Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.4 /6 ( 26 opinii )
Petersburg – Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • krążownik Aurora i Jeździec Miedziany • Sobór św. Izaaka - największa świątynia Petersburga • Rosyjski balet – niezapomniany spektakl • Kaskada w Peterhofie - letniej rezydencji Piotra Wielkiego • Bursztynowa Komnata w Carskim Siole • Ermitaż - bogactwo Pałacu Zimowego • Newski Prospekt • Moskwa: Kreml i Plac Czerwony • cmentarz Nowodziewiczy – moskiewskie Powązki • najpiękniejsze metro świata • Robotnik i Kołchoźnica • Galeria Trietiakowska – sztuka Rosji • Siergijew Posad - perła w Złotym Pierścieniu

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady Przylot do Petersburga, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Petersburgu.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła * kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. Zobaczymy też słynny krążownik „Aurora”, którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego „Miedzianego Jeźdźca” – posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka * – największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dla chętnych ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga (płatny dodatkowo). Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St.Petersburga (dodatkowo płatne). Uwaga - oferta i cena zależne od aktualnego repertuaru.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel*** Izmailovo Gama – znajduję się w odległości 10 km od centrum Moskwy Budynek sąsiaduje z malowniczym parkiem Izmaiłowskiego
Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych : 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym i 3 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym); nocny przejazd pociągiem Petersburg-Moskwa (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi):
Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet.
Kategoria lokalna: ***
Hotel Azimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta. Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.
Do dyspozycji gości
Do dyspozycji gości znajduje się siłownia, kręgielnia, salon bilardowy czy basen z sąsiadującym barem z możliwością zamówienia drinka. W okolicy recepcji pomocą służy concierge, który udzieli praktycznych informacji o mieście lub pomoże przy wyborze atrakcji kulturalnych. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z bankomatu jak i usługi poczty rosyjskiej
Pokoje
2-osobowe z łóżkiem małżeńskim lub dwoma pojedynczymi
Wyżywienie
Śniadanie wydawane jest w formie bufetu hotel oferuje gościom szeroki wybór restauracji serwujących dania kuchni rosyjskiej i europejskiej.
Program sportowy i animacyjny
Do dyspozycji gości znajduje się siłownia, kręgielnia, salon bilardowy czy basen z sąsiadującym barem z możliwością zamówienia drinka
Strona www
http://www.izmailovo.ru/eng
Wizy
Wiza
UWAGA! Procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta!
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami i datą ważności min. 6 miesięcy od daty powrotu. * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).
- W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy).
- W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt.
- Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU.
- Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Petersburg; Moskwa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, nocny przejazd pociągiem Petersburg-Moskwa (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi):
wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 195 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; 7 obiadokolacji w hotelach (dodatkowo płatne w systemie rezerwacyjnym), imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petrsburgu – ok. 25 Eur; cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.4/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/sankt-petersburg-i-moskwa-carskie-korony/zakwaterowanie-rop
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
 
 
 
4.4 Ocena ogólna tej wycieczki
4.4
Program wycieczki
3.9
Pilot
3.9
Transport
5.1
Zakwaterowanie
4.8
Wyżywienie
4.1
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.