Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 56 skromnie wyposażonych standardowych pokoi (pow. ok. 31 m2) zlokalizowanych w budynkach na terenie zielonego ogrodu, mogących zakwaterować 2 osoby dorosłe i 1 dziecko na dostawce (w formie normalnego łóżka lub rozkładanej sofy), wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, mini lodówkę, minibar (konsumpcja dodatkowo płatna, uzupełniany na zapytanie), zestaw do przygotowania kawy i herbaty, balkon lub taras z widokiem na ocean lub ogród. Ponadto pokoje typu suite (pow. ok. 42 m2) i rodzinne (pow. ok. 73 m2) dodatkowo z bezpłatnymi sejfami. Na zapytanie i potwierdzenie możliwość wstawienia bezpłatnie łóżeczka dla dziecka do 2 lat.

Internet

W lobby, przy basenie i w centrum konferencyjnym Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie.

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Za opłatą: opcja Full Board (dodatkowo lunche, napoje do lunchy i obiadokolacji płatne dodatkowo) oraz All Inclusive: 3 posiłki główne w formie bufetu w restauracji głównej, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-24:00). Ponadto AI obejmuje przekąski w barze głównym i restauracji Baywatch (w godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00). Za dodatkową opłatą: pizza, dania a’la carte w restauracji Sea Food oraz dania a'la carte w restauracji głównej oraz napoje importowane.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi program sportowy i animacyjny: siatkówka plażowa, boisko do gry w krykieta, mini golf, tenis stołowy, pokój zabaw dla dzieci, gry i zabawy przy muzyce oraz wieczory tematyczne. Za opłatą: centrum SPA i fitness, centrum sportów wodnych (windsurfing, kajakarstwo, nurkowanie, snurkowanie).

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2009 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2024/2025 Poya przypada m.in: 15.11.2024, 14.12.2024, 13.01.2025, 12.02.2025, 13.03.2025, 12.04.2025. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Dickwella Resort & Spa

4.5/6 (1 opinia)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Dickwella Resort & Spa
Galeria (19)
Dickwella Resort & Spa
Dickwella Resort & Spa
Dickwella Resort & Spa
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Hotel wyróżniający się wyśmienitą kuchnią, szeroką ofertą zabiegów ajurwedyjskich w centrum SPA oraz swobodną, typowo wakacyjną atmosferą. Jest to bardzo dobra propozycja zarówno dla Klientów szukających odpoczynku w spokojnej okolicy, jak i osób nastawionych na aktywny wypoczynek oraz rodzin z dziećmi. Położenie w pobliżu Dickwella to również okazja na samodzielne odkrywanie tej części Sri Lanki.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Położenie

Hotel położony na niewielkim półwyspie, otoczonym z dwóch stron turkusowymi wodami oceanu, które w tej części Sri Lanki skrywają piękną rafę koralową. Obiekt zlokalizowany jest w spacerowej odległości od centrum miejscowości Dickwella z niewielkim wyborem sklepów i restauracji. Do lotniska w Colombo ok. 200 km.

Mapa

Plaża

Obiekt położony przy piaszczystej, publicznej plaży. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, restauracja główna Sea Spray z kuchnią lokalną i międzynarodową, włoska Pizzeria oraz 2 bary: Surf Bar i BayWatch. Na terenie hotelu znajduje się basen zewnętrzny, brodzik dla dzieci, bezpłatne ręczniki plażowe, leżaki i parasole przy basenie. Za dodatkową opłatą: pralnia, kantor, lekarz.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój superior

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 3 pokoje

+1 122

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Zmień
Za osobę6 668
Razem
13 337 zł
Zaliczka 10% 1 330 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
5.0
Pokój
3.5
Położenie i okolica
5.0
Sport i rozrywka
3.0
Wyżywienie
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

4.5/6

Weronika, Łódź 27.12.2017
Termin pobytu: grudzień 2017

Zasłużony odpoczynek

Dickwellę wybraliśmy głównie ze względu na położenie - na cyplu otoczonym z trzech stron oceanem, blisko miasteczka i świątyni Wewurukannala Vihara. Dodatkowym atutem był stosunkowo niewielki rozmiar hotelu i skala zabudowań - niewielkie budynki zamiast hotelu-molocha. Hotel spełnił nasze oczekiwania. W ciągu dnia mogliśmy kąpać się zarówno w oceanie jak i w hotelowym basenie, a także wyskoczyć na zakupy do miasta. Każdy pokój ma widok na ocean. Mimo że w hotelu było dużo gości, nie odczuwało się tłoku ani nie było głośno. Obsługa była miła i pomocna.
Pokaż wszystkie opinie

Pogoda

Średnie temperatury w grudniu

29

/24

°C

Temperatura dzień/noc

28

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem