Opinie o Oya Beach Resort (ex. Serita Beach Resort)

Kategoria lokalna: 5

5.1/6
(144 opublikowane opinie)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
4.3
Obsługa hotelowa
5.3
Plaża
4.1
Pokój
4.8
Położenie i okolica
5.0
Rezydent
5.2
Sport i rozrywka
4.6
Wyżywienie
5.5
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Ocena pobytu

    Dariusz, --- 14.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Ostatnią noc kazano nam spać na kanapach przy recepcji albo zapłacić za pokój. Uważam to za niezgodne z opłaconą umową na pobyt w hotelu. To było słabe.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Serita Beach

    Emilia, --- 06.08.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Ogólnie pobyt uważam za udany. Hotel ok, choć nie zasługuje na 5 gwiazdek. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy problem z zakwaterowaniem, obsługa nie wykazywała zaangażowania. Problem taki miała większość osób z naszej grupy. Po długim oczekiwaniu i interwencji rezydenta otrzymaliśmy pokój, rekompensatą był piekny widok na morze. Plaża obok hotelu, niewielka, kamienista. Jedzenie dobre, niewiele animacji dla dzieci, wszystko w języku francuskim.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Opinia hotelowa

    KAMIL, RYBNIK 12.09.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: do 25 lat, w parze

    Hotel sam w sobie ładny,pokoje zaniedbane widać ślad czasu. Łazienka obskurna bardzo bródna, wanna zatkana włosami do tego stopnia ,że woda nie chciała spłynąć, krany obleśne w ogóle nie myte.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    atrakcje dla dzieci

    ANDRZEJ, BRZESKO 20.05.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    w ofercie były atrakcje dla dzieci na miejscu brak jakiejkolwiek . jesteśmy zawiedzeni ty faktem . jeśli chodzi o jedzenie , pokoje , i obsługę to super . spokojna okolica ale hotel raczej nie dla dzieci

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Hotel Kreta

    nieznajoma 26.06.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: do 25 lat, ze znajomymi

    Hotel bardzo ładny, jednak są nie przygotowani na dużą ilość osób- kolejki w barze, brak niektórych napojów o 22.00 to lekka przesada. Plaża fajna ale wejście i kąpiele w morzu utrudnione, bardzo kamieniste dno.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Piękne wakacje z małym kłopotem

    Robert, Tarnowo Podgórne 19.10.2025 | Termin pobytu: październik 2025 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Ten tytułowy kłopot to niebezpieczne wejście do morza- kamloty. Obsługa, czystość, jedzenie super. Hotel nie jest najmłodszy, ale było super. Rezydent, animatorzy super.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Podzielam opinię Pani Elżbiety

    Łukasz, Lublin 26.07.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Podzielam całkowicie opinię/opis Pani Elżbiety z lipca 2025. Świetnie to Pani opisała. Od siebie dodam - a potem +. Nie bardzo rozumiem dlaczego ten hotel ma 5*. Dopłaty 15E za dobę to już całkiem absurd. Dość głośno na basenie głównym, choć sam hotel na odludziu. Standardowe zajmowanie leżaków z samego rana. Infrastruktura trąci myszką - zamek od pokoju i klamka zardzewiałe, prysznic i bateria cała w kamieniu. Wszystko rozwodnione, lody najgorsze jakie w życiu jadłem. Byliśmy w restauracji włoskiej, żałuję, że tylko z tego skorzystaliśmy. Ta pizza basenowa, a ta z pieca z restauracji to dwie różne rzeczy. Bufet, jak to w hotelu, tu sporo do wyboru, łosoś, owoce morza, okra, zawsze inna zupa. Jak dla mnie wędliny greckie są niesmaczne i jakościowo złe. Cały hotel we Francuzach i ich różnych wersjach poglądowych, sporo Polaków. To powinno dać do myślenia kucharzom, żeby nie było tych a la angielskich/amerykańskich potraw. Pokój mieliśmy na -1. Zero widoków i okien. Poza tym, standardowo, dziadostwo po grecku :) Super personel! Warto skorzystać z minipociągu po okolicy. Po lewej fajna plaża i kilka sklepików (jeden trochę ukryty prowadzony przez Angielkę i Greka z normalnymi cenami powiedzmy). Spore baseny i pokoje. Woda w butelkach i jest donoszona przez sprzątających do pokoju. Warto kupić fajki, można w sklepiku w hotelu - są trochę tańsze (WOW) i wino. Nie zabierają bransoletek w dzień wymeldowania, wiec można ze wszystkiego korzystać - to spory plus godny tych 5*. Na tablicy Rainbowa jest bład, bo wymeldowanie jest o 12.00, a nie 11.00 Czy wybrałbym ponownie ten hotel? Nie!

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Cichy rodzinny hotel

    Agnieszka 11.06.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Bardzo dobry hotel. Mily personel. Jedzenie urozmaicone. Czysta plaza. Pokoje duze czyste. Rezydent bardzo pomocny.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Wakacje Kreta

    nieznajoma 26.06.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Hotel fajny, jedzenie urozmaicone i bardzo dobre. Hotel nie jest przygotowany na taką liczbę gości, kolejki w barach wieczorami, brak niektórych napojów o 22.00, Plaza ładna choć wejście do morza bardzo utrudnione, kamieniste dno.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Serita - pobyt rodzinny

    Elżbieta 16.07.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Pierwszy raz w Grecji, ale zgadzam się w 100% z opinią, że standard grecki hotelu jest nieadekwatny do ilości gwiazdek (w porównaniu z polskim standardem). 5 gwiazdek Hotelu Serita opisywany w ofercie jako "Elegancki hotel znany z wysokiego standardu", tak w rzeczywistości to jakieś 3 gwiazdki i standard jak z Polski lat 80-90. Ale po kolei: - Pokój nr 339 - w budynku głównym (są też bungalowy) - z widokiem na basen dla dorosłych i morze. Wyposażenie - jak na zdjęciach z oferty, z tym że lata świetności mebli dawno minęły. Ale łóżka wygodne. Pokój niewielki, a łazienka skrajnie mała. Jedna osoba się ledwo mieści. - Czystość - pozostaje wiele do życzenia. Sprzątanie do drugi dzień z wymianą ręczników. Niby uprane i czyste, ale plamy na nich są widoczne, a ich biel zmienia się w szarość. Podłoga przecierana mopem przez Pana sprzątającego od niechcenia. Na balkonie na krzesełkach ślady odchodów ptaków. Zlew i wanna trochę zapuszczona. Dla mnie minusem było to, że jest zakaz wrzucania papieru do sedesu. Tylko do specjalnego kosza, który na szczęście był opróżniamy przez obsługę codziennie. Woda z kranu jest słonawa, co może być niekomfortowe dla niektórych przy myciu np. zębów. - Baseny - 2 z głębszą wodą i mały dla dzieci (tego nie oceniam). Przy większym, głównym basenie jest puszczana muzyka, są prowadzone animacje. Animatorzy są francuskojęzyczni. Ale po angielsku też dają radę. Niby basen jest czynny od 10.00 (wtedy jest zdejmowany łańcuch otaczający samą nieckę basenową), to leżaki pozajmowane od samego rana. Przed 9 już wszystko zaręcznikowane. Woda nie za ciepła, ale da się pływać. Przy mniejszym basenie (taki bardziej dla dorosłych) nie ma muzyki, więc jest spokój. Nie ma też tutaj żadnych animacji. Z leżakami różnie bywa. Jak trafi się na grupę emerytów z Francji - z samego rana na wszystkich leżakach są już poukładane ręczniki. Ale jak wyjechali - to i po 10 były jeszcze wolne miejsca. Sytuację ratują dodatkowe leżaki (bez materaców), ale przy samym basenie nie ma gdzie ich stawiać, więc pozostaje trawnik. Ma to swoje plusy, bo pod drzewkami jest cień i nie trzeba się smażyć cały czas na słońcu. Woda w basenie nieco chłodniejsza niż w tym większym. I głębsza. - Jedzenie i picie - codziennie na śniadanie serwowany był tzw. english breakfast - czyli jajka (jajecznika, omlety, na miękko), fasola, ziemniaki, bekon, kiełbaski, grillowane pomidory z serem, pieczarki. Oczywiście były także wędliny, sery, płatki śniadaniowe, gofry i naleśniki, owoce i ciastka. Odstępstw od standardowej oferty śniadaniowej było niewiele. Lunch i kolacja - zdecydowanie bardziej zróżnicowane. Przez tydzień - codziennie inne główne ciepłe dania (kilka do wyboru), ale tylko 1 propozycja zupy (warto popróbować, bo np. nasza cebulowa, a ich cebulowa, to jak dwie różne potrawy) Generalnie jedzenie smaczne, zawsze pod dostatkiem. Napoje samodzielnie nalewane z dystrybutorów, łącznie z winem (białe, czerwone i różowe) oraz piwem. Alkohole dostępne tylko przy lunchu i kolacji. Oczywiście w barach na terenie hotelu - przy basenach - alkohole i napoje dostępne od 10 (w zależności od baru, albo do 18.00, albo do 24.00). Woda z dystrybutorów - słonawa. Jak dla mnie - nie nadaje się do picia. Inne napoje bezalkoholowe także z posmakiem słonawym. Nawet pepsi. Jeżeli woda - to tylko butelkowana (dostępna w pokojach i uzupełniana przez obsługę). W głównej restauracji zawsze można znaleźć miejsce. Ale jeśli ktoś chce zjeść na tarasie - trzeba czasami poczekać na wolny stolik. Przy wejściu zawsze stał kelner/kelnerka i kierowali do konkretnych stolików. - Obsługa - bardzo sympatyczna, profesjonalna. W recepcji zawsze można się czegoś podpytać. Na stołówce Panie na bieżąco sprzątały brudne naczynia, nakrywały stoliki. Bez problemu można porozmawiać po angielsku. Wiele osób zna także francuski czy niemiecki. - Plaża - to chyba najsłabszy element. Nie za wielka, Leżaków z materacami też nie za wiele, ale są też dodatkowe bez materaców. Zdecydowanie lepsza dostępność, ale i tutaj zdarzały się sytuacje zaręcznikowania leżaków. Woda super czysta i dosyć płytka, ale dno bardzo kamieniste . Bez butów do wody to raczej bez szans. I należy uważać na jeżowce. Na kamieniach przy pseudo molo można je bez problemy wypatrzeć. W wodzie w szczelinach kamieni też się zdarzały. - Okolica - bardzo spokojna. Jak ktoś szuka rozrywki, dyskotek - to raczej nie tutaj. Raz dziennie z przystanku przy hotelu jeździ autobus do Hersonisson i Heraklionu (na przystanku rozkład aktualny). Warto się wybrać. Do Hersonissos bilet 2 euro. Na piechotę też można - około 30-40 min w jedną stronę, ale bez Google maps to ciężko, bo nie ma oznaczeń. W sklepach w mieście ceny zdecydowanie niższe niż w sklepikach znajdujących się przy uliczce nadbrzeżnej obok hotelu. - Goście hotelowi - przeważnie Francuzi. Ale są także Anglicy, Grecy, Polacy. Zdarzają się goście z Niemiec, czy Holandii. Ogólnie pobyt uważam za udany. Można wypocząć i odciąć się od ciągłego hałasu oraz życia w biegu. Spokój, cisza, Grecy sympatyczni. Ale jeśli będzie ponownie Grecja - to tylko plaża piaszczysta, ewentualnie żwirkowa. Kamienista jest już dla mnie nie do zaakceptowania.