Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot do Buenos Aires

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). W niektórych terminach przylot tego samego dnia, co wylot. W tym wypadku w dniu pierwszym nocleg. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Buenos Aires: zmysłowy rytm tanga i wielokulturowe dziedzictwo

Przylot do Buenos Aires, odprawa paszportowa. Od rana zwiedzanie Buenos Aires nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, w której pełnił funkcje kardynalskie Papież Franciszek. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, która bogata jest w ciekawe architektonicznie obiekty. Przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Następnie czeka nas nowoczesna część Buenos - Puerto Madero i Recoleta, cmentarz, na którym spoczywa Evita Perón. Zwiedzanie zakończymy lunchem. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem, możliwe fakultatywne uczestnictwo w Tango show (płatne dodatkowo ok 130 USD/os.).

Dzień 3
Dzień 3

Argentyńska trasa win i czerwonych skał

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Salty. Następnie przejazd słynną drogą przez Quebrada de las Conchas - Wąwóz Muszelek, czyli argentyński Kanion Czerwonych skał, który można porównać do Bryce Canion w Stanach Zjednoczonych. Podziwiać będziemy mogli niezwykłe formacje skalne takie jak Amfiteatr, Diabelska Gardziel czy Ropucha. Po południu odwiedzimy winiarnię słynącą z produkcji wina torrontes – szczepu narodowego Argentyny. Kolacja, nocleg w Cafayate.

Dzień 4
Dzień 4

Szlakiem Ruta 40: od Cachi do Salty

Po śniadaniu powrót do Salty przez Cachi. Podążymy sławną Ruta 40, obok Route 66 jedną z najdłuższych dróg na świecie, aż dojedziemy do Quebrada de las Flechas - Wąwozu Strzał, gdzie będziemy mogli podziwiać iglice skał poddanych erozji. Następnie podziwiać będziemy Parque de los Cardones - park słynący z wielkich kaktusów, z których drewna jest wykonane wnętrze kościoła w Cachi. Wieczorem dojazd do Salty, zakwaterowanie, nocleg (trasa ok 330 km).

Dzień 5
Dzień 5

Argentyna: między solniskami a tęczowymi górami

Po śniadaniu zatrzymamy się na krótką sesję fotograficzną w Purmamarca, gdzie słońce pięknie oświetla wzgórze 7 kolorów. Następnie odwiedzimy Solnisko Salinas Grandes, które obok Uyuni w Boliwii jest jednym z najbardziej znanych pustyni solnych. Finalnie dotrzemy do miejscowości Purmamarca (2324 m.n.p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi nam w pamięci. Powrót do Salty. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 6
Dzień 6

Sekrety Salty: piekno podnóża Andów

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Salty, którą nazywają “La Linda”, czyli piękna, w szczególności dla tego, że malowniczo położona jest u stóp Andów. W pierwszej kolejności odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM, gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco (zwiedzanie muzeum uzależnione jest od rozkładu lotów do Pousadas). Następnie zobaczymy (z zewnątrz) główny plac, kościół św. Franciszka oraz katedrę. Przelot do Pousadas (możliwy przelot z przesiadką). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Pousadas.

Dzień 7

Argentyńskie Pantanale: safari fotograficzne w Parque Ibera

Śniadanie. Wycieczka do Parque Ibera zwanym argentyńskim Pantanalem. Ten obszar mokradeł jest drugim, co do wielkości, po brazylijskim. Ibera jest jednym z najważniejszych zbiorników słodkiej wody na kontynencie południowo-amerykańskim i największym terenem chronionym w Argentynie. Region słynie z bogactwa zwierząt takich jak jelenie, wydry, wilki czy kapibary. Udamy się na safari fotograficzne i będziemy wypatrywać dziko żyjących zwierząt. Obiad w parku. Nocleg w okolicach San Ignacio.

Dzień 8
Dzień 8

W ślad za historią Jezuitów: misje i plantacje yerba mate

Śniadanie. Wybierzemy się do Misji Jezuickich, od których nosi nazwę prowincja Misiones. Misje zostały objęte patronatem UNESCO. Odwiedzimy San Ignacio, miejsce niesamowitej historii Jezuitów, którzy pokojowo nawracali Indian Guarani. Jezuici stawiali opór portugalskim bandeirantes porywającym do niewoli Indian, za co zostali wygnani. Obecnie znajdują się tu dobrze zachowane ruiny. Po drodze odwiedzimy również plantację yerba mate. Liście ostrokrzewu paragwajskiego działały pobudzająco na Indian. To właśnie jezuici odkryli ich magiczne właściwości. Obiad. Na koniec wstąpimy do miasteczka Wanda, założonego przez Polaków. Nocleg w Puerto de Iguazu. Dla chętnych latino show (dodatkowo płatne ok. 90 USD/os.).

Dzień 9
Dzień 9

Brazylijska przygoda: od wodospadów Iguazu do Rio de Janeiro

Śniadanie. Następnie zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguazu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguazu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.) i/lub wodne safari (120 USD/os.). Następnie wylot do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg.

Dzień 10
Dzień 10

Rio de Janeiro: serce Brazylii

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to jego najsłynniejsze wizytówki. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Następnie przejazd na Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar. Powrót do hotelu i obiadokolacja, podczas której będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne . (Trasa ok. 50 km).

Dni 11 - 12
Dni 11 - 12

Relaks na plaży i opcjonalne atrakcje

Dni wolne na plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: lot helikopterem ok 250 - 300 USD/os. za 30 min, zwiedzanie Faveli (ok 60 USD/os.), Petropolis (ok 90 USD/os.), rejs po zatoce Guanabara (ok 85 USD/os.), próba szkoły samby (ok 50 - 60 USD/os.), mecz piłki nożnej na stadionie Maracana (ok 60 - 90 USD/os.). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 13
Dzień 13

Pożegnanie i powrót do domu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny samolotem rejsowym do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 14

Koniec podróży: powrót do Polski

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaçu.
- Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg. (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg)
- UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Castelar

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych - w zależności od godziny przylotu do Buenos Aires).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires i powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych lub 12 w przypadku przylotu do Buenos Aires w dniu pierwszym), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 340 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
Pociąg w nieznane
1 / 11

5.0/6 (28 opinii)

Pociąg w nieznane

Za osobę17 846
Razem
35 692 zł
Zaliczka 10% 3 560 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires i powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych lub 12 w przypadku przylotu do Buenos Aires w dniu pierwszym), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 340 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Atuty oferty

Boskie Buenos • Wodospady Iguacu • Salta - "Piękna" • Parque de los Cardones - park kaktusów • Quebrada de las Conchas - Kanion Czerwonych Skał • solnisko Salinas Grandes • Parque Ibera - największe mokradła Argentyny • wydry, jelenie i kapibary • Misje Jezuickie (UNESCO) • Rio de Janeiro
Długość lotu

15 godz. 50 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.7
Pilot
4.9
Program wycieczki
5.0
Transport
4.7
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Alicja z Warszawy 07.04.2022

Nieznana ale piękna część Argentyny

Wycieczka dla turystów zainteresowanych niestandardowymi wyjazdami, bardzo interesująca część Argentyny, szkoda, że rzadko odwiedzana przez turystów. Program bardzo dobrze przygotowany. Warto skorzystać z dodatkowych atrakcji (rejs statkiem pod Wodospadami Iguacu, wizyta w parku ptaków, lot helikopterem nad Rio de Janeiro, zwiedzanie Rio de Janeiro i wizyta w hawelach), bardzo kompetentna i opiekuńcza polska pilotka, transport, wyżywienie bardzo dobre, poza jednym wyjątkiem profesjonalni piloci lokalni. Zakwaterowanie w hotelach na czwórkę w skali 1-6. Gorąco rekomenduję ten wyjazd.
Pokaż więcej opinii (27)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem