Rejs wokół Zatoki Meksykańskiej

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania + full board
Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
• Rejs po Karaibach: Bahamy, Kajmany, Dominikana, Turks i Caicos • wysokiej klasy statek Costa Luminosa **** fantastyczny serwis (całodzienne wyżywienie w cenie), polski pilot na pokładzie statku • Miami - najpiękniejsze plaże Florydy • Cape Canaveral - z wizytą w NASA • Bahamy – pamiątki Majów i rajskie plaże • Key West i cudowne rafy koralowe •

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Przylot do Miami, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu*** w okolicy Miami, odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie oraz zakupy. Dla chętnych (dodatkowo płatne, ok. 160 USD/os, cena uzależniona od ilości chętnych) przejazd do Cape Canaveral na zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. W sali dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet „poczujemy” start rakiety. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata „Saturn V”, dotkniemy próbki księżycowego gruntu, a także zobaczymy oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz jego wyposażenie. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie – dowiemy się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości. Na koniec będziemy uczestniczyli w symulowanym starcie wahadłowca jako członkowie misji kosmicznej, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Będzie też można zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. (Trasa ok. 420 km). Następnie transfer do portu i zaokrętowanie na statku. Zakwaterowanie w wybranych kabinach, kolacja na statku. Około 23:00 statek wypłynie z Port Everglades w kierunku portu Nassau na Bahamach (nocny rejs).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Costa Luminosa**** - FULL BOARD (3 posiłki) Duży, nowoczesny statek wycieczkowy, zbudowany w 2009 r, należący do znanego włoskiego armatora „Costa Cruises”, jeden z najpiękniej rozświetlonych statków linii. Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 32 m szerokości, 294 m długości i osiąga prędkość ok. 21 węzłów, a załoga liczy 1050 osób. Statek może zabrać na pokład prawie 2800 pasażerów.
Nazwy restauracji i barów pochodzą od gwiazd, a pokłady od kamieni szlachetnych. Hotele: 1 rozpoczęta doba hotelowa – w okolicy Miami w hotelu **/*** ze śniadaniem w pokojach 2-os, 7 rozpoczętych dób hotelowych – na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji full board (3 posiłki); kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)
Do dyspozycji gości
2 baseny w tym jeden z rozsuwanym dachem i telebimem, na którym wyświetlane sa koncerty/filmy itp., brodzik dla dzieci z niewielka zjeżdżalnią , 4 jackuzzi, kino 4D, symulator Grand Prix, sala gier wideo, symulator do gry w golfa, boisko do mini - golfa, wielofunkcyjne boisko sportowe (siatkówka, koszykówka), tenis stołowy, ścieżka do joggingu, centrum fitness, salon piękności "Venus", fryzjer, SPA "Samsara" (płatne; znajdujące się na 2 poziomach z: łaźnią turecką, sauną, solarium, gabinetami zabiegowymi i pokojami do masażu), siłownia, mini centrum handlowe ze sklepikami , trzypoziomowy teatr, kasyno, dyskoteka i klub nocny, kafejka internetowa, centrum medyczne (płatne), minicluby dla dzieci w kilku grupach wiekowych  i nastolatków (liczne atrakcje m.in. karaoke, dyskoteki, lekcje tańca, zajęcia sportowe), plac zabaw. Codziennie organizowane są animacje, gry i zabawy oraz warsztaty. (część z wymienionych atrakcji/serwisów dodatkowo płatna).
Na statku znajdują się 4 restauracje, w tym: restauracja główna dwupoziomowa "Taurus" (serwująca głównie dania kuchni włoskiej i regionelnej), restauracja "Andromeda" - serwująca m.in.dania kuchni włoskiej, dania z grilla w formie bufetu, 2 eleganckie restauracje a'la carte "Luminosa" oraz "Samsara" (dodatkowo płatna; wymagana wcześniejsza rezerwacja) i kawiarnia "Sirius" (płatna) oraz 11 barów (w tym, m.in.: z muzyką na żywo, w dyskotece, przy basenie, z cygarami, ) 
 Uwaga! Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje; warto również zabrać ubrania, lub drobne dodatki w kolorach białym, czarnym, czerwonym, zielonym. WAŻNE: Usługi typu: internet, fax, telefon, zabiegi w SPA, pralnia, usługi medyczne, fotograf, zajęcia z instruktorem, opiekunka dla dzieci itp. są dodatkowo płatne.
Pokoje
Kabiny: na statku znajduje się 1130 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje kabin to: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub bulajem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), klimatyzację, telefon, telewizor, sejf, minibar.
- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 14 m2) – klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, sejf, mini- bar. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 1-6.
- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem" (ok. 16 - 18 m2)- klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, mini - bar, sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki (może być ograniczony). Zlokalizowane są w większości na pokładach 1, 4, 6, 7. - Kabina zewnętrzna z balkonem (ok. 18 - 20 m2) - klimatyzowana, wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze łóżka. W każdej kabinie: łazienka (prysznic, ręczniki, WC, suszarka do włosów), telefon, telewizor, biurko, mini-bar, sejf oraz balkon. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 4-8.
Wyżywienie
W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków – obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.
Wizy
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
UWAGA!
ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;
Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;
zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;
Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?
osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”
Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen.
W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.
Gotowe ESTA będą przesyłane na adres mailowy sprzedawcy oraz do punktu Rainbow na lotnisku.
W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty portowe, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miami: w hotelach 3* -  1 rozpoczęta doba hotelowa, wyżywienie podczas objazdu-pobytu w Miami (lub okolicy): śniadania; podczas rejsu: zakwaterowanie na statku 4* - 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranych (opłaconych) typach kabin z całodziennym wyżywieniem (w opcji full board); kabiny 2 os. z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia jw.); korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej; kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 80 USD/os. oraz opłaty za serwis pokładowy i napiwki dla załogi (ok. 80 EUR/os.) - kwoty płatne gotówką na miejscu; przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych podczas objazdu oraz rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon