Sycylia i Malta

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.2 /6 ( 57 opinii ) -42% 100%
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Sycylia i Malta - 8 lub 15 dni • Taormina i groźna Etna • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Malta - malownicze zatoczki i wspaniałe zabytki • Agrigento - Dolina Świątyń • Katania i Palermo • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii

Terminy i ceny wycieczki 23

2 443 zł
( za osobę / 8 dni )
2 937 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 29.04.2018

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 20

5.8 /6 (2 opinie)
La Scogliera
Włochy
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
0 zł / za osobę 7 dni

Baia Sporting & Villa Athena
Włochy, Giardini Naxos
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+231 zł / za osobę 7 dni

Hotel delle Palme
Włochy
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+276 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.-wsch. części wyspy (ok. Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii). (Trasa ok. 80 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na Etnę – największy i najwyższy czynny wulkan w Europie. Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo). Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy – najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 160 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w okolicach miastach, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: pn.-wsch. Sycylia/ Giardini Naxos/ Taormina/ Fondachello/ Katania/ Nicolosi (3), Mazara del Vallo/ Castelvetrano/ Zafferana (2), Syrakuzy/ Pozallo (2).
Do dyspozycji gości
restauracja, czasem bar.
Pokoje
skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami. Zazwyczaj brak lodówek i klimatyzacji w pokojach.
Wyżywienie
śniadania serwowane do stołu lub w formie bufetu (chleb, masło, dżem i/lub miód, ser, wędlina, sok owocowy, herbata, kawa, mleko, woda) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.  
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7, w tym jedna na zimno), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 325 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 10 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne: wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. ok. 75 EUR, obiad w Erice ok. 25 EUR.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Zniżki obowiązują dla:
-osób poniżej 25 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sycylia-i-malta/zakwaterowanie-stm
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
 
 
 
5.2 Ocena ogólna tej wycieczki
5.4
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.1
Transport
4.5
Zakwaterowanie
4.3
Wyżywienie
4.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Wycieczki w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.