Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Wylot na Bałkany samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym i transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Selfie z Adriatykiem to propozycja dostosowana do aktualnych trendów, która pozwoli zwiedzić najpiękniejsze bałkańskie zakątki, zatracić się w ich wyjątkowym klimacie i wykonać fantastyczne podróżnicze zdjęcia. Po śniadaniu, udamy się do Bośni i Hercegowiny, by odwiedzić Mostar i uchwycić jeden z najpopularniejszych bałkańskich kadrów - Stary Most. Most ten (wpisany na listę UNESCO), został zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana. Zburzony podczas wojny, później odbudowany, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Jego fotografie zdobią liczne bałkańskie przewodniki, mapy, albumy a nawet puzzle. Zobaczymy także meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundžiluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Blagaju, jednego z najbardziej mistycznych miejsc w Bośni, gdzie sułtan, urzeczony pięknem tego miejsca, rozkazał wykuć w skale tekiję, czyli klasztor derwiszy, który obecnie, uchodzi za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obiektów w całej Bośni i Hercegowinie. Malownicza lokalizacja klasztoru u stóp groty, z której tryska na powierzchnię rzeka, to wspaniałe miejsce na chwilę kontemplacji oraz idealna sceneria sprzyjająca fotografii krajobrazowej. Przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie, które rozpoczniemy od fotograficznego “must have” Czarnogóry czyli wyspy Sveti Stefan. Wyspa hotel, niedostępna dla turystów z zewnątrz, stała się najbardziej rozpoznawalnym miejscem Montenegro. Aby uchwycić znany wszystkim widok zatrzymamy się w najlepszym punkcie widokowym. Następnie udamy się z wizytą do Budvy, obecnie najatrakcyjniejszego kurortu Czarnogóry, z pięknym starym miastem, które okalają mury obronne z XV wieku. Stara część Budvy to także wąskie urokliwe uliczki, place i liczne zabytki. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju, zlokalizowanej w pięknej okolicy masywu gór Lovcen. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Króla NIkoli, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovicia. Następnie przejedziemy do Njeguszy, niewielkiej wioski, w której niegdyś narodzili się pierwsi przedstawiciele z dynastii Petrović, a która obecnie słynie z produkcji sera i suszonej szynki znanej jako Pršut. Przewidziana jest tutaj chwila przerwy i degustacja owych przysmaków. Następnie przejedziemy słynnymi serpentynami – zwanymi kotorskimi agrafkami na punkt widokowy, aby podziwiać niezapomniany widok na Bokę Kotorską. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w niezwykle widokową podróż po Zatoce Kotorskiej. Regionie wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Kotoru (UNESCO), średniowiecznego miasteczka, otoczonego piętrzącymi się wysoko na skałach murami, co sprawia wrażenie tajemniczego i nieco niedostępnego miejsca. W programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Następnie przejedziemy do miejscowości Perast, barokowej perły Boki Kotorskiej, zlokalizowanej w samym jej sercu. Niewielka miejscowość jak z pocztówki, leży u zboczy fiordu. Słynie ze swojego bogactwa, architektury oraz mieszkańców – wyśmienitych żeglarzy. Punktem obowiązkowym zwiedzania Perastu jest rejs na wyspę Matki Boskiej ze Skały, kolejnego jakże charakterystycznego miejsca na Bałkanach, które musi zostać zapisane w naszej galerii zdjęć. Chętni mogą zwiedzić Kościółek na wyspie, namacalny dowód potęgi niewielkiego Perastu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Perły Adriatyku czyli Dubrownika (UNESCO) - jednego z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego, które zachwyca niezwykłą architekturą oraz malowniczym położeniem. Wraz z przewodnikiem zobaczymy m.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki, pałac Sponza i pałac Rektorów. Dowiemy się także co miał wspólnego z Dubrownikiem król Ryszard Lwie Serce, Robin Hood czy też bohaterowie serialu „Gra o tron” i „Gwiezdne wojny”. Czas wolny na indywidualne eksplorowanie i fotografowanie miasta. Zachęcamy do niespiesznego wczucia się w jego klimat i zagubienia między wąskimi, kamiennymi uliczkami, oraz spacer po murach obronnych, z których rozpościerają się fantastyczne widoki na Stare Miasto, szmaragd otaczającej go wody oraz pobliskie wysepki. Dla chętnych wjazd kolejką na punkt widokowy na wzgórzu Srđ skąd można wykonać zachwycające zdjęcia panoramy Dubrownika oraz Adriatyku. Można również popłynąć w rejs statkiem wokół murów miejskich Dubrownika. Będzie to wspaniała okazja do sfotografowania imponujących fortyfikacji od strony morza. Zacumujemy w dubrownickim porcie, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na Półwysep Pelješac w kierunku wyspy Korcula. Pelješac należy do najlepszych regionów wytwarzania wina w kraju. To stąd pochodzą najpopularniejsze chorwackie wina, Dingac i Plavac. Region ten w ostatnim czasie, został szczególnie doceniony przez polskich turystów, a to za sprawą programów podróżniczych, prowadzonych przez znanego polskiego dziennikarza i krytyka kulinarnego. Półwysep Pelješac to także szansa na wykonanie wyjątkowych zdjęć krajobrazowych, bowiem tylko tu, jesteśmy w stanie uchwycić piękno Adriatyku w połączeniu z wzgórzami pełnymi winorośli oraz drzew oliwnych. Będąc w takim miejscu przystanek na degustację win i oliw jest w naszym programie obowiązkowy! Po drodze, będziemy także podziwiać widoki na Zatokę Stońską słynącą z hodowli małż i ostryg. Następnie po krótkiej przeprawie statkiem na wyspę, zwiedzanie Korčuli - rodzinnego miasta słynnego podróżnika Marco Polo, gdzie zobaczymy m.in. pozostałości domu rodzinnego Marco Polo, mury obronne z XIV-XV w., gotycko-renesansowa katedrę św. Marka, pałace Arneri i Gabrielis. Korčula bywa nazywana ,,małym Dubrownikiem’’, mimo innej skali jest nie mniej urocza i bardzo wdzięczna fotograficznie. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7

Dzień 7

Wczesnym rankiem przejazd do największego miasta Dalmacji - Splitu , zobaczymy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III-IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Udamy się także na lokalny targ, gdzie będziemy mogli nie tylko zaopatrzyć się w dalmatyńskie specjały, ale również uchwycić w kadrze fragment dalmatyńskiego życia, kultury i kuchni. Następnie przejedziemy do Trogiru, jednego z najładniejszych, klimatycznych miasteczek, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udamy się na spacer po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Następnie przejazd do hotel i obiadokolacja.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer - dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu, a 15 dnia wylot do Polski, - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
- Uprzejmie prosimy o uzupełnienie danych z dokumentów na podstawie, których klienci będą podróżować podczas objazdu. Nie jest to niezbędne do realizacji programu, ale znacznie przyśpieszy to jego realizację, skracając czas spędzony na przejściach granicznych. 

 

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/*** (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, oraz w Czarnogórze.Gwarantujemy większość hoteli nad morzem.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Naszym zdaniem: Większość hoteli położona nad morzem, co daje możliwość relaksu po zwiedzaniu.

Kategoria lokalna: **/***

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji, Bośni lub Czarnogórze.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 146 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.


Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
Selfie z Adriatykiem
1 / 9

4.9/6 (12 opinii)

Selfie z Adriatykiem

Za osobę3 230
Razem
6 459 zł
Zaliczka 30% 1 930 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 146 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.


Atuty oferty

Sveti Stefan - fotograficzny “must have” Czarnogóry• zachód słońca nad Boką Kotorską• Dubrovnik – Perła Adriatyku• Split i Trogir – najpiękniejsze miasta Dalmacji• Korčuli - rodzinne miasto Marco Polo• widokowa podróż po Zatoce Kotorskiej• rejs na wyspę Matki Boskiej ze Skały
Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jolanta Barbara, Goworowo 12.06.2024
Termin pobytu: maj 2024

Super wycieczka

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu. Mnóstwo pozytywnych wrażeń, piękne krajobrazy, czyste plaże, dobra organizacja. Szczególne podziękowania dla Pani Karoliny,naszej pilotki, która dołożyła wszelkich starań żeby przekazać nam jak najwięcej informacji o zwiedzanych miejscach. Polecam tę wycieczkę wszystkim tym, którzy nie lubią nudnego plażowania od rana do wieczora.
Pokaż więcej opinii (11)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem