Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady Przylot do Moskwy (możliwa przesiadka), odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zwiedzimy zbrojownię mieszczącą obecnie stroje, powozy, oraz trony z których korzystali carowie. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym płatne dodatkowo około 1000 rubli). Przerwę „na kawę” zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławionej Łubianki – ponurego symbolu czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850. rocznicę założenia Moskwy. Uwaga: niektóre przejazdy podczas zwiedzania Moskwy mogą być realizowane metrem. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd i zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej. O ile w Ermitażu będziemy podziwiać sztukę światową to w Galerii Trietiakowskiej zobaczymy najświetniejsze płótna artystów rosyjskich takich jak Rublow czy Riepin, które pod względem artyzmu można śmiało porównywać z dziełami z zagranicy. Dalsze poznawanie stolicy Federacji Rosyjskiej rozpoczniemy od jego przedmieść i rozległej panoramy miasta z Worobiowych Wzgórz. Następnie przejazd na dawne tereny wystawowe WDNK. Zobaczymy tu dwa sztandarowe przykłady rzeźby socrealistycznej: pomnik Zdobywców Kosmosu oraz Robotnika i Kołchoźnicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem dla chętnych wycieczka moskiewskim metrem do centrum miasta: ulica Arbat i okolice Placu Czerwonego nocą (bilety komunikacji miejskiej dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie wycieczka do Siergijew Posad - najważniejszego ośrodka religijnego w Rosji. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości tzw. Złotego Pierścienia (tym mianem zwyczajowo określa się historyczne, zabytkowe miasta położone wokół Moskwy i często od niej starsze). Miejsce to wybrał mistyk i uznany cudotwórca Siergiej Radonieżskij w poł. XIV w. Szybko zasłynęło ono w całej Rusi przyciągając pielgrzymów i proszalników. W XVII w. podczas „dymitriad” Siergiejew Posad bezskutecznie oblegali Polacy. Dla Rosjan znaczenie tych zmagań można bez przesady porównać z otoczoną legendą obroną Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Zwiedzimy tu klasztor Troicko – Siergijewski * z soborami św. Trójcy i Zaśnięcia MP, gdzie pochowano Borysa Godunowa z rodziną.(Uwaga: wymagany skromny strój! Konieczne będą długie spodnie / spódnice, okryte ramiona.) Przejazd na dworzec i przejazd nocnym pociągiem do Petersburga. Nocleg w pociągu, przedziały czteroosobowe (brak możliwości dopłaty do przedziału 1-, 2- lub 3- osobowego). (trasa ok. 190 km + pociąg ok. 700 km.)

Dzień 5

Dzień 5

Po przyjeździe śniadanie i zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. Zobaczymy też słynny krążownik „Aurora”, którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Przejazd do Ermitażu*. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego „Miedzianego Jeźdźca” – posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka – największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. W trakcie zwiedzania dla chętnych ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga (płatny dodatkowo ok. 25 EUR). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu podmiejska wycieczka do Peterhofu. Niestety dzieło najwybitniejszych architektów tamtych czasów zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej. W Peterhofie zobaczymy przepiękne ogrody pałacowe ze słynną Kaskadą; imponującym wodospadem - fontanną. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję carów. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach – będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Powrót do hotelu w Petersburgu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (trasa ok. 80 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od rozkładu lotów przejazd Newskim Prospektem z soborem Kazańskim (wzorowanym na bazylice św. Piotra), kościołem św. Katarzyny (miejsce pierwotnego pochówku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego), Zobaczymy również cerkiew Zbawiciela na Krwi, wzniesioną w miejscu śmierci cara Aleksandra II (dla chętnych samodzielne zwiedzanie wnętrz, koszt około 500 rubli). Czas wolny na zakup pamiątek / spacer na Prospekcie Newskim. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Rydze lub Moskwie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
- Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
- Z uwagi na intensywny ruch uliczny (korki) organizator zakłada korzystanie na niektórych przejazdach z metra.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Do dyspozycji gości znajduje się siłownia, kręgielnia, salon bilardowy czy basen z sąsiadującym barem z możliwością zamówienia drinka. W okolicy recepcji pomocą służy concierge, który udzieli praktycznych informacji o mieście lub pomoże przy wyborze atrakcji kulturalnych. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z bankomatu jak i usługi poczty rosyjskiej

Wyżywienie

Śniadanie wydawane jest w formie bufetu

hotel oferuje gościom szeroki wybór restauracji serwujących dania kuchni rosyjskiej i europejskiej.

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych : 2 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym i 3 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym); nocny przejazd pociągiem Petersburg-Moskwa (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi):

Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet.

Kategoria lokalna: ***

Hotel Azimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta.

Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Petersburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, nocny przejazd pociągiem Moskwa- Petersburg (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi):
wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 190 EUR/os płatne na miejscu; 6 obiadokolacji w hotelach (dodatkowo płatne w systemie rezerwacyjnym), imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petrsburgu – ok. 25 Eur; cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 1000 Rub) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony
1 / 11
  • ...
    • Wycieczka Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony

4.7/6 (69 opinii)

Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Petersburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, nocny przejazd pociągiem Moskwa- Petersburg (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi):
wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 190 EUR/os płatne na miejscu; 6 obiadokolacji w hotelach (dodatkowo płatne w systemie rezerwacyjnym), imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petrsburgu – ok. 25 Eur; cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 1000 Rub) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej.

Atuty oferty

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Opinie

Intensywność programu
4.4
Pilot
4.5
Program wycieczki
4.9
Transport
4.6
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Irena, Wielkopolska 26.06.2018
Termin pobytu: czerwiec 2018

Polecam - fantastyczny wyjazd

Bardzo profesjonalny pilot Marcin, z dużą wiedzą, który bez "spinki" i narzucania, a jednocześnie dbający o realizację programu w trudnym "mundialowym okresie", świetnie radził sobie z różnorodną grupą. Fantastyczne polskojęzyczne przewodniczki: w Moskwie p.Ludmiła, a w Petersburgu p.Tamara, starały się przekazać nam jak najwięcej informacji, ale w przyjazny sposób. Program bogaty i różnorodny, również pod względem np. środków komunikacji (nocny pociąg z Moskwy do Petersburga, a powrót samolotem, wodolot do Peterhofu, a powrót autokarem, metro w Moskwie i Petersburgu). Galeria Trietisakowska i Ermirtaż zapierał dech w piersiach. Petersburg zauroczył nas, a do tego białe noce... Mimo utrudnień spowodowanych świętem narodowym Rosji 12.06., a także trwajacym mundialem, uważam, że wszystko było bardzo dobrze i sprawnie zorganizowane.
Pokaż więcej opinii (68)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem