Obiekt

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi dostępny w pokojach.

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

Wyżywienie Half Board: śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu, serwowane w restauracji głównej Cafe Bem. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje, możliwość skorzystania z restauracji a’la carte (informacja na miejscu), lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-23:00). Napoje nie wymienione w pakiecie AI, importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, niektóre kawy płatne są dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi animacje w wersji soft: piłka wodna, siatkówka plażowa, wieczory przy muzyce na żywo, show cooking. Ponadto: siłownia, mini klub dla dzieci. Za opłatą: sauna, masaże i zabiegi w SPA, centrum sportów wodnych: snurkowanie, narty wodne, skutery wodne, banan, pontony, kajaki, żaglówki. Na zapytanie oraz za opłatą możliwość zorganizowania m. in. wyprawy z nurkowaniem, bądź połowem ryb.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2009 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2024/2025 Poya przypada m.in: 15.11.2024, 14.12.2024, 13.01.2025, 12.02.2025, 13.03.2025, 12.04.2025. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Centara Ceysands Resort & SPA

5.1/6 (14 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Centara Ceysands Resort & SPA
Galeria (19)
Centara Ceysands Resort & SPA
Centara Ceysands Resort & SPA
Centara Ceysands Resort & SPA
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Oryginalna lokalizacja na półwyspie Bentota sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno na spokojny wypoczynek we dwoje, jak również aktywne spędzanie czasu. Przepiękne widoki, doskonała kuchnia oraz wysoki standard świadczonych usług idealnie dopełniają sielski charakter tego miejsca. Bardzo elegancki hotel spełni oczekiwania nawet wymagających Klientów.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Położenie

Hotel malowniczo położony na niedużym półwyspie porośniętym tropikalną roślinnością. Z jednej strony otoczony leniwie płynącymi wodami rzeki Bentota, z drugiej piękną plażą i wodami Oceanu Indyjskiego. Ta oryginalna lokalizacja sprawia, że aby dostać się do hotelu należy przeprawić się hotelową łodzią (bezpłatny transfer ok. 5-10 min.). Ok. 3 km od centrum niewielkiej miejscowości Aluthgama ze skromnym wyborem restauracji, barów oraz sklepów, ok. 100 km od lotniska w Colombo.

Mapa

Plaża

Bezpośrednio przy piaszczystej, szerokiej plaży. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja główna Cafe Bem serwująca dania kuchni lankijskiej, azjatyckiej i międzynarodowej, restauracja z owocami morza oraz restauracja tajska. 3 bary: lobby (10:00-24:00) oferujący snacki oraz napoje w ciągu dnia, Inn Between (10:00-24:00) z występami na żywo oraz bar przy basenie (10:00-18:00). Ponadto: duży basen o nieregularnym kształcie z jacuzzi i z częścią dla dzieci, leżaki dostępne bezpłatnie. Za opłatą: pralnia, opiekunka dla dzieci oraz room service.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa

Pokój superior

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 32-34 m2 dla max. 3 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

bez dopłaty

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokoj superior z widokiem na ocean

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 32-34 m2 dla max. 3 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+1 546

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(pokój superior)

Zmień
Za osobę6 677
Razem
13 353 zł
Zaliczka 10% 1 330 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
3.3
Obsługa hotelowa
5.1
Plaża
5.5
Pokój
5.1
Położenie i okolica
5.3
Rezydent
4.8
Sport i rozrywka
3.9
Wyżywienie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Brzozowski Robert 29.12.2023

Rewelacyjny wypoczynek

Hotel,jedzenie obsługa ,wszystko na b,dobrym poziomie ( jeżeli codzi o mnie ) .Byłem 10 dni i jestem mega zadowolony :-)

6.0/6

BEATA, TARNOWIEC 07.03.2022

ferie zimowe

spędziliśmy 7 dni w hotelu na wypoczynku i naprawdę nie ma się czego czepić - pokoje sprzątane codziennie, świeże kwiaty, uzupełniana woda, kawa, do tego fantastyczne jedzenie, duży wybór i każdy znajdzie coś dla siebie; jesteśmy bardzo zadowoleni, to inna kultura, inni ludzie ale jakże uprzejmi i sympatyczni - kilka razy dziennie pytają czy wszystko ok, czy czegoś nie potrzeba, a jak potrzeba to zaraz jest (tipy robią magiczną robotę), polecam z całego serca - no i położenie hotelu pomiędzy rzeką a oceanem to coś fantastycznego!
Pokaż więcej opinii (12)

Pogoda

Średnie temperatury w grudniu

31

/23

°C

Temperatura dzień/noc

28

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem