wypoczynek

Wczasy w Mamaia - co musisz wiedzieć?

  • O Mamaia
  • Opinie
  • Pogoda

Mamaia

Mamaia to chyba najbardziej znany rumuński kurort, rozciągający się na brzegu Morza Czarnego. 7-kilometrowa linia brzegowa, złocisty, drobny piasek i niezwykła atmosfera. To miejsce, do którego powinna zawitać każda wycieczka objazdowa po Rumunii, nawet organizowana na last minute. Czym urzeka Mamaia? Jest położona na mierzei między morzem a jeziorem, przez co zachwyca przede wszystkim niepowtarzalnym krajobrazem. Ale to nie wszystko. I zabytków wartych zobaczenia na własne oczy tu nie brakuje. W okolicy znajdują się choćby słynne ruiny antycznego greckiego zamku Histria. Tu również wypoczniesz nad ciepłym morzem i naprawdę się zrelaksujesz. Mamaia Cię zachwyci!

Opinie o Mamaia

Mamaia
5.0 /6

Mamaia

Miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Czarnym z piękną , szeroką plażą i wieloma atrakcjami np. Delfinarium
Dodał(a):
Ilona, 01.08.2021
4.0 /6

Mamaia

Niewykorzystany potencjał pięknych plaż, może za kilkanaście lat będzie tam turystyka wypoczynkowa na skale światowa
Dodał(a):
Helena, 12.09.2019
5.0 /6

Mamaia - ciekawa kraina

Region wart odwiedzenia. Ciekawe krajobrazy, folklor, historia - mieszanka kusząca każdego. Tak blisko, a tak mało o sobie wiemy.
Dodał(a):
ADAM, 07.09.2019
4.5 /6

We wrześniu Mamaia układa się do snu

Miejscowość kojarzy mi się nieco z naszą Krynicą Morską. Z jednej strony morze, z drugiej jezioro/zalew. We wrześniu większość hoteli pustoszeje, restauracje są zamknięte, leżaki puste, są rozmontowywane. Ale jako kurort w sezonie musi być super, jest tam wszystko to, co najbardziej potrzebne jest do leżingu, plażingu, smażingu i kąpieli w morzu. Ale no właśnie, tylko w sezonie.

Dodał(a):
Aleksandra (BurzOla), 20.10.2018
4.5 /6

plaża

ładna plaża warto tu spędzic kilka chwil, objazdówka tego nie gwarantuje

Dodał(a):
WALDEMAR, Gostyń, 03.09.2018
6.0 /6

Plaże w Mamai

Odpoczywaja w wyższym komforcie niż my nad naszym morzem. Parasole, leżaki są powszechnie dostępne za małą opłatą (15 lei w tym piwo lub pepsi). Czysto, spokojnie i bezpiecznie.

Dodał(a):
Diana, 24.07.2018
4.8/6 Ocena ogólna Mamaia

Pogoda w Mamaia