Meczet Lotfollah, Isfahan

Mejbod

Zielony pałac, Teheran

Pałac Ali Kapu, Isfahan

Ziggurat Czoga Zanbil, Suza

Charanak

Meczet Szejka Zayeda, Abu Dhabi

Teheran

Persepolis

Wieża Wolności, Teheran

Pałac Golestan, Teheran

Persepolis

Dubai Marina, Dubaj

Kompleks Amir Czachmag, Jazd

Mauzoleum Hafeza z Szirazu, Sziraz

Meczet Nasir ol-Molk, Sziraz

Wieża milczenia, Jazd

Pokaz fontann, Dubaj

Złoto

Mezopotamia - kolebka cywilizacji

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.3 /6 ( 6 opinii )
Wycieczka samolotem
Dubaj – kosmopolityczna metropolia • Abu Dhabi - stolica Emiratów i największy meczet Szejka Zayeda (opcjonalnie) •Teheran – pałace szachów w alpejskiej scenerii • Mezopotamia – zabytki z początków cywilizacji • Sziraz – miasto poetów i ogrodów • Persepolis – religijne centrum dawnej Persji • Jazd – świątynie ognia i wieże wiatru • Czak-Czak – centrum pielgrzymkowe zoroastrian • Isfahan - połowa świata • Kaszan – rezydencje kupców

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Polsce, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot do Iranu  - możliwe międzylądowanie i nocleg w Dubaju a kolejnego dnia rano przelot do Teheranu (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po przylocie do Teheranu wyruszymy na zwiedzanie miasta. Leżące na zboczach masywu górskiego Elburs kilkunastomilionowe miasto jest największym na Bliskim Wschodzie i najbardziej kosmopolitycznym ośrodkiem w kraju. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Pałacu Białego i Zielonego w kompleksie Saadabad, rezydencji ostatnich szachów Iranu - rodziny Pahlawich. Przejedziemy także do malowniczego parku Wody i Ognia, skąd rozciąga się widok na góry Elbrus i północne dzielnice miasta. Odpoczniemy przy kawie i przejdziemy przez imponujący wielkością, wielopoziomowy most dla pieszych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja (opcjonalnie), nocleg. (Trasa ok. 70 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (razem 13 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, często klimatyzację i TV. Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Do dyspozycji gości
Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (13), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (razem ok. 370 EUR/os, płatne na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju (ok.20 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach).
Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (8) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/mezopotamia-kolebka-cywilizacji/zakwaterowanie-irm

Dodaj opinię

5.3

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Iranie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon