawych muzeów, poświęconych historii i sztuce Kirgistanu. Wczasy w Kirgistanie to również okazja, aby odwiedzić Osz, drugie co do wielkości miasto w tym kraju, znane przede wszystkim ze świętej góry Sułajman Too, wpisanej na listę UNESCO. Oprócz niej znajdziemy tu m.in.. XVI-wieczne mauzoleum zwane Domem Babura.

Opinie o Kirgistanie:

5.9/6
Ocena ogólna Kirgistan
5.5 / 6
Piękne krajobrazy

Krajobrazowo przepięknie. Dobre hotele i mili ludzie. Warto zobaczyć . Choć dopiero turystyka wchodzi. PolecamDodał(a):
Monika , RADOM, 2019.09.28
6.0 / 6
Piękny kraj

Wspaniały, jeszcze dziki kraj. Piękne krajobrazy. Sympatyczni ludzie. ..............................Dodał(a):
Mira, 2019.11.08
6.0 / 6
Zachwycający Kirgistan

Kirgistan to kraj inny niż wszystkie, tu rytm dnia wyznacza natura 🏔 Z każdej strony urzekają nas piękne górskie widoki, świeże powietrze nieskażone jeszcze chemią. Ta magiczna kraina przyciąga jak magnes, nie ma tu jeszcze zbyt wielu turystów dlatego tym piękniej pochłania się każdy szczegół. Jest to kraj niesamowicie przyjaznych ludzi, z którymi, jeśli tylko zna się choć trochę jęz. rosyjski można rozmawiać godzinami na różne ciekawe tematy. W swoich dotychczasowych podróżach nie miałem jeszcze styczności z tak przemiłym narodem <3 Wydawać, by się mogło, że góry to góry, w końcu mamy je i w Polsce, a i w Szwajcarii potrafią zachwycić, ale te kirgiskie są inne. One dosłownie rozluźniają i uspokajają :) Do tego widok wszechobecnych koni, po dziś dzień dla Kirgizów to główny środek transportu poza miastami. Przecieram oczy z zachwytu mijając niesamowite pejzaże, widząc wszechobecne jurty, owce i uśmiechnięte osoby, które do nas machają :) Nikt z nas nie próbuje zdzierać pieniędzy, wszystko tanie, łatwo się targować. Jedynie jedzenie, nie jest zbyt dobre na polskie żołądki, z baraniną na pierwszym planie i do tego tłuste.. Kirgistan mnie oczarował, zakochałem się w tym kraju i jego mieszkańcach <3 :) Nie ma tu zabytków takich jak w Uzbekistanie. Za to jest piękna przyroda i wspaniały folklor .Dodał(a):
Krzysztof, 2019.07.08
6.0 / 6
Kraj dzikiej i pięknej przyrody

<P>Kirgistan to:</P> <P>- piękna, dzika przyroda</P> <P>- wszędzie góry</P> <P>- cudowne Jezioro Issyk Kul</P> <P>- przyjaźni ludzie</P>Dodał(a):
Agnieszka, Jelenia Góra, 2018.11.30