Valetta

Świątynia, Agrigento

Valetta

Antyczny teatr, Taormina

Marsala

Noto

Etna

Palermo

Sycylia i Malta

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.0 /6 ( 125 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
Sycylia i Malta - 8 lub 15 dni • Taormina i groźna Etna • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Malta - malownicze zatoczki i wspaniałe zabytki • Agrigento - Dolina Świątyń • Palermo stolica Sycylii • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii

Terminy i ceny wycieczki 23

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 22

4.7 /6 (18 opinii)
Baia Sporting & Villa Athena
Włochy, Giardini Naxos
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

5.2 /6 (6 opinii)
La Scogliera
Włochy
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +166 zł / za osobę 7 dni

4.5 /6 (36 opinii)
Da Peppe
Włochy
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +230 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.-wsch. części wyspy (ok. Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii). (Trasa ok. 80 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na Etnę – największy i najwyższy czynny wulkan w Europie. Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo). Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy – najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 160 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele **/*** klasy turystycznej, położone w okolicach miast, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: pn.-wsch. Sycylia, okolice: Giardini Naxos/ Taormina/ Fondachello/Katania/Nicolosi (3), Mazara del Vallo/Castelvetrano/Zafferana (2), Syrakuzy/Pozallo (2).
Do dyspozycji gości
restauracja, czasem bar.
Pokoje
Pokoje 2 i 3-osobowe skromnie urządzone wyposażone w: łazienki z ręcznikami i suszarką, TV, klimatyzację.
Wyżywienie
Śniadania serwowane do stołu lub w formie bufetu (chleb, masło, dżem i/lub miód, ser, wędlina, sok owocowy, herbata, kawa, mleko, woda) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6, w tym jedna na zimno), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie w tym całodniowa wycieczka na Maltę ok. 220 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 9 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne: wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. ok. 70 EUR/os., wieczór sycylijski ok. 40 EUR/os.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Zniżki obowiązują dla: osób poniżej 25 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sycylia-i-malta/zakwaterowanie-stm
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Dodaj opinię

5.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Malcie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon