Quetzal, święty ptak Majów

Park Narodowy Chagres

Granada

Katedra, Leon

Ziarna kawy, Selva Negra

Kanion rzeki Somoto

Motyl Monarcha

Jezioro Nikaragua

Kanał Panamski

Wulkan Cerro Negro

Panama City

Kanał Panamski

Ometepe

Pośród dzikiej przyrody

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Król Egzotyki
Wycieczka samolotem
Nikaragua • zjazd z wulkanu na sankach lub desce • kolonialne perły - Granada i Leon • jezioro Nikaragua i wyspa Ometepe • Kanion Somo • Fabryka cygar w Esteli • Kanał Panamski • Lasy deszczowe i plantacje kawy

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiądką w jednym z europejskich portów) do Panama City. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 80 statków. Jego długość wynosi 81 km. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Pedro Miguel i Miraflores. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć, jak wygląda to wąskie gardło, przez które przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w jeziorze Gatun, które jest częścią Kanału Panamskiego. Obszar Chagres zamieszkuje plemię Indian Embera Drua, które próbuje zachować styl życia praktycznie niezmienny od czasów przybycia Kolumba. Po przeprawie czółnami odwiedzimy wioskę Embera, podczas której dowiemy się jak żyją i czym się zajmują tubylcy. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Managui. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele/Logde o standardzie **/*** - (11 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.
Do dyspozycji gości
w większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje - 11 rozpoczętych dób hotelowych
Wizy
Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu, oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub luche/lunch boxy podczas części objazdowej), opiekę pilota w Panamie i Nikaragui, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych.
Obligatoryjny koszt uczestnictwa w programie (w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki) wynosi ok. 570 USD/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon