Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Rzymu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu w Rzymie lub okolicy, zakwaterowanie i nocleg.  W tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Rzymie. Wylot na Gwadelupę i przylot na lotnisko Pointe-a-Pitre. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do portu (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy). Zaokrętowanie w opłaconej kabinie, czas na odpoczynek i nocleg. Ok. godz. 23:00 statek wypływa z portu w Pointe-a-Pitre na Gwadelupie w kierunku Trinidad i Tobago.

Dzień 3

Dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku Costa Fortuna, który oferuje 7 restauracji i 7 barów, w tym restauracje płatne jak Élite Suite&Club Restaurant, Sushino at Costa, Pizzeria Pummid’Oro oraz The Salty Beach oferujący street food. Ponadto na statku są 3 baseny, 5 jacuzzi, teatr na 1,132 miejsca, galeria sklepów, spa Solemio, sale z muzyką na żywo, gelateria i cioccolateria Amarillo, zewnętrzne przestrzenie wypoczynkowe, biblioteka, dyskoteka, kasyno, sala gier wideo oraz sala konferencyjna.

Dzień 4

Dzień 4

Około godziny 08:00 statek przypływa do Tobago, jednej z wysp państwa Trynidad i Tobago, znajdującego się w archipelagu Małych Antyli. Tobago zostało odkryte w 1498 roku przez Krzysztofa Kolumba. Wyspa wielokrotnie zmieniała właścicieli, do 1733 roku, kiedy to wyspę zdobyli Brytyjczycy. Na Tobago panuje chłodny klimat tropikalny, a główne miasto wyspy – Scarborough – to tętniące życiem miejsce, mające wiele do zaoferowania. Scarborough położone jest nad Zatoką Rockly, a w jego pobliżu znajduje się jeden z największych i najładniejszych fortów Tobago – Saint George. Zachęcamy do skorzystania z wycieczki (dodatkowo płatnej), w trakcie której pokonamy szlak wodospadów Argyle, prowadzący przez najstarszy rezerwat leśny na zachodniej półkuli. W trakcie spaceru wśród gęstej roślinności zobaczymy wiele gatunków roślin oraz dzikich zwierząt. Wodospad Argyle składa się z 3 poziomów, z których wszystkie możemy podziwiać oraz swobodnie nurkować w naturalnych basenach, ciesząc się otaczającą nas naturą. Powrót na statek. Około godz. 18:00 statek wypływa z portu w kierunku Grenady.

Dzień 5

Dzień 5

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do Saint George’s na Grenadzie – wyspy pochodzenia wulkanicznego, która była jedną z pierwszych odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. Współczesna Grenada zyskała miano "Korzennej Wyspy" ze względu na uprawianą tu m.in.: gałkę muszkatołową, cynamon, imbir, wanilię, pieprz i goździki. Zachęcamy do zwiedzania wyspy (za dodatkową opłatą), gdzie będzie możliwość nie tylko zakupu aromatycznych przypraw na lokalnym targu, ale również odwiedzenia lasu równikowego (który jest chroniony przez Park Narodowy Grand Etang), gdzie żyją liczne gatunki kolorowych papug i kolibrów, zaznania kąpieli w jednym z jezior kraterowych lub źródeł z zawartością żelaza i siarki. Czekają tu dziewicze krajobrazy, piękne wodospady (Annandale), ciepła bryza morska, piaszczyste plaże (najpiękniejsza to Grand Anse Beach) i rafa koralowa, gdzie można nurkować i podziwiać “podwodne ogrody”. Warto odwiedzić również wytwórnię karaibskiego rumu - Clarks Court Woodlands, gdzie można spróbować lokalnego trunku. Powrót na statek. Ok. godz. 18.00 statek wypływa z portu w Saint George’s w kierunku wyspy St. Vincent.

Dzień 6

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu Kingstown na wyspie St. Vincent, należącej do karaibskiego państwa Saint Vincent i Grenadyny, które w przeszłości było częścią brytyjskiego imperium kolonialnego, a w pełni niepodległe stało się dopiero w 1979 roku, nadal jednak należy do Wspólnoty Narodów, ma status monarchii, a formalną głową państwa jest brytyjski król. W ramach wycieczki fakultatywnej (płatnej dodatkowo) proponujemy zwiedzanie najciekawszych lokalnych atrakcji. Rozpoczynamy od położonych w stolicy wyspy i najstarszych na Karaibach ogrodów botanicznych, założonych w 1765 roku, gdzie rośnie m.in. hibiskus, cynamon, gałka muszkatołowa, drzewa chlebowe i mahoniowe. Przejdziemy się również po historycznym centrum z dwoma XIX-wiecznymi kościołami, św. Jerzego i św. Marii. Chętni będą mogli udać się również na wędrówkę do Fortu Charlotte, położonego na wzgórzu z fantastycznymi widokami na okolicę. Ok. godz. 18.00 statek wypływa w rejs w kierunku wyspy Barbados.
UWAGA!!! Na imprezie RSA/01/16 statek dopływa do portu Roseau na Dominice.
Około godziny 09:00 statek przypływa do portu Roseau na malowniczej wyspie Dominika, słynącej z gęstych lasów deszczowych, krystalicznych rzek, spektakularnych wodospadów oraz gorących źródeł. Dominika, często określana mianem "Natury Karaibów", zachwyca swoją dziewiczą przyrodą, stanowiąc raj dla miłośników ekoturystyki. Dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą, oferujemy fascynującą wycieczkę po wyspie. Rozpoczniemy naszą przygodę od przejazdu przez Roseau, stolicę Dominiki, kierując się w stronę punktu widokowego Morne Bruce. Jego lokalizacja oferuje zapierające dech w piersiach panoramy stolicy i Morza Karaibskiego, stanowiąc idealne tło dla niezapomnianych zdjęć. Następnie udamy się do Ogrodów Botanicznych, gdzie oczarują nas gigantyczne drzewa, egzotyczne kwiaty i różnorodność tropikalnych roślin. Warto wspomnieć, że w 1979 roku huragan David niemal zmiótł z powierzchni ziemi czterdzieści akrów tego ogrodu, przekształcając go w krajobraz pełen złamanych gałęzi. Ogrody zostały jednak z czasem odnowione i są dzisiaj schronieniem dla rzadkich, zagrożonych wyginięciem ptaków, będących narodowym symbolem Dominiki – papug "Sisserou" i "Jaco". Naszą wycieczkę będziemy kontynuować w głąb wyspy, gdzie przemierzając las tropikalny, miniemy różnorodne plantacje owocowe, oferujące takie skarby natury jak mango, banany, awokado czy kakao. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie wodospad Jacko, skryty wśród bujnej roślinności, lecz łatwo dostępny po krótkim spacerze. To tutaj, w otoczeniu niezwykłej przyrody, będzie okazja, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia, skosztować sezonowych owoców oraz delektować się lokalnym rumem punch lub świeżo wyciśniętymi sokami owocowymi. Powrót na statek. Ok. godz. 19:00 statek wypływa w kierunku Martyniki.

Dzień 7

Dzień 7

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu Bridgetown na wyspie Barbados, który jest stolicą wyspy. Barbados oblewają wody Atlantyku, a nazwa pochodzi od splątanych korzeni powietrznych figowców porastających niegdyś bujnie wyspę – stąd „los Barbados”. Najbardziej ekskluzywna zachodnia część wyspy jest nazywana Platynowym Wybrzeżem. Znajdują się tu najdroższe hotele, najlepsze kluby nocne i tu mają swoje posiadłości światowi celebryci. Barbados to także echa przeszłości o zapachu trzciny cukrowej, kolonialne rezydencje oraz słynne destylarnie rumu, a także wszystko to, co kojarzy się z rajską wyspą – szerokie plaże (mi.in bajeczna Batsheba i jedna z najpiękniejszych w Zatoce Bottom Bay), egzotyczne ogrody, iguany, żółwie, rafy koralowe i jaskinie zanurzone w turkusowych wodach. Miłośnicy sportów wodnych (za dodatkową opłatą) mogą skusić się na: nurkowanie, surfing, windsurfing, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, rejsy katamaranem. Poszukujący błogiego relaksu znajdą nieopodal plaż liczne restauracje, bary, dyskoteki i sklepiki z pamiątkami. Cała wyspa rozbrzmiewa muzyką calypso i reggae, a mieszkańcy z niewymuszonym uśmiechem oczekują na turystów. Zachęcamy do zwiedzania wyspy (za dodatkową opłatą), poprzez Platynowe Wybrzeże dostaniemy się do rezerwatu mahoniowców, skąd obejrzymy jedną z najpiękniejszych panoram wyspy. Następnie krótki postój nieopodal zabytkowego młyna cukrowego Morgan Levis i przejazd do centralnej części wyspy do Parafii Św. Jana. Tu odwiedzimy jednego z ostatnich potomków cesarzy Cesarstwa Bizantyjskiego. Kolejnym punktem będzie zapierająca dech w piersiach plaża Batsheba z jej wapiennymi mogotami wyrastającymi wprost z oceanu. Następnie postój przy najsłynniejszej latarni morskiej Barbadosu i chwila relaksu na znajdującej się niedaleko plaży. Ok. godz. 18:00 statek wypływa w kierunku Martyniki.

Dzień 8

Dzień 8

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu Fort-de-France na Martynice. Martynika nazywana jest przez lokalną ludność „Wyspą Kwiatów” - ma 80 km długości i ok. 35 km szerokości. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp w rejonie Karaibów, głównie ze względu na egzotyczne ogrody, wilgotne lasy tropikalne, górujący nad wyspą wulkan Mount Pelee, plantacje trzciny i bananów oraz białe i czarne plaże. Nie brak tu malowniczych zakątków, portów rybackich, luksusowych hoteli i klimatycznych restauracyjek. Wyspa stanowi również dziedzictwo rdzennej ludności Karaibów, afrykańskich niewolników i francuskich kolonizatorów, czego efektem jest bogata kultura kreolska, różnorodna kuchnia, destylarnie rumu oraz nadzwyczajna uroda jej mieszkanek. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wycieczka po okolicy, podczas której zobaczymy m.in.: Bibliotekę Schoelchera, bezgłowy pomnik Józefiny oraz pełen tropikalnych owoców Targ Kreolski. Zajrzymy również do Ogrodów Balata, gdzie można obejrzeć ok. 3000 okazów przepięknych tropikalnych roślin (nie tylko z poziomu 0, ale i z zawieszonych pomiędzy drzewami linowych mostów kilkanaście metrów nad ziemią!). Ogród nieustannie odwiedzają tropikalne ptaki m.in. zwinne cukrowniki i kolibry, najmniejsze ptaki świata. Amatorów rumu zapraszamy do jednej z najstarszych destylarni na wyspie - Depaz - położonej u stóp wulkanu Mount Pelee. Weźmiemy udział w degustacji, poznamy także tajniki wyrobu tego trunku, będzie też czas na zakupy. Pojedziemy również do miasteczka St. Pierre na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, które na początku XX w. zostało całkowicie zniszczone przez wulkan w ciągu zaledwie jednej minuty. Powrót na statek. Ok. 20:00 statek wypływa z portu w kierunku Pointe a Pitre na Gwadelupie.

Dzień 9

Dzień 9

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu Pointe-a-Pitre na Gwadelupie. Wykwaterowanie z kabin. Zachęcamy do zwiedzania wyspy podczas wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatna). Gwadelupa jest jedną z 8 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego w archipelagu Małych Antyli. Składa się z 2 wysp o kształcie skrzydeł wielkiego motyla połączonych mostem nad „Słoną Rzeką”. Zachodnia to Basse Terre z wulkanicznymi wzniesieniami pokrytymi lasami równikowymi oraz z aktywnym wulkanem Soufriere. Wschodnia wyspa to Grande Terre będąca przeciwieństwem Basse - wapienny płaskowyż z szerokimi plażami i rafami koralowymi. Tu właśnie ulokowany jest port Pointe a Pitre (stolica wyspy) z tętniącymi życiem targowiskami, starym miastem La Darse, skwerem Place de la Victorie otoczonym kolonialnymi domami oraz katedrą św. Piotra i Pawła, zwaną „żelazną”, o wyszukanej konstrukcji. Tu także znajduje się wyjątkowa atrakcja - największe na Karaibach Aquaruim, gdzie można zobaczyć dziesiątki gatunków ryb i kilkadziesiąt gatunków koralowców, podwodny świat morza Karaibskiego urzekający kształtami i kolorami. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy karaibski cmentarz w miejscowości Morne-à-L’Eau, który słynie ze swojej szachownicowo – czarno-białej urodzie. Opowiemy o historii tego miejsca, roli w życiu lokalnego społeczeństwa oraz o tym co go łączy z religią Voodoo... wciąż obecną na Karaibach. Gwadelupa przyciąga rownież białymi piaszczystymi plażami, na których relaks jest czystą przyjemnością. Wylot do Warszawy, z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych.

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
-Na imprezie RSA/01/16 zamiast do portu Kingstown na wyspie St. Vincent, statek dopływa do portu Roseau na Dominice (opis w Dzień 6 programu imprezy).
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne).
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD lub EUR (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 250 EUR/os (gotówka tylko w maszynach) lub 250USD/os.(gotówka tylko w recepcji na statku) lub kartą kredytową; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej. Karty płatnicze i debetowe nie są honorowane.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Waluty obowiązujące na statku: USD i EUR

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Gwadelupa - stolica, lokalny targ, plaża, przekąska i sok, przylądek Pointe des Chateaux
Podczas wycieczki poznamy  prawe skrzydło Gwadelupy. Przybywamy do stolicy Point-a-Pitre, gdzie czeka nas spacer po  kolorowym kolonialnym centrum i zakupy na lokalnym targu, który tętni życiem, Gałka muszkatołowa czy wanilia to jedne z wielu  dostępnych tu przypraw. Oprócz tego znajdziemy tu wiele tropikalnych owoców, domowych alkoholi i lokalne rękodzieło. Czeka nas też wizyta i relaks na jednej z najpiękniejszych plaż La Caravelle, która jest marzeniem każdego urlopowicza. Plaża ta znana jest ze swojego białego piasku, charakterystycznych palm i kryształowej turkusowej wody. Tutaj spróbujemy też lokalnej przekąski bokit i naturalnych soków owocowych. Na zakończenie dojedziemy do Pointe des Chateaux, czyli najbardziej wysuniętego na wschód punktu wyspy. To tu fale Atlantyku rozbijają się z taką gwałtownością, że co roku klif jest drążony i ulega erozji. Idealne miejsce, aby poczuć oceaniczną bryzę i zrobić pocztówkowe zdjęcia. Cena ok. 95 EUR/os. (9.00-16.00) W cenie: transport, bokit, naturalny sok, przewodnik lokalny i opieka polskojęzycznego pilota.
Barbados - stolica, jaskinia Flower Cave, Młyn Morgan Luis, plaża
Na początku krótki przejazd po stolicy Bridgetown z postojem przy rodzinnym domu piosenkarki Rihanny. Przejedziemy tez przez reprezentacyjne dzielnice, gdzie maja swoje wakacyjne domy gwiazdy z całego świata. Kolejny postój to najstarszy kościół na wyspie i malownicza jaskinia Flower Cave (wejście ok. 20$/os. uzależnione od warunków pogodowych,  płatne dodatkowo), gdzie ogromne, rozbijające się o skały fale Atlantyku  stworzyły niezapomniany krajobraz.  Z punktu widokowego Cherry Trees Hill będziemy podziwiać najpiękniejsze widoki na wyspie. Przejedziemy przez wzgórza Scotland District by zobaczyć jeden z dwóch ostatnich funkcjonujących młynów trzcinowych na Karaibach! To słynny Morgan Lewis! To tutaj skosztujemy lokalnego drinka i ruszymy w stronę malowniczej plaży, (można tu spotkać żółwie morskie) gdzie zażyjemy kąpieli słonecznej i morskiej. Cena: ok. 95 EUR/os. (9:00 – 16:00) W cenie: transport, rum z sokiem, napoje bezalkoholowe i piwo, opieka polskojęzycznego pilota.

Dominika - "wysokie jest jej ciało";) w terminie RSA/01/16 !

Wysokie szczyty Dominiki dochodzą do 1447 m n.p.m. i otoczone są dziewiczymi połaciami lasu równikowego. Pośród tysiąca gatunków kwiatów spływa z gór wiele pięknych wodospadów, z których odwiedzimy słynny Trafalgar w malowniczej Dolinie Roseau. Do wodospadu zawiedzie nas ścieżka przez deszczowy las. Po wizycie nad Trafalgarem będzie chwila odpoczynku na zakup pamiątek i napoje chłodzące. Potem udamy się przez mieszkalne dzielnice Goodwill na zachodnie wybrzeże, którym pojedziemy na północ podziwiając widoki górzystej Dominiki, gdzie jedną z miejscowości nazwano Massacra. Po dotarciu na długą piaszczystą plażę Mero będziemy odpoczywać i pływać w krystalicznej wodzie Morza Karaibskiego. Stamtąd powrócimy do stolicy Roseau na czas wolny. Cena ok.  80 EUR/os.Lokalny napój ponch i opieka pilota w języku polskim w cenie. Czas trwania ok. 4 godz.

Martynika - Wyspa Kwiatów

Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych wysp karaibskich rozpoczniemy od spaceru po jej stolicy Fort de France, gdzie odwiedzimy m.in. słynną Bibliotekę Schoelchera oraz kolorowy kreolski targ owocowo-warzywny. Na obrzeżach miasta zobaczymy tradycyjną destylarnię rumu, gdzie spróbujemy lokalnych trunków. Udamy się w podróż na północ malowniczą trasą do wspaniałych ogrodów botanicznych Balata, uważanych za najpiękniejsze na Karaibach. Zwiedzanie okraszone będzie ciekawymi opowieściami o historii, tradycjach i kulturze Martyniki. Wycieczkę poprowadzi w języku polskim lokalny przewodnik żyjący na Martynice.
Cena ok. 105 EUR/os. W cenie: bilety wstępu i degustacja rumu. Czas trwania ok.5 godz.

Grenada - Korzenna Wyspa Karaibów

Wycieczkę po zielonej i górzystej Grenadzie otulonej wilgotnym lasem równikowym rozpoczniemy podróżą na północ od stolicy St.George wzdłuż zachodniego wybrzeża, którego malownicze widoki pełne zatoczek i karaibskiej roślinności zachwycają wszystkich podróżników. Przez plantacje kawy, kakao i gałki muszkatołowej dojedziemy do wodospadu Concord, gdzie podziwiając widok na wodę spływającą ze skał będziemy mogli zakupić miejscowe korzenne przyprawy, z których słynie Grenada. Następnie udamy się do Parku Narodowego Grand Etang w centralnej części wyspy, gdzie w kraterze wygasłego wulkanu znajduje się jezioro z kolorowymi karpiami, a wśród drzew żyją miejscowe małpy makaki. Następnie udamy się do zabytkowego Fortu Frederick, który jest pięknym punktem widokowym do obserwacji wybrzeża. Stamtąd pojedziemy na malowniczą karaibską plażę, gdzie będzie czas wolny na kąpiel i relaks. Cena: ok. 85 EUR/os. Lokalny napój ponch i opieka pilota w języku polskim w cenie. Czas trwania ok.5 godz.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Costa Fortuna ****- duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2003 r., należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 17 pokładów (w tym 13 do dyspozycji pasażerów), ma 272 m dł., a załoga liczy ponad 1090 osób. Statek może zabrać na pokład 3470 pasażerów.

Kabiny: 1358 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub "bulajem") i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, WC, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę.

- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 12-14 m2 )- Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 6 lub 9.

- Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem (ok. 18 m2) -Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 7 lub 8. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

- Kabina zewnętrzna z balkonem (ok. 20 m2)- Zlokalizowane na pokładzie 6.

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z konsultantem Call Center lub biurem Rainbow.


Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 4 restauracje (w tym: 3 bufetowe i 1 a'la carte), 11 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno "Neptunia" , kino 4D, 3-poziomowy teatr, 4 odkryte baseny (w tym 1 z rozsuwanym dachem), 1 brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia, 5 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe (siatkówka, koszykówka), ścieżka do joggingu, centrum SPA i salon piękności, siłownia, gry video, internet (dodatkowo płatny), punkt medyczny (płatny), fotograf. Dla dzieci: mini club dla dzieci i nastolatków (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp.

Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje; warto również zabrać ubrania, lub drobne dodatki w kolorach białym, czarnym, czerwonym, zielonym.

Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.
Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 18 lat; osobom w wieku 18-20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Pakiety płatne są dodatkowo (poza depozytem). Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na Gwadelupę z przesiadką w jednym z europejskich portów, 1 nocleg w Rzymie w hotelu *** ze śniadaniem, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* armatora Costa Cruises o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych)  kabinach, wyżywienie na statku: 3 posiłki; kabiny 2 os. z łazienkami, korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Gwadelupie, wyżywienie na statku wg opisu, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie podstawowe TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy (płatne na miejscu ok. 11€/dzien/os. u pilota), wycieczki fakultatywnej w Rzymie oraz podczas rejsu i innych wydatków osobistych.

 

Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach
1 / 27

5.5/6 (2 opinie)

Turkusowe Antyle - rejs po Karaibach

Za osobę13 176
Razem
26 351 zł
Zaliczka 10% 2 630 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na Gwadelupę z przesiadką w jednym z europejskich portów, 1 nocleg w Rzymie w hotelu *** ze śniadaniem, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* armatora Costa Cruises o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych)  kabinach, wyżywienie na statku: 3 posiłki; kabiny 2 os. z łazienkami, korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Gwadelupie, wyżywienie na statku wg opisu, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie podstawowe TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy (płatne na miejscu ok. 11€/dzien/os. u pilota), wycieczki fakultatywnej w Rzymie oraz podczas rejsu i innych wydatków osobistych.

 

Atuty oferty

• Trynidad i Tobago – wielokulturowe Małe Antyle • Grenada – Korzenna Wyspa • Saint Vincent - zachwycająca przyroda • Barbados – luksusowe Platynowe Wybrzeże • piękna Martynika zwana "wyspą kwiatów"• spotkanie z wulkanem Soufriere i największe na Karaibach akwarium na Gwadelupie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Kabina wewnętrzna

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 12-14 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Ostatnie 3 pokoje

bez dopłaty

Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 18 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Ostatnie 2 pokoje

+1 539

zł/Pokój

Opinie

Kajuta
6.0
Obsługa statku
6.0
Pilot
5.5
Program rejsu i wycieczki lokalne
5.5
Statek
6.0
Wyżywienie
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Teresa, Gliwice 20.03.2023

Rejs marzeń

Bardzo udana wycieczka. Na statku mnóstwo atrakcji, bardzo dobre jedzenie, miła obsługa . Wspaniałe wycieczki objazdowe, cudne plaże, ciepła woda. Nasza grupa z Polski liczyła 21 osób, bardzo fajni ludzie. Ale najlepsza była nasza pilotka Sylwia. Zawsze mogliśmy na Nią liczyć, praktycznie cały czas z nami była, bardzo wesoła, energiczna i pozytywna osoba. Życzę wszystkim wycieczkom takiego pilota.
Pokaż więcej opinii (1)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem