Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu czas na odpoczynek i aklimatyzację. Plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne oraz poznawanie okolicy. Kolacja i nocleg w jednej z turystycznych miejscowości leżącej nad oceanem.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu przyrody - świętego lasu - Makasutu. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Spacer po lesie będzie okazją do poznania drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Poznamy również sposób pozyskiwania soku palmowego, z którego produkowane jest wino. Każdy będzie miał okazję skosztować tego specjału podczas degustacji, a odważni będą również mogli spróbować swoich sił we wspinaczce na palmę. Odwiedzimy miejscowego czarownika Marabouta, który za niewielką opłatą znajdzie rozwiązanie dla wszystkich naszych trosk i problemów. Podczas lunchu składającego się z lokalnych potraw odbędzie się pokaz afrykańskich tańców. Po południu zwiedzanie stolicy Banjul. Przejazd przez miasto, następnie postój przy Łuku Triumfalnym, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Wizyta na pełnym życia, kolorowym, afrykańskim targu - Albert Market. Handel i wymiana towarów trwa tu praktycznie przez cały czas, ciągle pojawiają się świeże produkty: owoce, ryby, skóry, meble i wszystkie artykuły codziennego użytku. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do portu, skąd popłyniemy do Albredy, która była kiedyś francuskim punktem handlowym na rzece Gambia. Zwiedzimy muzeum niewolnictwa, kościół (jeden z pierwszych w Gambii), zobaczymy flagę wolności. W dalszej części rejsu udamy się do Juffureh, wsi, w której znajduje się dom słynnego niewolnika Kunta Kinteh. Następnie rejs łodzią na wyspę St.James dzisiaj nazywaną wyspą Kunta Kinteh będącej w XVII w. Kolonią Kurlandzką. Znajduję się tu fort James, który wraz z całą wyspą został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wody Gambii to ważne miejsce transportu (eksport orzeszków ziemnych), a także dom wielu zwierząt. W wodach Gambii żyją hipopotamy, krokodyle, delfiny. W trakcie wycieczki klienci otrzymaja lunch na statku. Po zakończeniu rejsu przejazd w kierunku Senegalu, zakwaterowanie w hotelu w dorzeczu rzeki Saloum, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu rejs łódką motorową po rzece Saloum, wśród lasów namorzynowych. Popłyniemy oglądać skupiska mangrowców, które żyją w środowisku słonym filtrując wodę systemem korzeni, na których z kolei żyją kolonie ostryg. Wpłyniemy do jednej z odnóg rzeki Saloum, żeby przyjrzeć się mangrowcom z bliska. Następnie udamy się na słynącą z wiekowych drzew Wyspę Baobabów, skąd roztacza się piękna panorama rzeki Saloum. Na koniec popłyniemy się na wyspę ptaków, odizolowaną od reszty lasu, gdzie na nocleg zlatują się czaple białe, czaple refowe, kormorany, zimorodki. Po południu zwiedzanie Parku Fathala, który oferuje safari (dostępne sezonowo), podczas którego będziemy mogli zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęscia spotkamy zebry, żyrafę, guźca, antylopę, nosorożca, gerezy rude, koczkodany zielone oraz wiele gatunków ptaków zamieszkujących duże drzewa mahoniowe. Największą atrakcją parku jest ekscytujący spacer z lwami. Senegal to jedno z pięciu miejsc na świecie, które oferuje taką możliwość. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 90 km).

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku miejscowości Barra w Gambii, przeprawa promowa do Banjul. Przeprawa promowa stanowi niezwykle ważny trakt komunikacyjny między Senegalem północnym a południowym, przecinając terytorium Gambii. W przypadku utrudnień związanych z niemożnością skorzystania z promu (problemy techniczne bądź trudne warunki pogodowe) udamy się w kierunku Mostu Transgambijskiego w Farafenni mając po drodze możliwość obserwacji codziennego życia gambijskich wsi zamieszkałych przez ludy Mandinka, Serer i Fulani W dalszą drogę wyruszymy w kierunku Giborroh do przejścia granicznego z Senegalem Płd. Prowincja Casamance zwana też „spichlerzem Senegalu” obfituje w liczne pola ryżowe, olbrzymie baobaby, lasy palmowe, drzewa kapokowe, mangowce i drzewka nerkowca. Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych portów, gdzie chwytano i przemycano niewolników. Dziś jest ważnym miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Tutejsze uprawy plasują Senegal w gronie największych, światowych producentów. Postój na relaks w jednej z restauracji nad rzeką. Pobliskie skupiska drzew kapokowych to miejsce lęgu licznych rodzin dławigadów afrykańskich. Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 280 km lub 400 km w zależności od wariantu drogi; czas przeprawy promowej jest porównywalny z czasem dojazdu do Mostu Transgambisjkiego).

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka na Wyspę Ehidje gdzie żyją ostatni czystej krwi Diolowie. Przepłyniemy łódką po dzikim dorzeczu rzeki Casamance tzw. Bolongu Zobaczymy min. Święte drzewo Kapokowe które stanowi miejsce sakralne dla mieszkańców wyspy. Tam składane są dary duchom opiekuńczym. Dowiemy się jaką rolę pełnią duchy w życiu mieszkańców Afryki czym jest fetyszyzm i animizm. Skosztujemy upieczonych ostryg poławianych przez lud Diola w pobliskich namorzynach (Dostępne sezonowo). Czas na odpoczynek, kolacja, nocleg.(Trasa ok.80 km)

Dzień 8

Śniadanie, transfer  w kierunku Gambii . Po przyjeździe istnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu (trasa ok. 210km)

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy

Zakwaterowanie

Hotele turystyczne, w niektórych przypadkach, z uwagi na niewielką bazę hotelową, grupa może być zakwaterowana w sąsiadujących ze sobą obiektach hotelowych.

Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC).

Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.

Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)

Wizy

Zasady sanitarne COVID wjazdu do Gambii:

Brak obostrzeń

 

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.
Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji (numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

 

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach 2 - osobowych, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz obiad w dniach 3, 4, program turystyczny, przeprawy promowe, wodne safari w PN Makasutu, rejs z Banjul do Albredy oraz na wyspę James, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena nie obejmuje: lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, napiwki, tragarze  płatne pilotowi na miejscu) ok. 210 EUR od osoby. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os  Prosimy o zabranie ze sobą waluty Euro. Pilot nie może przyjąć płatności w dolarach amerykańskich oraz nie ma możliwości płatności kartą. 

Inne

Z uwagi na przewożenie bagaży w bagażniku dachowym sugerujemy spakowanie się w materiałowe walizki, miękkie torby podróżne lub plecaki.


Szczepienia
Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
 

 

Senegambia - spacer z lwami
Bestseller
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
Senegambia - spacer z lwami
1 / 22

5.4/6 (239 opinii)

Senegambia - spacer z lwami

Za osobę5 793
Razem
11 585 zł
Zaliczka 10% 1 150 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach 2 - osobowych, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz obiad w dniach 3, 4, program turystyczny, przeprawy promowe, wodne safari w PN Makasutu, rejs z Banjul do Albredy oraz na wyspę James, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena nie obejmuje: lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, napiwki, tragarze  płatne pilotowi na miejscu) ok. 210 EUR od osoby. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os  Prosimy o zabranie ze sobą waluty Euro. Pilot nie może przyjąć płatności w dolarach amerykańskich oraz nie ma możliwości płatności kartą. 

Atuty oferty

Lądowe i wodne safari wzdłuż rzeki Gambia i rzeki Saloum - mangrowce, lasy galeriowe, lwy, żyrafy, zebry, małpy, ptasi raj • ślady kolonializmu i historia niewolnictwa - wioska Kunta Kinteh - Juffureh • Mistyczny afrykański animizm i fetyszyzm • rajskie plaże Atlantyku w Cap Skirring
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.1
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.3
Transport
5.1
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marta z Warszawy 04.04.2019

Niesamowite wrażenia z Senegambii

Na wycieczce objazdowej w Senegambii byłam razem z partnerem i moimi rodzicami pod koniec marca 2019 r. Afryka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Na pewno obalę mit, że jest niebezpieczna! To nieprawda. Bardzo przyjaźni tubylcy, może trochę natrętni w stosunku do turysty, którego traktują jak bankomat:) Piękna przyroda, zwierzęta, roślinność, rzeki, ocean. Tyle kolorów i wrażeń, których nie da się opowiedzieć- trzeba zobaczyć! I ta wisienka na torcie- spacer z lwami, który będę pamiętała do końca życia. Upał nie dokuczał, nieodczuwalne 29-34 stopni. Wieczorem przydał się sweterek.
Pokaż więcej opinii (238)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem