Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: wylot do Penangu

Wylot samolotem rejsowym do Penangu. Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Przybycie i odpoczynek w Penangu

Przylot, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Penangu.

Dzień 3
Dzień 3

Szlakiem najwspanialszych atrakcji Singapuru

Po śniadaniu przelot do Singapuru następnie zwiedzanie miasta. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie. Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych  przejazd metrem do  hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 55 USD). Nocleg w Singapurze. (Trasa ok. 30 km)

 

Dzień 4
Dzień 4

Malakka: mieszanka kultur w sercu Malezji

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku  Malakki. Po drodze przekroczymy granicę singapursko – malezyjską (zmiana autokaru). W Malacce Odwiedzimy m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, ulicę Jonker oraz „Czerwony Skwer” z ratuszem z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys). Następnie zobaczymy Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej. Po drodze obejrzymy jeszcze replikę Flor de la Mar - portugalskiego statku, który zatonął w tym rejonie na początku XVI wieku wraz z cennym ładunkiem złota. Na zakończenie wejdziemy na Wzgórze Świętego Pawła, skąd rozpościera się panorama okolicy. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzania będzie przejazd kolorowymi rikszami. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 5
Dzień 5

Putrajaya - nowoczesna twarz Malezji

Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 160 km). Dla chętnych kolacja z programem artystycznym płatna dodatkowo ok.55 USD.

Dzień 6
Dzień 6

Kuala Lumpur: pomiędzy tradycją a nowoczesnością

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Poznawanie stolicy Malezji rozpoczniemy przejazdem na Plac Niepodległości, gdzie zobaczymy z zewnątrz miedzy innymi budynek Sultana Adbula Samada. Ten charakterystyczny gmach mieścił niegdyś urzędy administracji kolonialnej. Zobaczymy też z zewnątrz Pałac Królewski i postmodernistyczny Meczet Narodowy oraz hinduską świątynię Sri Maha Mariamman. Udamy się też do fabryki batiku, gdzie będzie możliwość poznania tej unikatowej malajskiej metody barwienia tkanin i nabycia wyrobów z batiku. Po południu przejedziemy do jaskiń Batu, które są miejscem kultu hinduistycznego. Można tu podziwiać wapienne formacje i obserwować wiernych w trakcie modlitw. Na zakończenie odwiedzimy najbardziej rozpoznawalny drapacz chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniacze wieże mieszczące centrum handlowo biznesowe (wjazd na górę w cenie wycieczki). W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Podróż do serca dżungli: Park Narodowy Taman Negara

Wczesne śniadanie, a następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy ośrodek opieki dla słoni i zatrzymamy się na obiad. Wieczorem, już po przyjeździe do Taman Negara, weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 220 km).
Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara zalecamy przewiewne ubranie (długie spodnie i długie rękawy), sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

 

Dzień 8
Dzień 8

Trekking i egzotyczne kąpiele w Lata Berkoh

Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekkingowa do wzgórza Teresek, skąd  przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik zapozna nas z ciekawostkami i atrakcjami parku. Po obiedzie udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie parku.

Dzień 9
Dzień 9

Przyroda Malezji: od lasów Taman Negara do Gór Camerona

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na około dwugodzinny rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć żyjące tu zwierzęta: np.dzikie bawoły. Rejs kończy się w Kuala Tembeling, skąd autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (wzniesienia do 1500 m.n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na obiad. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować miejscowych  smakołyków. Udamy się również do pobliskiej farmy motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Nocleg w hotelu hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 100 km).
Uwaga! Wieczorami temperatura może spaść do ok. 15°C więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 10
Dzień 10

Z Ipoh do Langkawi: poznajemy kulturowe skarby Malezji

Po śniadaniu z Gór Camerona przejedziemy w okolice Ipoh. Zwiedzimy świątynię buddyjską Sam Poh Tong mieszczącą się w jaskini. Następnie udamy się do Kuala Kangsar, aby zobaczyć meczet Ubudiah, uznawany za jeden z najpiękniejszych meczetów w Malezji.  Podczas zwiedzania obiad. Następnie przejedziemy do Kuala Kedah, gdzie wsiadamy na prom na Langkawi, gdzie spędzimy 4 kolejne noce. Po ok. 1,5 -godz. podróży przejazd do wybranego hotelu i zakwaterowanie. (Trasa ok. 335 km + 2 godz. promem).

Dzień 11-13
Dzień 11-13

Relaks na plażach Langkawi

Śniadania. Czas wolny na wyspie Langkawi na plażowanie, kąpiele słoneczne i morskie, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 14

Powrót do domu: wylot z Langkawi do Polski

Śniadanie w hotelu, następnie wykwaterowanie transfer na lotnisko w Langkawi. Wylot do Polski samolotem rejsowym.

Dzień 15

Powrót do Polski

Lądowanie w Polsce.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Limit bagażu głównego na przelocie wewnętrznym to 20 kg.
 
W terminach realizowanych linią Emirates zmianie ulegają następnujące dni:
Dzień 1
Wylot samolotem rejsowym do Singapuru. Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
Dzień 2
Przylot, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru (...)
Dzień 14
Śniadanie w hotelu, następnie wykwaterowanie przelot do Kuala Lumpur. Wylot do Polski samolotem rejsowym.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Część objazdowa:

w hotelach restauracja, bar i w części hoteli basen

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ***/**** - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Malezji.

Wizy

Wszyscy podróżujący przybywający do Malezji muszą wypełnić obowiązkową malezyjską cyfrową kartę przyjazdu (MDAC). Link do wypełnienia MDAC : https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

Formularz można wypełnić na 48 h przed wylotem

Od 72 godzin przed przybyciem do Singapuru należy wypełnić online kartę przylotu (deklaracja wjazdowa) do Singapuru, tzw. SG Arrival Card (SGAC) https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem
rejsowym Warszawa - Singapur - Warszawa (bezpośrednio lub z przesiadką), przelot lokalnymi liniami na trasie Langkawi - Singapur/Johor Bahru (możliwa przesiadka), zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi(łącznie ok. 250 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Wiza do Malezji i Singapuru
W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana.
Konieczny jest natomiast paszport biometryczny ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:
1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.
2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.
3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:
- 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,
lub:
- 2 litry wina + 1 litr piwa,
lub
- 1 litr wina + 2 litry piwa.
4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.
5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Langkawi

5.5/6 (140 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Langkawi
Galeria (16)
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Langkawi
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Langkawi
Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Langkawi
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Singapur • Kuala Lumpur • fascynujący pierwotny las deszczowy w Taman Negara • tygiel kulturowy Malakki • Góry Camerona - piekne krajobrazy i plantacje herbaty • wypoczynek na Wyspie Langkawi
Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem
rejsowym Warszawa - Singapur - Warszawa (bezpośrednio lub z przesiadką), przelot lokalnymi liniami na trasie Langkawi - Singapur/Johor Bahru (możliwa przesiadka), zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi(łącznie ok. 250 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (15 opinii)
Holiday Villa Beach Resort & Spa
Malezja: Langkawi
Zdjęcie Hotelu
5.6/6 (33 opinie)
Berjaya Langkawi Resort
Malezja: Langkawi
Zdjęcie Hotelu
The Riyaz Lavanya
Malezja: Langkawi
Zdjęcie Hotelu
5.9/6 (4 opinie)
Meritus Pelangi Beach Resort & Spa
Malezja: Langkawi

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Holiday Villa Beach Resort & Spa
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.4
Transport
5.4
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Anna 65+, Zbigniew 70+ Kicin 07.02.2023
Termin pobytu: styczeń 2023

Azjatyckie tygrysy zachwycają nowoczesnością

Już od dawna planowałam razem z mężem wyjechać do Singapuru i Malezji. Wcześniej w tej części Azji byliśmy w Tajlandii, Wietnamie i Kambodży, ale nasi przyjaciele mówili nam. Jedźcie do Singapuru i Malezji. To jest prawdziwa Azja. I nie mylili się. Po długim, ale wygodnym locie liniami Emirates wylądowaliśmy w Singapurze. Po odprawie paszportowej i odbiorze naszych walizek czekał na nas Szymon, który był naszym opiekunem i przewodnikiem na całej trasie wycieczki. Szymon to młody sympatyczny człowiek o ogromnej wiedzy, nie tylko o Singapurze i Malezji, ale także o innych regionach Świata. Opiekował się uczestnikami wycieczki, jak przysłowiowy ojciec. Uznanie i szacunek dla jego spokoju i opanowania. Autokar zawiózł nas do hotelu i mogliśmy odpocząć po mimo wszystko wyczerpującym locie samolotem z przesiadką w Dubaju. Singapur to miasto-państwo, gdzie obowiązują rygorystyczne przepisy. Nie wolno żuć gumy, a palenie papierosów dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach. Za posiadanie narkotyków można dostać karę śmierci. Chłosta jest jedną z kar. Singapur jest miastem zbudowanym w dżungli. Soczysta zieleń jest wszechobecna, z której wyrastają drapacze chmur. Niesamowite wrażenie, szczególnie w nocy, robi jeden z najsłynniejszych hoteli świata Marina Bay Sands, trzy wieżowce z basenem na dachu w kształcie statku, a pokaz fontann przed hotelem wart jest mszy. W Singapurze i dalej w Malezji jedynym minusem jest kapryśna pogoda. Nagle pada deszcz i taki ulewny, że mimo peleryn byliśmy zmoczeni kilka razy do przysłowiowej suchej nitki. Taki klimat i należy się do tego przyzwyczaić. Jeszcze większe wrażenie na nas zrobiła stolica Malezji Kuala Lumpur. Dwie wieże Petronas Towers, potocznie zwane kolbami kukurydzy, to srebrne cuda architektury i inżynierii. Choć nie najwyższe to budynki na świecie, ale myślę, że najpiękniejsze. W nocy oświetlone wyglądają jak dwa drogowskazy, bo widać je z każdego miejsca tego tętniącego życiem miasta. Prawdziwe życie zaczyna się późnym wieczorem, kiedy temperatura jest trochę niższa. Prawie każda ulica zamienia się w niekończącą się jadłodajnię. Wszechobecny zapach azjatyckich przypraw odurza. Naszą wyprawę po Singapurze i Malezji zakończyliśmy kilkudniowym wypoczynkiem na wyspie Langkawi, na którą dostaliśmy się po dwugodzinnej morskiej podróży szybkim promem. Na Langkawi pogoda jest bardziej stabilna niż na kontynentalnej Malezji. Wreszcie mogliśmy skorzystać ze słonecznej kąpieli. Choć z tym słońcem to trzeba uważać. Mimo smarowania się kremami z wysokimi filtrami bardzo szybko trzeba się było chować w cień. Jeżeli będziecie na Langkawi i będziecie mieszkać w hotelu Holiday Villa Beach to wstąpcie do knajpki Kaktus na przepyszną Barakudę. Czy warto jechać do Singapuru i Malezji? Na pewno warto, ale nie jest to wyprawa dla tych co boją się deszczu.

6.0/6

IRENA TERESA, LODZ 08.03.2024
Termin pobytu: luty 2024

Niezwykłe wrażenia

Zapierające dech w piersiach widoki i całkowita zmiana postrzegania tej części Azji ! Bardzo dobry przewodnik, który opowiadał naprawdę ciekawe historie - i pomimo tak dużej grupy samo zwiedzanie okazało się bezproblemowe. Doskonale zorganizowana wycieczka, która zmieniła moje wyobrażenia. Egzotyka ale ubrana w nowoczesność, gościnność i uprzejmość mieszkańców i jako wisienka na torcie - spódnica na pamiątkę z fabryki jedwabiu/batiku w MAlezji. Zawsze będzie mi przypominać o tych pięknych dwóch tygodniach w Azji. Polecam każdemu !
Pokaż więcej opinii (138)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem