Nad Pięknym Modrym Dunajem

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Poznaj trzy naddunajskie stolice • Wiedeń – znany i nieznany • komnaty Sissi w Hofburgu • skarbiec Habsburgów • Heuriger - regionalna kolacja w gospodzie (dla chętnych) • Bratysława - skromna stolica z bogatą historią • rejs z Devina do Bratysławy • „Winny szlak Bratysławy" • Buda i Peszt czyli Budapeszt • panoramiczny rejs po Budapeszcie • jeden pałac i dwa zamki • czarda - węgierskie smakołyki (dla chętnych)

Terminy i ceny wycieczki 11

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Wiednia. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Po przylocie do Wiednia przejazd do miasta i zwiedzanie stolicy Austrii, które rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. W tym dniu chętnych zaprosimy na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (za dopłatą, koszt ok. 69 EUR/os). Po koncercie podejdziemy do pomnika „Króla Walca” - Straussa syna, znajdującego się w sąsiadującym z salą koncertową parku miejskim. Przejazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum stolicy Austrii. Spacer po Starym Mieście, m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Przespacerujemy się najważniejszymi dziedzińcami rezydencji zimowej Habsburgów - Hofburga. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Zobaczymy również niepowtarzalną kolekcję m.in. klejnotów koronnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego zgromadzonych w skarbcu cesarskim Habsburgów. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Czas wolny. Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 35 EUR/os) regionalny obiad z winem w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift. Przejazd w kierunku Bratysławy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Wiednia - 1, w okolicach Bratysławy - 2, w okolicach Budapesztu - 1).
Pokoje: 1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.
Kategoria lokalna: ***  
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z Warszawy do Wiednia i z Budapesztu do Warszawy, przejazdy autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe: w okolicach Wiednia - 1, w okolicach Bratysławy - 2, w okolicach Budapesztu - 1), 4 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę pilota i ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstepu do zwiedzanych obiektów, panoramicznego rejsu w Budapeszcie, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników i systemu TOUR GUIDE - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 123 EUR/os (płatne na miejscu) oraz taksy turystycznej ok. 6 EUR/ os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert w Wiedniu - ok. 69 EUR/os, obiad z winem w gospodzie Heuriger - ok. 35 EUR/os, kolacja w winnicy w okolicach Bratysławy - ok. 29 EUR/os, obiadokolacja w czardzie wegierskiej - ok. 38 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon