Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje swoim Gościom 200 pokoi deluxe z widokiem na morze lub wewnętrzne patio (pow. ok. 27 m2), eleganckie i komfortowe (możliwość dostawki w formie rozkładanego łóżka). Wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów, centralnie sterowaną klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, wiatrak przysufitowy, bezpłatny sejf, TV Sat., telefon, mini bar (konsumpcja za opłatą), zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, umeblowany balkon lub taras. Hotel posiada również 8 pokoi typu suite dostępnych na potwierdzenie (pow. ok. 44 m2) dodatkowo wyposażonych w: salon wypoczynkowy, wannę, stację muzyczną do iPad’a.

Internet

Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie w ogólnodostępnych częściach hotelu.

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

All Inclusive: śniadanie, lunch, obiadokolacja w formie bufetu, kawa, herbata, przekąski (16:00-18:00), lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-24:00). Dodatkowo płatne: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz świeżo wyciskane soki.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi animacje w wersji soft: pokazy kulturalne, muzyka na żywo. Ponadto rzutki, tenis stołowy, siatkówka plażowa, aqua aerobik, tenis ziemny (w hotelu Koggala Village). Za dopłatą: centrum SPA z zabiegami ayurwedy.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Regulacje dot. COVID-19

Brak obostrzeń. Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek zachorowania na Covid-19.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 03.02.2023 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2006 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2023/2024 Poya przypada m.in: 28.10.2023, 26.11.2023, 26.12.2023, 25.01.2024, 24.02.2024, 24.03.2024, 23.04.2024. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

The Long Beach Resort

4.7/6 (12 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
The Long Beach Resort
Last Minute!
Galeria (20)
The Long Beach Resort
The Long Beach Resort
The Long Beach Resort
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Hotel położony przy jednej z najpiękniejszych plaż na Sri Lance, idealny na długie romantyczne spacery wzdłuż morza. Polecamy szczególnie osobom nastawionym na spokojny relaks, oraz tym którzy pragną na własną rękę odkrywać uroki południa Sri lanki z uwagi na bliskość urokliwego miasteczka Galle.

Długość lotu

11 godz. 50 min.

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Położenie

Hotel położony w miejscowości Koggala oferującej turystom niewielki wybór sklepów, barów i restauracji. Ok. 13 km na południe od historycznego centrum Galle z zabytkowym fortem holenderskim, ok. 170 km do lotniska w Colombo.

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany bezpośrednio przy przepięknej, szerokiej, piaszczystej plaży ciągnącej się na długości kilku kilometrów. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, kantor, sala telewizyjna, 2 restauracje: główna z widokiem na ocean, restuaracja a'la carte serwująca dania kuchni lokalnej, międzynarodowej i owoce morze, pizzeria, 3 bary, w tym jeden przy basenie. Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny, w tym 1 z wydzieloną częścią dla dzieci, przy basenie leżaki, parasole i ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie. Dodatkowo: sklep z pamiątkami.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój delux

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 2 pokoje

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(pokój delux)

Za osobę8 180
Razem
16 359 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 20h
trwa wczytywanie

Zostały ostatnie 2 pokoje

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
2.1
Obsługa hotelowa
4.6
Plaża
5.9
Pokój
4.5
Położenie i okolica
5.3
Rezydent
4.5
Sport i rozrywka
3.4
Wyżywienie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agnieszka, LUBLIN 07.04.2018
Termin pobytu: luty 2018

Przyjemny wypoczynek

Hotel może nie lśni nowością (chyba mało co lśni w klimacie monsunowym), ale jest dobrze wysprzątany, a wyposażenie działa sprawnie. Poza tym mnie akurat odpowiada konstrukcja budynku: do pokoi wchodzi się z galeryjki, hol z lobby i portiernią jest właściwie otwarty na przestrzał, chłodzenie następuje za pomocą przeciągów. Tam dosłownie nie ma drzwi – ani na ulicę (stoją tylko ochroniarze, których zresztą wszędzie jest mnóstwo), ani w stronę basenów po lewej i po prawej, ani przy wejściu na werandę. W ten sposób człowiek praktycznie przez cały czas przebywa na świeżym powietrzu. Jedzenie w dużym wyborze i smaczne, potrawy lokalne i europejskie, kilka gatunków owoców do śniadania i obiadokolacji: banany, papaje, arbuzy, ananasy, karambole i coś, co chyba było guawą. W basenie można pływać aż do późnej nocy – rewelacja! Niby na tablicy jest napisane, że czynny do 18:30, ale nikt tego nie egzekwuje, i bardzo dobrze. Mnie patrolujący ochroniarz uprzejmie wyprosił dopiero o 22:00. Pływanie w podświetlonym basenie ma w sobie coś bajkowego. Obsługa jest miła i nieźle zna angielski, chociaż czasami mają dziwny akcent, np. „swim” brzmi jak „shim” albo „seemee”. Rezydentka, pani Ewa, była super – kompetentna (mieszka na Sri Lance od lat) i pozytywnie nastawiona do swojej pracy oraz ludzi. W lobby obok portierni stoi szafka z książkami w różnych językach, zostawionymi przez gości – są cztery polskie, więc jeżeli komuś się nudzi, to może sobie pożyczyć. Plaża czyściutka, miałki piasek; ocean gładki jak obrus, ale łamiąca się fala potrafi nakryć z głową dobrze wyrośniętego mężczyznę. Najlepiej przeczekać trzy kolejne duże, bo potem jest parę mniejszych i można się przedrzeć przez pas przyboju, a dalej już miło kołysać na wodzie. Rano fale są nieco mniejsze. Bardzo przyjemne są też spacery plażą: wszystkie okoliczne hotele czy pensjonaty są niskie i ukryte w zieleni, więc od strony morza wygląda to prawie jak niezamieszkana okolica. Jakieś 400 m na lewo od hotelu jest niewielka laguna, w której można się bezpiecznie chlapać, ale trzeba wziąć jakieś klapki, bo idzie się do niej po skalistej rafie. Głębokość jest zależna od poziomu oceanu – w trakcie naszego pobytu przypadała pełnia i po niej woda znacznie się obniżyła. Nie należy oczekiwać pięknego słońca jak z folderu, bo nawet w porze suchej zachmurzenie jest spore i czasami zdarza się krótka ulewa. Jednak nawet słońce za chmurami (o ile nie są to grube, deszczowe chmury) potrafi solidnie przypiec, należy więc uważać i smarować się odpowiednimi kremami. Ceny: lankijskie piwo w barze hotelowym 500 RP, woda sodowa 150 RP, kurs tuk-tukiem do najbliższego miasteczka 100-200 RP, zależnie od umiejętności targowania się. Kurs rupii na lotnisku był 153 za dolara, w sklepie w miasteczku 150. Z wycieczek fakultatywnych nie korzystałam, ponieważ kilka lat temu byłam na objeździe, co serdecznie polecam, bo rzeczy do obejrzenia są naprawdę fantastyczne.

6.0/6

ireneusz, katowice 19.07.2014

udany pobyt

hotel przy pięknej piaszczystej plaży
Pokaż więcej opinii (10)

Sri lanka - pogoda

Grudzień

25

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Sri Lance na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem