All inclusive Sri Lanka

Czas na herbatę, czyli Sri Lanka all inclusive

Gdzieś w Azji Południowej na wyspie Cejlon leży olśniewający kraj oblany wodami Zatoki Bengalskiej i otwarty na Ocean Indyjski. To buddyjska Sri Lanka, której nawet niszczycielskie tsunami nie odebrało egzotycznego uroku dalekowschodniej wioski rybackiej. Największym bogactwem Sri Lanki są z pewnością naturalnie występujące skarby. Słoń czy kobra indyjska, lampart i krokodyl w swoim naturalnym środowisku, to widok, którym nie dorówna nawet najlepiej zorganizowane zoo na świecie. Odwiedziny sierocińca dla słoni w Pinnawali, czy obserwacją miejsc lęgowych żółwi, skłonią do refleksji nad działalnością człowieka i uświadomią potrzebę zadbania o bezbronną przyrodę. Z kolei wizyta w Muzeum Kamieni Szlachetnych dumnie zaprezentuje narodowe okazy błękitnego szafiru, rubinu i kamienia księżycowego. Rejs u wybrzeża miejscowości turystycznej Tangalla zagwarantuje wczasowiczom niezapomniany widok delfinów, czy wielorybów podczas codziennej aktywności.

Wzgórza porośnięte bujną roślinnością, w tym słynną cejlońską herbatą i aromatycznym cynamonem, stanowią stały element tutejszego krajobrazu. Wycieczka do jednego z licznych parków narodowych na wyspie, czy obserwacja wschodu słońca ze szczytu Adam’s Peak, to świetna okazja, by z różnych perspektyw poobserwować przyrodnicze skarby Cejlonu. Odwiedziny jaskiń w Dambulli z setkami posągów i malowideł Buddy pozwoli w pełni wejść w dalekowschodni klimat lankijskiej wyspy.

Wakacje all inclusive z buddyjskim spokojem

Wypoczynek na rajskich plażach Sri Lanki z nieodłącznym towarzystwem podwodnej rafy koralowej, nie pozostawi miejsca wyobraźni turystów. Wakacje all inclusive w miejscowościach Bentota, Kalutara, czy Negombo to bogata oferta turystyczna, zamknięta w uroczym opakowaniu wioski rybackiej, obfitującej w owoce morza i nieodległe sąsiedztwo architektury pałaców Maharadżów. I choć, znany z pocztówek, widok rybaków na palach, to już tylko atrakcja turystyczna, to i tak stanowi namiastkę egzotyki i świadectwo autentycznego niegdyś sposobu zarobkowania. Sri Lanka to także historia, którą najlepiej widać w nielicznych miastach wyspy. Pollonaruwa i Anuradhapura, jako starożytne stolice kraju, w których buddyzm miesza się z kolonialną opowieścią o dawnych czasach. Ośrodek kulturalny Kandy ze Świątynią Zęba Buddy oraz Colombo ze swą wielkomiejską odsłoną również zaprowadzą turystów do czasów dominacji Brytyjczyków i Holendrów z religią i lankijskim chaosem w tle. Rozkoszom podniebienia nie będzie końca podczas typowej lankijskiej uczty. Róż z różnymi rodzajami curry, przekąski roti, czy curdu– jogurt z mleka bawolego to wystarczająco osobliwa propozycja dla spragnionych egzotyki. Dopełnieniem palety lankijskich smaków będzie łyk sfermentowanego soku z kwiatów palmy kokosowej w postaci araku. Amatorzy herbaty będą ukontentowani podczas szału zakupów tego narodowego dobra, który w towarzystwie naturalnych kosmetyków i rękodzieła artystycznego, stanowi obowiązkowy pamiątkowy zestaw każdego przybywającego tu turysty. Popularne w Sri Lance rytuały ajurwedyjskie dla zmęczonych albo pełna niezapomnianych wrażeń jazda tuk tukiem dla odważnych, tak może wyglądać czas wolny podczas wakacji all inclusive w kuszącej zapachem cynamonu ojczyźnie herbaty.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon