wypoczynek

Wczasy w Algarve - co musisz wiedzieć?

  • O Algarve
  • Opinie
  • Pogoda

Algarve

Algavre, czyli wczasy na południu Portugalii

Wakacje w Algavre, raju dla miłośników morskiego wypoczynku
Jeżeli uwielbiasz ciepłą wodę i niesamowite widoki, koniecznie wybierz się do miejscowości Algavre w Portugalii. To wyjątkowo urokliwe miejsce na mapie świata, gdzie lato trwa przez cały rok. Tutejsze malownicze krajobrazy doskonale komponują się z miłą atmosferą, o jaką bardzo dbają mieszkańcy Algavre. Wczasy spędzone w tym miejscu będą… niezapomniane! Jesteś wielbicielem plażowania? Zatem na pewno zaskoczą Cię tutejsze plaże, które s otoczone są spektakularnie wysokimi klifami. Mieszanka kultury portugalskiej i mauretańskiej zadziwia, a urokliwe miasteczka zachęcają do zatrzymania się w jednej z lokalnych kawiarenek. Jest tu również sporo miejsc do zobaczenia, z przylądkiem św. Wincenta i Milteu na czele.

Algavre to wczasy dla aktywnych!
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych kurortów w Algavre jest Albufeira. Znajduje się on dokładnie w samym środku południowego wybrzeża Portugalii. Kurort ten tworzą liczne dzielnice – Falesia, Santa Eulalia Oura, Olhos d’Agua oraz właśnie Albufeira. W tym miejscu koniecznie udaj się na stare miasto ze słynną Praia de Pescadores! Jeżeli szukasz nocnego życia na wakacje, to Algavre jest idealnym rozwiązaniem! W Albufeira zaznasz niepowtarzalnego klimatu wieczorem, ponieważ znajduje się tu cała masa barów, pubów i klubów nocnych. Koniecznie wybierz się też na pobliską plażę – jest tam delikatny piasek i formacje skalne, jakie mienią się soczystą… czerwienią!

Algavre – wakacje wśród natury
Wybierz się też do Alvor, znajdującego się między Lagos, a Portimao. Znajdują się tu doskonałe restauracje, w jakich skosztować możesz najlepszych portugalskich potraw. Warto zajrzeć także do samego Portimao, jeżeli wybierasz Algavre na wczasy. Znajduje się tu m.in. turystyczna dzielnica Praia da Rocha, gdzie opalać możesz się na najbardziej znanej plaży w całym Algavre! Oprócz niej, koniecznie udaj się także na plażę Plaia do Vau, zaliczanej do tych najbardziej zjawiskowych w całej Portugalii. A może szukasz prawdziwego, portugalskiego klimatu? Znajdziesz go w Carvoeiro, między Portimato a Albufeirą. Właśnie tu mieści się sporo niewielkich plaży czek z grotami, jakie zalewane są przez fale. To miejsce idealne dla osób, które szukają spokoju, sielskiej atmosfery i odpoczynku od wielkich kurortów. A Ty wiesz już, jaki sposób odpoczynku wybierzesz w Algavre?

Zobacz również oferty w innych regionach w Portugalii: Azory Costa da Caparica i Wybrzeże Lizbońskie Madera oraz informacje o Portugalii.

Opinie o Algarve

Algarve
6.0 /6

Piaszczyste, szeroki plaże

Plaże czyste, szerokie, piaszczyste, sprzątane regularnie :) W tawernach przy/na plaży unosi się obłędny zapach przygotowanych owoców morza. Może dzięki pandemii - brak tłoku i hałasu :). O 22:30 bary zamykane, kto ma ochotę dalej świętuje na tarasie, a kto nie - celebruje ciszę, szum oceanu i cieszy się beztroskimi wakacjami ;)
Dodał(a):
Katarzyna, Dąbrowa Górnicza, 27.07.2021
6.0 /6

Niezwykłe klify i przepiękne plaże

Plaże ogromne i niezwykłe, malowniczo położone pod wysokimi klifami. Warto wybrać się na przejażdżkę motorówką pontonową po jaskiniach jak również na wycieczkę po regionie i zobaczyć m. in. "Koniec świata".
Dodał(a):
Alicja, 17.08.2021
4.0 /6

Algarve - Kraina Słońca

Jedyne co wyróżnia Algarve od innych rejonów wypoczynkowych Europy , to klify w Lagos. W ogóle Algarve położone jest na klifach, więc nie spodziewajmy się kilkukilometrowych plaż.
Dodał(a):
Anna, Warszawa, 09.09.2021
6.0 /6

Portugalia wybrzeże Algarve - Carvoeiro

Piękne wybrzeże, jak obok, polecam przejście szlakiem 5 dolin wzdłuż wybrzeża klifowego, ze zjawiskowymi jaskiniami (w tym Benagil), kończąc na plaży Marinha.
Dodał(a):
Alicja, Jaworzno, 22.09.2021
6.0 /6

Napewno wrócimy

Ocean zimny, ale kolor fantastyczny. Tak i ciągnie popływać! Piękne są widoki, dużo miejsc w Carvoeiro i w jego okolicach warto zwiedzić! Jesteśmy zachwyceni!
Dodał(a):
Daryna Muratova, 05.08.2021
5.0 /6

Pod niebem Portugalii

Algarve, to region, który ma turystom wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nas urzekły groty i jaskinie Benagil.
Dodał(a):
Monika, Łódź, 23.09.2021
6.0 /6

plaża

Plaże przepiękne. Woda w oceanie w miarę ciepła. I te piekne przypływy i odpływy. Można się patrzyć i cieszyć pięknem klifów.
Dodał(a):
Beata, Czarne Błoto, 02.08.2021
5.5 /6

ocena Be Smart

j.w. Portugalia jest warta zwiedzania.Portugalczycy sa bardzo grzeczni , uczynni ale i stanowczy.Lizbona z fado zachwyca.
Dodał(a):
Małgorzata, RADOM, 14.09.2021
6.0 /6

Jak wyżej

Nie wolno zbiorczo oceniać żadnego Państwa ani regionu! Każdy jest osobą indywidualną i należy go oceniać w ten sposób.
Dodał(a):
Piotr Szyszka, 05.09.2021
6.0 /6

Algarve

Region nad oceanem z wspaniałymi plażami piaszczystymi i klifami. Warto zobaczyć ten region również od strony oceanu.
Dodał(a):
Agnieszka, Warszawa, 26.09.2021
6.0 /6

Piękne rejony

Kolorowo spokojnie wilgotny klimat, sympatyczni mieszkańcy i te dęby korkowe - super🙂 można tu nawet zamieszkać
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 17.09.2021
6.0 /6

Urzekające klify

Takie wybrzeże nie da się opisać słowami - trzeba jechać i zobaczyć odcienie oceanu, złoto skał i końca świata!
Dodał(a):
KATARZYNA, GDAŃSK, 24.08.2021
4.5 /6

Portimao

Super miejsce do zwiedzania wybrzeża.Polecam 2-godzinny rejs do grot ! Największa plaża na wybrzeżu Algarve.
Dodał(a):
Grażyna, Warszawa, 23.09.2021
4.0 /6

Region

Malownicza okolica z pięknymi dużymi ,piaszczystymi plażami i niepowtarzalnymi urokliwymi zakątkami.
Dodał(a):
Anna, Tarnów, 19.09.2021
6.0 /6

Widoki cudowne polecamy

Wczasy super plaża piaszczysta szeroka polecamy serdecznie warto zobaczyć i zwiedzić wybrzeże Algarve
Dodał(a):
Barbara, Katowice, 15.07.2021
5.0 /6

Ciekawy region

Malowniczy, przyjemny i ciekawy region, wart zobaczenia. Piaszczyste plaże, trochę chłodna woda, ale i tak lepsza niż w Bałtyku.
Dodał(a):
Artur, Toruń, 11.07.2021
5.6/6 Ocena ogólna Algarve

Pogoda w Algarve