Stolica
Buenos Aires
Waluta
ARS
Powierzchnia
2,780,400 km2
Ludność
43,886,748
Przewodnik

Artykuły

krajobraz kierunku
Argentyna: największe atrakcje turystyczne, które warto zobaczyćArgentyna, niegdyś kojarzona przede wszystkim z piłką nożną i tangiem, dziś staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród turystów spragnionych obcowania z niezwykłą przyrodą i poznania intrygującej kultury. Ten pełen zachwycających i niezwykle zróżnicowanych atrakcji kraj to mekka dla osób kochających dziką i nieposkromioną naturę, a także dla tych, którzy cenią sobie znakomitą kuchnię (słynne argentyńskie wina i wołowina). Oto, naszym zdaniem, najciekawsze atrakcje Argentyny, które warto odwiedzić.
krajobraz kierunku
Boskie Buenos Aires. Top atrakcji argentyńskiej stolicy.Barwne zaułki z wizerunkami Maradony i papieża Franciszka, kolorowe domki w La Boca i zmysłowe tango na uliczkach San Telmo. To właśnie tu, w Buenos Aires, najmocniej bije serce tańca i sztuki. Buenos Aires to najbardziej europejskie miasto ze wszystkich argentyńskich zakątków. Wystarczy rozejrzeć się wokół, żeby dojrzeć wyraźne inspiracje architekturą regionu Hiszpanii czy Włoch. Mekka artystów, a parę dzielnic dalej biznesowy przepych na miarę Nowego Jorku. Bywał tu Gombrowicz, bywała tu Madonna. Co jest tak pociągającego w tym mieście? Sącząc yerbę i oglądając ulice, które wyglądają, jak pokolorowane przez dzieci kredkami, wciąż szukam odpowiedzi.
krajobraz kierunku
Te zakątki świata warto zobaczyć chociaż raz w życiu!Żyjemy na niesamowitej planecie, na której znajduje się niezliczona ilość fascynujących miejsc, zapierające dech w piersiach krajobrazy, przepiękne budowle wzniesione przez człowieka na przestrzeni tysięcy lat oraz niezwykle różnorodna fauna i flora. Tylko nieliczni szczęściarze, dla których podróżowanie jest sposobem na życie, mają szansę zobaczyć większość tych czarujących zakątków. Przeciętny mieszkaniec Ziemi, może jednak dołożyć wszelkich starań, by zwiedzić jak największą ilość krajów i miejsc. I choć nie zobaczy wszystkiego, to odwiedzi te części globu, na których mu najbardziej zależy. Każdy z nas lubi inne formy wyjazdów wakacyjnych i jest zainteresowany innymi regionami, więc ciężko jest wskazać te miejsca, które każdy powinien zobaczyć. Jedni chcą skupić się na zwiedzaniu prastarych miast, pełnych zabytków i cudownej architektury. Inni wolą podziwiać dziką przyrodę i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jednych ciągnie w regiony egzotyczne, gdzie mogą przemierzać dżunglę lub odpoczywać na rajskiej plaży wśród palm. Inni z kolei wolą klimaty chłodniejsze, gdzie piękno krajobrazu przejawia się w jego surowości i chropowatości. Nasz świat jest tak wielki i różnorodny, że dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego. Przedstawiamy zaledwie kilka miejsc na świecie, które warto odwiedzić. Nawet, jeśli nigdy nie marzyłeś o jednym z nich, to być może właśnie tam czekają na Ciebie wakacje życia.
krajobraz kierunku
Ameryka Południowa w pigułceAmeryka Południowa to niewiarygodny kontynent, niezwykle zróżnicowany pod względem krajobrazu, którego majestatyczne szczyty Andów, rozległe lasy deszczowe w Amazonii, tajemnicze lodowce Patagonii, starożytne ruiny z czasów Inków, wspaniałe kolonialne miasta, białe plaże i szalone nocne życie tworzą niepowtarzalną scenerię dla niesamowitych przygód. Ameryka Południowa charakteryzuje się niebywałą bioróżnorodnością i oszałamiającym bogactwem krajobrazów, od aktywnych wulkanów po bujne lasy deszczowe i trawiaste równiny, od dziewiczych, piaszczystych plaż Brazylii, po ośnieżone andyjskie szczyty. Jeśli myślisz o wyprawie na drugą półkulę, ale nie jesteś jeszcze pewien, jaki dokładnie kierunek wybrać, przedstawiamy poniżej niektóre z najbardziej spektakularnych i charakterystycznych regionów na kontynencie. Mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie wystarczająca inspiracja do zaplanowania wymarzonej podróży.
krajobraz kierunku
Bogactwa natury PatagoniiPatagonia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na naszej planecie, dzięki swym zapierającym dech w piersiach widokom i niezliczonej liczbie prawdziwych cudów natury, stała się przystanią podróżniczą i trekkingową dla miłośników przygód z całego świata.
krajobraz kierunku
Patagonia – czym zaskoczy Cię południe Argentyny i Chile?Patagonia (południowa Argentyna i Chile) to rozległa kraina, praktycznie nietknięta przez człowieka i stale przypominająca mu o niezrównanej sile i różnorodności natury. To właśnie tutaj, na południowym krańcu Andów, znaleźć można niewzruszone lodowce i zastygłe wulkany czekają w milczeniu na wędrowców, chcących je zdobyć. Między nimi kryją się szmaragdowe jeziora, bezkresne stepy oraz wybrzeża klifowe, wśród których nieustępliwi podróżnicy przemierzają kolejne kilometry.

Polecane wycieczki