Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Girony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu czas wolny. Wczesnym popołudniem wycieczka do Barcelony, w czasie której zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia - z zewnątrz) i Park Guell; dzielnicę gotycką wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony. Czas wolny, a następnie przejazd na pokaz słynnych tańczących fontann lub alternatywnie na Wzgórze Montjuic ( fontanny ze względu na suszę w sezonie mogę być nieczynne) Powrót do hotelu ok: 23:30. Dla fanów piłki nożnej - wejście do Muzeum FC Barcelony dodatkowo płatne (ok. 35 EUR/os). W tym dniu zamiast kolacji pakiety lunchowe.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wycieczka do jednego z najpiękniejszych zakątków Katalonii – do Girony, będącej stolicą prowincji oraz drugim miastem wspólnoty. Wspaniale zachowane średniowieczne stare miasto z największą w Europie jednonawową katedrą oraz z dzielnicą żydowską pozwolą nam poczuć atmosferę Wieków Średnich. Dodatkowego charakteru miastu dodaje położenie nad brzegiem rzeki Onyar, której brzegi spinają liczne mosty, w tym jeden zaprojektowany przez samego Alexandra Gustawa Eiffle’a. Następnie przejazd do Besalu, malowniczego miasteczka, gdzie zobaczymy średniowieczne stare miasto, dzielnicę żydowską z doskonale zachowanymi, jedynymi na Półwyspie Iberyjskim łaźniami, średniowieczny most o długości 150 m. Powrót na kolację i nocleg w hotelu na Costa Brava/Maresme.

 

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do średniowiecznej twierdzy Carcassone. Po drodze podziwiać będziemy krainę win francuskich. W Carcassone spędzimy przyjemnie czas na spacerach po wąskich uliczkach otoczonego średniowiecznymi murami starego miasta. W drodze powrotnej wizyta w Perpignan, miejscowości na pograniczu Francji i Hiszpanii, gdzie zwiedzimy stare miasto. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 380 km).

 

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 50 Eur/os proponujemy rejs statkiem z przeszklonym dnem do nazywanej perłą Dzikiego Wybrzeża Tossy de Mar, która już w latach 50-tych XX wieku stała się mekką hiszpańskiej i francuskiej bohemy. Zauroczony klimatem Tossy francuski malarz Marc Chagall nazwał ją niebieskim rajem. Średniowieczne mury wraz ze świetnie zachowaną starówką stanowią jedne z najbardziej malowniczych miejsc na wybrzeżu. Do tego szeroka plaża, sklepy, restauracje i kafejki. Na koniec wizyta w bodedze – zachęcamy do spróbowania lokalnych win i likierów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania północnej Katalonii. Tego dnia odkryjemy piękno pejzaży Dzikiego Wybrzeża oraz miejsca związane z artystą Salvadorem Dali. Tramuntana, silny wiatr wiejący często w tych rejonach oraz dzikie piękno tutejszego wybrzeża są nierozłączną częścią sztuki Daliego. Odwiedzimy Cadaques dawne miasteczko rybackie, gdzie Dali spędzał wiele czasu, a także Port Ligat gdzie do dziś zachował się dom artysty. Następnie pojedziemy do Figueras, gdzie znajduje się muzeum malarza. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 60 EUR/os) wycieczka do Montserrat.To monumentalny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice i baszty. Stojąc u podnóża, trzeba mocno wytężyć wzrok, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (721m n. p. m) słynny klasztor benedyktynów - główne sanktuarium maryjne Katalonii. Przebywając w tym duchowym centrum Katalonii zwiedzimy bazylikę z jej najcenniejszym obiektem adoracji figurą Czarnej Madonny z Montserrat (La Moreneta). Kolacja i nocleg.  

Dzień 8

Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania) i wykwaterowanie. 
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko,
- Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego:
- hotele 5* poza Barceloną - ok 3,75 Euro od osoby dziennie
- hotele 4* poza Barceloną - ok 2,95 Euro od osoby dziennie
- hotele 3* poza Barceloną - ok. 1,35 Euro od osoby dziennie
Powyższy podatek uiszcza turysta bezpośrednio w recepcji hotelowej i obejmuje on maksymalnie 7 dni pobytu. Klienci, którzy wykupili pobyt dwutygodniowy płacą tylko za 7 dni.
Dzieci do 16 - go roku nie płacą podatku turystycznego.
Uwaga! Prosimy o nie opłacanie pakietów banknotami o nominałach 200 oraz 500 EUR.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Uwaga!Istnieje mozliwość przedłużenia o pobyt na Costa Brava, Costa del Maresme.

Wizy

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, opłat rezerwacyjnych, systemu Tour Guide) w kwocie ok. 210 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Skarby Północnego Wybrzeża

5.0/6 (58 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Skarby Północnego Wybrzeża
Happy Hours
Last Minute!
Galeria (9)
Skarby Północnego Wybrzeża
Skarby Północnego Wybrzeża
Skarby Północnego Wybrzeża
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Stolica Costa Bravy - Girona • Besalu - katalońska Wenecja • Empuriabrava • Port Ligat i Figueras • miasto Templariuszy - Carcassone • Wyspy Medas • dla chętnych przedłużenie wypoczynku na Costa Brava!
Długość lotu

2 godz. 40 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, opłat rezerwacyjnych, systemu Tour Guide) w kwocie ok. 210 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 580
Razem
7 160 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 6h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.4
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.1
Transport
5.4
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Violetta 18.06.2019

Przygoda po przygodzie...

Hiszpania przywitała nas rozkapryszoną pogodą... Pierwsze emocje w samolocie, a konkretnie podczas lądowania. Wiedziałam, że będzie fajnie... W hotelu przywitał nas nasz pilot pan Grzegorz - człowiek orkiestra... Od następnego dnia realizowaliśmy program wycieczki, modyfikowany na bieżąco, uwzględniający warunki pogodowe. Dołączyła do nas przewodniczka Pani Dorota (wycieczka do Girony, Besalu i Barcelony)- nazwałam ją naszą bajarką, miły ciepły głos, duża wiedza. Kolejny dzień pod hasłem Salvadore Dali - pani Agatka - wulkan energii, fascynacja Salvadore Dali, mnóstwo anegdot... Nasz pilot, pan Grzegorz, uzupełniał się idealnie z przewodnikami. Największą zaletą programu podstawowego były dla mnie słuchawki w uchu -Tour guide, o które pilot się zatroszczył.. 2 dodatkowe wycieczki Tossa de Mar oraz Montserrat z beznadziejnym nagłośnieniem na szyi przewodnika - ogromna pomyłka... Duża grupa ludzi, zero odsłuchu... Ogólnie program bardzo ciekawy, dzięki naszemu pilotowi urozmaicony wieloma opowieściami i anegdotami. Serdecznie polecam

6.0/6

Dorota 30.07.2018

Hola Katalonia!

Wycieczka, na której nie można się było zmęczyć. Noclegi w jednym hotelu, wyjazdy o przyzwoitych godzinach, po powrocie z wycieczek czasu starczało i na spacery, i na kąpiele morskie. W miejscowości Lloret de Mar, gdzie mieszkaliśmy czysta, dłuuuga plaża z szeroką promenadą spacerową, hotel położony blisko morza i uliczek handlowych. Przepiękne nadmorskie krajobrazy: i piasek, i skały, muzea (ach ten Dali :)), obiekty kultu religijnego (Czarnulka z Montserrat), bajkowe budowle Gaudiego - to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. A przede wszystkim: gościnni Katalończycy witający z daleka wesołym "Hola!" Atmosfera życzliwości, z którą spotykaliśmy się na każdym kroku, to dla nas najpiękniejszy Skarb Północnego Wybrzeża :)
Pokaż więcej opinii (56)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem