Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow.
Wylot z Warszawy liniami rejsowymi. Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Stambule, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i zwiedzanie Stambułu. Rozpoczniemy od drugiego co do wielkości meczetu w mieście - Meczetu Suleymaniye z XVI w., będącego arcydziełem architektury osmańskiej. Jego twórcą był wybitny na skalę światową turecki budowniczy Sinan (nadworny architekt 5-ciu sułtanów). Kolejno zobaczymy meczet Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie przy szklance kawy po turecku będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Kolejno wizyta w parku miniatur Miniaturk, gdzie znajduje się kolekcja szczegółowo odwzorowanych, najsłynniejszych obiektów z całego kraju. Miniaturk należy do największych tego typu obiektów na świecie. Podziwiać tu można ponad 120 modeli, z których około 60 to obiekty znajdujące się w Stambule, a kolekcja stale się powiększa. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w muzeum „Panorama 1453 r.”, jedynym na świecie w całości muzeum panoramicznym. Największą atrakcją jest olbrzymi obraz przedstawiający zdobycie Konstantynopola przez Turków, płótno ma powierzchnię ok. 2 tys. m2. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od placu Beyazita, na którym znajduje się Meczet Beyazita, nazywany także „Meczetem Gołębim”. Najprawdopodobniej powstał on w XVI w. i jest przykładem klasycznej architektury osmańskiej. W skład kompleksu wchodzą także inne budowle: kuchnia, dwa mauzolea, szkoła koraniczna, łaźnie, dom pielgrzymów oraz karawanseraj. Następnie zobaczymy Wieżę Beyazita - 85-metrową, marmurową budowlę wzniesioną na plecenie sułtana Mahmuda II do wypatrywania pożarów. Cztery piętra wieży noszą nazwy: Straż, Sygnał, Kosz i Sztandar. Będziemy podziwiać także budynek Uniwersytetu Stambulskiego, jednego z najstarszych ośrodków naukowych nie tylko na Bliskim Wschodzie ale także na świecie. Następnie czas wolny w „największym centrum handlowym Stambułu” - Krytym Bazarze (Kapali Carsi), który posiada 64 ulice, ponad 4000 sklepów i 22 wejścia. Kolejno zaprosimy Państwa na zwiedzanie dzielnicy Ortakoy, gdzie zobaczymy przepiękny Wielki Meczet Imperialny, zbudowany z białego kamienia w stylu neobarokowym. Czas wolny w Ortakoy, w trakcie którego polecamy spróbowanie tureckich specjałów, np.: kumpir, czyli pieczonych ziemniaków w skórce z różnymi dodatkami. Kolejno zwiedzanie Muzeum Morskiego, założonego w 1897 r. z rozkazu komandora Bozcaadali Hasan Husnu Paszy. Zwiedzimy także Pałac Dolmabahce, zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdulmecida I - świadectwo ówczesnej potęgi Imperium Osmańskiego. Pałac został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Zobaczymy także most Galata, który przecina Złoty Róg, a z mostu 63-metrową wieżę o tej samej nazwie. Wieża Galata została zbudowana w 1384 r. jako część fortyfikacji ówczesnej kolonii Genui i była jej najważniejszym punktem. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem dla chętnych: Nocne życie w Stambule cena ok. 25 EUR. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 4

Po śniadaniu przeprawa promowa na część azjatycką miasta - Stambuł jest bowiem jedynym miastem na świecie położonym na dwóch kontynentach. Dotrzemy do dzielnicy Uskudar, która w starożytności nazywana była „złotym miastem” i pełniła rolę cmentarza miejskiego. Z wybrzeża zobaczymy znajdującą się na wyspie wieżę Kizkulesi (Wieżę Panny lub Wieżę Leandra), z którą wiąże się tajemnicza legenda. Zobaczymy najbardziej znany w Uskudar meczet Mihrimah Sultan, wybudowany na zlecenie ukochanej córki Sulejmana Wspaniałego i Roksolany - Mihrimah. Następnie udamy się do letniego pałacyku Kucuksu, położonego nad Bosforem. Na stronę europejską wrócimy przez jeden z mostów nad Bosforem łączący brzeg europejski z azjatyckim. Tego dnia będziemy mieli okazję zrobienia korzystnych zakupów galanterii skórzanej i tureckich słodkości. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowej dzielnicy Sultanahmet, nazywanej często „sercem Stambułu”. Rozpoczniemy od Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Zwiedzimy także kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób, a które zobaczymy. Kolejnym punktem programu będzie Cysterna Bazylikowa, która powstała za czasów panowania cesarza Justyniana i miała doprowadzać wodę do pałacu cesarza na wypadek wojny. Tego dnia okazja do zapoznania się z tradycją tkania tureckich dywanów - możliwość zakupu. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, które składa się z trzech części. W środku odnajdziemy zbiór pamiątkowych eksponatów, zaczynając od starożytnych monet aż po sarkofagi i płaskorzeźby. Zobaczymy także historyczny budynek stacji Sirkeci - ostatniego przystanku Orient Expresu, kursującego z przerwami pomiędzy Paryżem, a Stambułem w latach 1883-1977 r. Czas wolny na zakupy. Następnie zapraszamy na wyjście do centrum, na pożegnanie ze Stambułem. Możliwość zakupu oryginalnych wyrobów biżuteryjnych. Powrót do hotelu na nocleg. Dla chętnych Noc Turecka ok. 55 EUR. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na niezwykły rejs po Bosforze. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. Wylot z Stambułu liniami rejsowymi. Lądowanie w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina. (Trasa ok. 70 km).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

HAMMAM - ok. 40 EUR

HAMMAM Z MASAŻEM - ok. 56 EUR

NOC TURECKA - ok. 55 EUR.

STAMBUŁ NOCĄ - ok. 25 EUR.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja, bar. Za dodatkową opłatą centrum SPA.

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet. Za dopłatą obiadokolacje (4-daniowe menu), napoje do kolacji płatne dodatkowo.

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty - jego ważność powinna obejmować cały planowany okres pobytu LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 20.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu 4* (TSI-6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota  ok. 300 EUR płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 15-18 EUR/ 1 posiłek) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 14.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Last Minute!
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium
1 / 10
  • ...
    • Wycieczka Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium

Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij Premium

Za osobę5 297
Razem
10 594 zł
Zaliczka 30% 3 170 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu 4* (TSI-6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota  ok. 300 EUR płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 15-18 EUR/ 1 posiłek) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 14.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Atuty oferty

Stambuł - zobacz, posmakuj, dotknij - 8, kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Dolmabahçe, Cysterna Bazylikowa, Miniaturk, bazar Kapali Carsi, tureckie specjały - kawa, kumpir i fajka wodna.
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

Pokój deluxe

Max: 2 dorosłych

+194

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem