Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Buenos Aires

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Buenos Aires: Paryż Ameryki Południowej

Przylot do Buenos Aires, odprawa paszportowa. Następnie udamy się na zwiedzanie stolicy Argentyny, która ze względu na swój kosmopolityczny charakter nazywana jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy m.in historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą. Następnie wybierzemy się na cmentarz, na którym spoczywa sławna Evita Perón, po czym odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Obiadokolacja w hotelu lub w pobliskiej restauracji, nocleg. (Trasa ok 100 km)

Dzień 3
Dzień 3

Los Glaciares i lodowiec Perito Moreno: spektakl mocy natury

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box), transfer na lotnisko i przelot do El Calafate i przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten wspaniały pomnik przyrody jest drugim co do wielkości lądolodem na naszym globie. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z główną atrakcją Parku, lodowcem Perito Moreno. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na licznych tarasach widokowych można podziwiać pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Dla chętnych możliwość krótkiego rejsu łodzią, podczas którego będziemy podziwiać majestatyczne ściany lodu odcinające się na tle błękitnego nieba (ok. 85 USD/os.). Zakwaterowanie do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 4
Dzień 4

Podziwianie piękna Parku Narodowego Torres del Paine

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę), przejazd przez granicę z Chile na teren Parku Narodowego Torres del Paine (Chile). Park ten, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile i jednym z najpiękniejszych Parków na świecie. Kordyliera del Paine, wypiętrzyła się niezależnie od Andów i swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim połączeniu dwóch kolorów skał osadowych i wulkanicznych. Znajdziemy tu jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe lasy, niespotykane widoki. Być może to tutaj poczujemy czym jest prawdziwy wiatr patagoński, wiejący nawet z prędkością 120 km/h. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: dzikich kaczek, guanako, nandu, kondorów. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy kolejno punkty widokowe na rogi Los Cuernos i wieże Torres del Paine. Powrót do hotelu w El Calafate, późna obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km)

Dzień 5
Dzień 5

Argentyńska zimowa przygoda: od lodowców do lodowych kieliszków

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie po jeziorze Argentino aż do lodowców Spegazzin i Uppsala (dodatkowo płatne ok. 225 USD/os w tym wstęp do parku). Wyruszymy z portu Punta Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Spegazzini z najwyższymi lodowymi ścianami sięgającymi nawet 130 metrów. Wieczorem wizyta w ice bar - po przebraniu w specjalne kombinezony, w temperaturze kilku stopni poniżej zera, będziemy mogli popróbować lokalnych trunków, zza lodowego kontuaru, z rzeźbionych w lodzie kieliszków. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Dzień 6

Argentyna: Buenos Aires - miasto tanga i teatru

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Przejdziemy najszerszą ulicą świata by dojść do Teatru Colón. Czas wolny na zakupy na jednej z głównych ulic handlowych: Florida lub czas wolny na odpoczynek. Wieczorem dla chętnych, jako opcja, kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 130 USD/os.). Ważne: Panów obowiązują długie spodnie. Możliwy jest także udział dla chętnych w wycieczce do Paragwaju (ok 60 USD/os.). Powrót, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 7
Dzień 7

Podziwianie wodospadów Iguazu ze strony Argentyny i Brazylii

Po śniadaniu przelot do Puerto Iguazu i zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Dla chętnych, jako opcja latino show (dodatkowo płatne ok. 90 USD/os.). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 8
Dzień 8

Iguazu: ogrom i piękno wodospadów

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Iguazu na zwiedzanie brazylijskiej części słynnych na całym świecie wodospadów, których nazwa w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. W planie: spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z Garganta del Diablo, Diabelską Gardzielą. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Dla chętnych jako opcja wodne safari - przejazd przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 120 USD/os.) lub wizyta w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.). Przelot do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 9
Dzień 9

Rio de Janeiro: w rytmie samby i futbolu

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio. Niesamowite widoki, kolorowe favele wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Rio de Janeiro. Następnie skierujemy się ku Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (Głowa Cukru). Po drodze przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu – stadionu Maracanã. Następny będzie Sambodrom - tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 10
Dzień 10

Relaks na plaży i kulinarna podróż po Brazylii

Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg. Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne.

Dzień 11
Dzień 11

Dzień wypoczynku i odkrywania Brazylii na własną rękę

Dzień wolny na plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: Lot helikopterem ok 250 - 300 USD/os. za 30 min, zwiedzanie Petropolis (ok 90 USD/os.), rejs po Zatoce Guanabara (ok 85 USD/os.), próba w szkole samby (ok. 50 - 60 USD/os.), udział w meczu piłki nożnej na stadionie Maracana (ok. 60 - 90 USD/os.), wycieczka na Favelę – Rocinha. Rocinha jest położona na stromym wzgórzu i znajduje się w pobliżu dzielnic zamieszkanych przez klasę średnią i wyższą. Jej powierzchnia wynosi 143,72 ha. Nieoficjalne dane podają liczbę mieszkańców nawet do 220 tys., co czyni ją największą favelą w Brazylii (dodatkowo płatne ok 60 USD/os.). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki. Wieczorem kolacja.

Dzień 12

Powrót do domu

Śniadanie. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu.

Dzień 13

Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaçu.
- Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg).
- Ze względu na intensywny program zwiedzania, fakultety odbywają się w miarę możliwości czasowych i przy minimalnej ilości uczestników 8-10 osób.
- UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Merit, Castelar

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires i z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box. Brak kolacji w dniu z opcjonalnym tango show w Buenos Aires), opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 450 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
Lody w kolorze błękitu - Patagonia
1 / 14

5.4/6 (28 opinii)

Lody w kolorze błękitu - Patagonia

Za osobę18 897
Razem
37 793 zł
Zaliczka 10% 3 770 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires i z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box. Brak kolacji w dniu z opcjonalnym tango show w Buenos Aires), opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 450 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Atuty oferty

Ekscytująca podróż przez kontynent • Buenos Aires • Wodospady Iguazu - największe wodospady świata• Rio de Janeiro • Patagonia - na końcu świata • Park Narodowy Los Glaciares (UNESCO) • Błękitne lodowce - Perrito Moreno • Najbardziej znany Chilijski park - Torres del Paine (UNESCO) • fiesta gaucha - kowboje i prawdziwa argentyńska wołowina
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.5
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.6
Transport
5.1
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

ALICJA, GDAŃSK 22.01.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

niezapomniane przeżycia - wspaniała przyroda, bogaty program, świetna pilotka

Niezwykle urozmaicony program został zrealizowany bardzo sprawnie- bezcennym doświadczeniem było zobaczenie z bliska na włąsne oczy bezkresu argentyńskiej papmy, błękitnych lodowców i wspaniałych gór Torres del Paine oraz wodospadów Iguazu. Z dodatkowych atrakcji - wielkie wrażenie zrobiły na mnie rejsy statkiem pod czoła lodowców. Oprócz przyrody - bardzo ciekawe było też zderzenie dwóch różnych miast Buenos oraz Rio - dotknięcie lokalnych kultur - zwłaszcza hipnotyzujący pokaz tanga w Buenos Aires . Hotele dobre, Pokoje czyste, nie zawsze były na wyposażeniu suszarki - pokoje prawie zawsze posiadające sejfy . Wyżywienie urozmaicone oraz dostępne w dużych ilościach. Szczególne uznanie należy się naszej Pilotce Pani Kasi - której wiedza , życzliwość oraz nadzwyczajne oddanie uczestnikom wycieczki - dopełniło wspaniałęgo obrazu całęgo wyjazdu.
Pokaż więcej opinii (27)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem