Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.- zach. części wyspy (okolice Nicolosii/ Taorminy). (Trasa ok. 60 km).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy. Przejdziemy szlakiem zabytków budowanych w unikalnym dla Sycylii stylu arabsko-normańskim, a także lokalnej odmianie stylu barokowego. Jeśli będzie to możliwe, zajrzymy do Katedry. Znajduje się w niej kaplica i relikwiarz świętej Rozalii, patronki miasta. Palermianie otaczają ją czcią i wierzą, że w 1624 roku ocaliła ich miasto przed zarazą. Zobaczymy w Katedrze także grób Ojca Puglisi, ofiary mafijnego terroru na początku lat 90’. Został on uznany przez Kościół Katolicki za błogosławionego męczennika. Następnie pojedziemy do Katakumb Kapucynów. Znajdują się w nim liczne mumie zakonników i osób świeckich. Niektóre z nich zachowały się do dziś w doskonałym stanie. Najsłynniejszą jest mumia dziewczynki Rosalii Lombardo. Nazywana jest ona przez niektórych „Śpiącą Królewną”. Następnie zajrzymy na cmentarz Kapucynów. Pochowany został na nim m.in. pisarz Giuseppe di Lampedusa. Zasłynął powieścią „Lampart”, która została zekranizowana w 1963 roku przez Luchina Viscontiego. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 3

Po śniadaniu poświęcimy dzień na odpoczynek. W zależności od pogody możliwość plażowania w Trapani lub w okolicy. Ten rejon Sycylii przez wieki słynął z koralu, soli, wina i tuńczyka. W pobliżu znajdują się niezliczone malownicze saliny, będziemy mieć także widoki na Wyspy Egadzkie. U ich brzegów Rzymianie odnieśli decydujące zwycięstwo nad flotą Kartagińską, kończące pierwszą wojnę punicką. W XIX wieku wyspy zakupiła rodzina Florio. Dzięki handlowi winem, tuńczykami i operacjom finansowym, zgromadzili jedną z największych fortun w zjednoczonych Włoszech. Na bazie historii wzlotu i upadku rodziny Florio, Stefania Auci napisała głośne powieści „Sycylijskie lwy” i „Zima lwów”. Dla chętnych tego dnia (w zależności od pogody) całodniowy rejs na budzące zachwyt Wyspy Egadzkie; płatny dodatkowo ok. 75 euro. Powrót do hotelu i nocleg (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejedziemy przez nizinną okolicę Marsali, podziwiając liczne winnice. Tutejsi winiarze przez wieki produkowali tak zwane wieczne wino (vino perpetuum). Do systemu beczek, wraz z ubytkiem trunku, dolewano stopniowo wino z kolejnych roczników, uzyskując tym samym ciekawe bukiety smakowe. Lokalnym winem zainteresowali się w XVIII wieku Brytyjczycy. Wzmacniając je dodatkowo alkoholem, uczynili z niego znany na całym świecie towar eksportowy Marsali. Po drodze dla chętnych dodatkowo płatna możliwość wizyty w winnicy połączona z degustacją wina marsalskiego (ok. 40 EUR/os). Następnie udamy się do Agrigento. Przejdziemy szlakiem przez Dolinę Świątyń, podziwiając pozostałości po epoce świetności miasta w czasach greckich. Monumentalne świątynie swoim rozmachem konkurowały z ateńskim akropolem i powstały w tej samej epoce. Następnie pojedziemy zobaczyć niezwykłe formacje skalne zwane Scala di Turchi („Schody tureckie”). W zależności od sezonu i pogody przerwa na krótki wypoczynek. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Syrakuz/Pozzalo/Raguzy. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Dzień 5

Przejazd do Syrakuz – najważniejszego miasta na wyspie w czasach starożytnych. Zwiedzać będziemy niezwykle malowniczą starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie zamieszkali pierwsi osadnicy greccy. Zobaczymy pozostałości zbudowanej przez nich świątyni Apollona. Udamy się na Piazza Duomo, gdzie kręcono film Malena z Moniką Belucci. Zobaczymy Katedrę wybudowaną w murach dawnej świątyni Ateny, zapoznamy się z także lokalnymi mitami przy źródle Aretuzy. Następnie przejedziemy do starego miasteczka rybackiego Marzamemi w południowo-wschodniej Sycylii, które emanuje oryginalnym urokiem. Sercem wioski rybackiej jest Piazza Regina Margherita z małym kościółkiem i restauracjami mieszczącymi się w dawnych tuńczykarniach. Będzie okazja, by spróbować wyśmienitych owoców morza. Przejazd do hotelu w okolicy Syrakuz/Pozallo/Raguzy. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Dzień 6

Wykwaterowanie i przejazd do portu w Pozzalo. Całodzienna wycieczka na Maltę. Wcześnie rano (śniadanie w formie pakietu) przejazd do portu i przeprawa katamaranem na Maltę. Poznamy historię wyspy, którą cesarz Karol V podarował Joannitom. Zwiedzimy wybudowaną przez zakonników La Valettę, obecną stolicę kraju. Przyjrzymy się jej imponującym założeniom obronnym i przejdziemy szlakiem zabytków z czasów świetności zakonu. Wejdziemy do Katedry św. Jana, która oszałamia swoim barokowym wnętrzem. Zatrzymamy się w niej na chwilę kontemplacji przy obrazach Caravaggia. Po czasie wolnym udamy się do malowniczo położonej Mdiny – Miasta Ciszy – dawnej stolicy Malty. Wejdziemy do miasta przez bramę, która w pierwszym sezonie Gry o Tron stanowiła wjazd do King’s Landing. Będziemy spacerować wąskimi uliczkami, które wytyczono jeszcze w czasach arabskich. Poznamy także miejscowe legendy o wizycie świętego Pawła na wyspie. Powrót na Sycylię w późnych godzinach wieczornych; przejazd do hotelu w okolicach Katanii/Fondachello/Nicolosi. Osoby mające pakiet 6 obiadokolacji otrzymają w tym dniu kolację na zimno. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd na majestatyczną Etnę — największy czynny wulkan w Europie. Wspólnie dotrzemy w okolicę kraterów Silvestri na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Za dodatkową opłatą, możliwość skorzystania ze znajdującej się w tym miejscu kolejki górskiej, którą można wjechać na ok. 2500 m n.p.m (ok. 50 EUR/os.). Wjazd można połączyć z wycieczką specjalnym samochodem terenowym na wysokość ok. 2900 m n.p.m, w której towarzyszyć będzie miejscowy przewodnik-wulkanolog (koszt łącznie z wjazdem kolejką to ok. 80 EUR/os.). Koło południa zjedziemy ku położonej u stóp wulkanu Katanii. W tym mieście będziemy mieli okazję poznać smak cycków św. Agaty (miejscowy deser), poznamy także historię samej patronki. Przejdziemy spacerem po Piazza Duomo, zatrzymamy się przy zamku Ursino, by zobaczyć miejsce, gdzie dotarła lawa po erupcji w XVII wieku. Z dachu jednego z Kościołów podziwiać będziemy panoramę miasta i samej Etny. Powrót do hotelu, nocleg. W tym dniu proponujemy wieczorek sycylijski (dodatkowo płatne ok. 60 EUR/os.). (Trasa ok. 130 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Sycylii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Niedziela jest dniem transferowym - w tym dniu nie uwzględnia się suplementu najlepszych miejsc w autokarze. 
Uwaga! Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sycylii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu "Wypoczynek - Sycylia”.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja, czasem bar.

Wyżywienie

Śniadania serwowane do stołu lub w formie bufetu (chleb, masło, dżem i/lub miód, ser, wędlina, sok owocowy, herbata, kawa, mleko, woda) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6, w tym jedna na zimno), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 275 EUR/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki fakultatywne: kolejka górska na Etnę ok.50 EUR/os., wjazd kolejką połączony z wycieczką samochodem terenowym na Etnę ok. 80 EUR/os., wieczór sycylijski ok. 60 EUR/os., rejs na Wyspy Egadzkie ok 75 EUR/os. Winnica z degustacją ok 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 21.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla: osób poniżej 25 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Sycylia i Malta

4.8/6 (214 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sycylia i Malta
Bestseller
Last Minute!
Galeria (21)
Sycylia i Malta
Sycylia i Malta
Sycylia i Malta
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Sycylia i Malta - 8 lub 15 dni • Etna • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Malta - malownicze zatoczki i wspaniałe zabytki • Agrigento - Dolina Świątyń • Palermo stolica Sycylii • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii
Długość lotu

2 godz. 25 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6, w tym jedna na zimno), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 275 EUR/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki fakultatywne: kolejka górska na Etnę ok.50 EUR/os., wjazd kolejką połączony z wycieczką samochodem terenowym na Etnę ok. 80 EUR/os., wieczór sycylijski ok. 60 EUR/os., rejs na Wyspy Egadzkie ok 75 EUR/os. Winnica z degustacją ok 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 21.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla: osób poniżej 25 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (106 opinii)
Dolcestate
Włochy: Sycylia
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (1 opinia)
Hotel Alexander
Włochy: Sycylia
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (27 opinii)
Baia Sporting & Villa Athena
Włochy: Sycylia
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (66 opinii)
San Pietro
Włochy: Sycylia

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 557
Razem
7 114 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 33h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Sycylia i Malta

4.8 / 6(214 opinie)
Intensywność programu
4.6
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.2
Transport
4.9
Wyżywienie
3.9
Zakwaterowanie
4.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grazyna, Starogard G 15.09.2021

Fajna wycieczka

Udany wyjazd pomimo covidowych obostrzeń.

6.0/6

Ryszard, Poznań 25.09.2019

Słoneczna Sycylia i Malta .

Wyjazd zapowiadał się tragicznie z powodu prognozy pogody , która na dzień przed wylotem z Poznania informowała o 4 dniach deszczowych i ewentualnie dwóch lub 3 dniach pogody . Na szczęście prognozy się nie sprawdziły i przez cały czas mieliśmy piękną i słoneczną pogodę a przelotne deszcze omijały nas . Program objazdu wraz z pobytem na Malcie został zrealizowany perfekcyjnie i zgodnie z harmonogramem . Obawy odnośnie zakwaterowania w hotelach , jakości oraz ilości jedzenia , standardu autokaru oraz klimatyzacji w hotelach i autokarze okazały się nieuzasadnione . Może mieliśmy szczęście a możne Rainbow postawił poprzeczkę usług oraz wymagań w stosunku do kontrahentów wyżej i udało się wyeliminować mankamenty poprzednich wyjazdów na Sycylię i Maltę . Pilot Pan Sławek okazał się dobrym organizatorem i pilotem w pełni profesjonalnym . Informacje dotyczące zwiedzanych obiektów , historii , obyczajów przekazywał w odpowiednim czasie , miejscu w ilości , która nie była przesadna lecz w pełni wystarczająca . Dodatkowym atutem była muzyka włoska serwowana w autokarze . Wyjazd w pełni polecam wszystkim i tym , którzy zaliczyli wiele wyjazdów z Rainbowem jak i tym , którzy dopiero zamierzają to zrobić . Warto !!!
Pokaż więcej opinii (212)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem