wypoczynek

Wczasy - co musisz wiedzieć?

  • O
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Lizbona

Wakacje w Lizbonie – majestatyczne piękno i troska o detale


Lizbona – niejeden się w niej zakochał i niejeden postanowił związać z nią całe swoje życie. Spędź ekscytujące wakacje w portugalskiej stolicy, w takt tęsknego, niespiesznego rytmu fado. Zabytkowy tramwaj numer 28 zawiezie Cię z Mourarii, przejeżdżając przez Dolne i Górne Miasto, do bazyliki Estreli. Budowla ze wspaniałym wnętrzem – wykończonym różowym i żółtym marmurem – to prawdziwa uczta dla oczu, a majestatyczne rzeźby, zachwycą rzemieślniczym kunsztem. Odwiedź z nami jedno z najpiękniejszych miast świata, leżące na krańcu Europy!

Smakuj życie i udaj się na wczasy do Lizbony!


Jeżeli jesteś miłośnikiem architektury, fanem dobrego smaku  i uważnego zwiedzania, musisz koniecznie wybrać się do Lizbony. Zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie pomoże Ci klasztor Hieronimitów – jeden z Siedmiu Cudów Portugalii. To właśnie tu wydarzyło się jedno z ważnych wydarzeń historii współczesnej – podpisano Traktat Lizboński. Zwiedź klasztor, aby kontemplować i przesiąkać duchem przeszłości. Gdy zbogacisz się duchowo, daj się ponieść portugalskim smakom. Zacznij od entradas, czyli przekąski składającej się z doskonałych serów i oliwek. Potem możesz skusić się na ryż z owocami morza, mątwy z atramentem lub grillowaną wołowinę, koniecznie z lampką lokalnego wina. Daj się ponieść gorącym tanecznym rytmom i sprawdź, w jakim tempie bawi się Europa!

Zobacz również oferty w innych regionach w Portugalii: Algarve Azory Costa da Caparica i Wybrzeże Lizbońskie Madera oraz informacje o Portugalii.

Opinie o

6.0 /6

Lizbona

SUPER. Przepiękne miasto. Warto tam wrócić, żeby głębiej go poznać. Pierwsza wizyta spowodowała niedosyt.
Dodał(a):
Ewa, Mirsk, 12.08.2021
6.0 /6

Lizbona

stolica więc dosyć drogo ale piękna. Bardzo dużo chodzenia pod górę, z górki i tak na około. Widoki na całe miasto z zamku St George super !!!!!
Dodał(a):
Turystyka, 26.03.2020
6.0 /6

Warto przyjechać

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sztuka uliczna na wysokim poziomie. Każda dzielnica trochę inna. Wszędzie pod górkę 😃
Dodał(a):
Monika, Kielce, 25.02.2020
6.0 /6

Portugalski klimat

Super widoki i klimat . Klimatyczne uliczki ,knajpki, smakowite grillowane sardynki, wino portugalskie super. Wieczór Fado -rewelacja Polecam wycieczkę
Dodał(a):
Barbara, Dzierzgoń, 21.01.2020
4.0 /6

Niedosyt....

Miasto oferujące wiele wydarzeń kulturalnych, wystaw (Banksy), na które nie było czasu ani możliwości. Nie zrealizowany plan przejazdu zabytkowym tramwajem.....Jaki wniosek? Trzeba tam wrócić!
Dodał(a):
Grażyna, Bystra, 29.10.2019
5.5 /6

Region Lizbona - to przede wszystkim stolica Lizbona

Miasto zalane promieniami słońca, które podkreśla biel budynków i bruku i miesza się z niebieskim kolorem nieba, wody i azulejos.
Dodał(a):
AKR, Warszawa, 22.10.2019
6.0 /6

Bajeczna Lizbona

Miasto o niebywałym uroku i w dodatku z wieloma świetnymi zakamarkami, coś co przypomina Kraków to tramwaje...Choć pochodzące z USA ;-)
Dodał(a):
Wojciech, Kraków, 25.07.2019
6.0 /6

Hiszpania Portugalia, objazd

Ciekawe miasto, imponujące mosty, bardzo smaczne jedzenie. Ciekawa historia, niezwykłe budowle. Niezwykłe wrażenie robi szeroko rozlewające się ujście Tagu.
Dodał(a):
Dor, 18.07.2019
6.0 /6

Zakochani w Lizbonie

Lizbona-piękne miejsce

Dodał(a):
Jolanta, Warszawa, 28.04.2018
5.0 /6

Lizbona urokliwe miasto

W lizbonie warto zobaczyć wieżę Belem,pomnik żeglarza,klasztor Hieronimitów,katedrę, zamek św. Jerzego, zabytkowy tramwaj

Dodał(a):
Andrzej, 30.01.2018
5.7/6 Ocena ogólna

Pogoda w

Oceanarium w Lizbonie – czy warto je odwiedzić?

Oceanarium w Lizbonie to miejsce, gdzie koniecznie trzeba zabrać dzieci, będąc w Portugalii. Okazja do spotkania z rekinem czy płaszczką może szybko się nie powtórzyć!

Sylwester – pomysły na przywitanie Nowego Roku

Jak przywitać Nowy Rok? Sprawdź pomysły na spędzenie Sylwestra na blogu r.pl i wybierz najlepszą dla siebie opcję!