wypoczynek

Wczasy w Nikaragui - co musisz wiedzieć?

  • O Nikaragui
  • Opinie
  • Pogoda

Nikaragua

Stolica:
Waluta:
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
0

Wakacje w Nikaragui

Wczasy w Nikaragui – smak Karaibów

Leżąca w środku Ameryki Środkowej, ukryta między Hondurasem, a Kostaryką, Nikaragua to kraj coraz bardziej zyskujący na atrakcyjności. To wyjątkowe latynoamerykańskie państwo to idealne miejsce na prawdziwie karaibskie wakacje. Nikaragua słynie bowiem z magicznej przyrody, która płynnie łączy się z architekturą kolonialną, jak i zabytkami sprzed wielu wieków. Wczasy w Nikaragui będą więc znakomitą okazją do wypoczynku na lonie natury, delektowania się krajobrazami, jak i aktywnego zwiedzania oraz odkrywania burzliwej historii regionu.

Wakacje w Nikaragui – odkryj pradawne złoto

Odkryta w 1502 przez Krzysztofa Kolumba Nikaragua to kraj, który od dawna przyciągał kolonizatorów i zagranicznych przybyszy. To tu znajdowały się bowiem pokaźne złoża miedzi, a przede wszystkim złota! Dlatego też Nikaragua przechodziła z rąk do rąk aż do XVIII wieku. Czasy wojen o niepodległość, jak również liczne interwencje Brytyjczyków, Hiszpanów czy Amerykanów powodowały brak stabilności w kraju. Na szczęście prowadzone tu wojny nie zniszczyły do końca dziedzictwa tych ziem, pozostawiając po sobie wiele okazałych pamiątek i zabytków z czasów Azteków i Majów. Dziś dawne miejsca kultu religijnego sprawiają niesamowite wrażenie, stanowiąc bardzo popularne atrakcje turystyczne. Odkryj tajemnice przeszłości podczas wczasów w Nikaragui!

Wczasy w Nikaragui – wypoczynek na łonie natury

Równikowy, dość łagodny klimat sprawia, że Nikaragua to nie tylko kraj idealny dla turystów, ale również dla przyrody, która często kwitnie tu w dziewiczej formie. Wakacje w Nikaragui to wypoczynek pośród lasów, puszczy czy parków. Przede wszystkim jednak to niezwykła okazja, aby zobaczyć na żywo wulkany, ukryte w łańcuchach górskich czy wielkie jeziora, wypełniające kotliny. Oprócz stolicy, Mantagui, warto udać się również do Leon, nad którym górują zapierające dech w piersiach masywy wulkaniczne, które idealnie widać z wieży miejscowej katedry. Ze względu więc na swe ukształtowanie terenu, wczasy w Nikaragui będą dobrym pomysłem zarówno dla miłośników beztroskiego lenistwa na plaży, jak i aktywnego wypoczynku w górach.

Opinie o Nikaragui

Nikaragui
6.0 /6

Piękności

Najładniejsze i najbardziej klimatyczne z tych trzech krajów odwiedzonych podczas wycieczki. Przyroda, widoki, społeczność.
Dodał(a):
Siniora Wewer, 08.12.2019
4.5 /6

Urokliwe miasteczka kolonialne

Noclegi w klimatycznych hotelach, pocztówkowe krajobrazy, unikalne widoki, zalecana codzienna "degustacja" rumu
Dodał(a):
Urszula, Warszawa, 02.12.2019
4.0 /6

Malowniczy kraj z wielką perspektywą na przyszłość

Nikaragua ma równie urozmaiconą przyrodę, jak sąsiednia Kostaryka. W rozwoju ekonomicznym i społecznym na razie jednak wyraźnie jej ustępuje. Ma szanse szybszego rozwoju, ale czy je wykorzysta?

Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 26.02.2018
4.8/6 Ocena ogólna Nikaragui

Pogoda w Nikaragui

Nikaragua leży w strefie klimatu równikowego, co sprawia, że pogoda nie ulega dużym zmianom w ciągu roku. Na wybrzeżach kraju występują pory deszczowe z opadami sięgającymi nawet 6000 mm, które znacznie rzadziej pojawiają się w jego centrum. Temperatura utrzymuje się na poziomie 27-30°C, a w wyższych partiach gór spada nieznacznie, bo jedynie o 10°C. Nikaraguę często także nawiedzają silne huragany.