Obiekt

Pokoje

W hotelu znajduje się 280 pokoi standardowych mogących zakwaterować maksymalnie 4 osoby dorosłe (możliwa dostawka w formie rozkładanej sofy lub łóżka piętrowego). Pokoje standardowe wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, klimatyzację, TV Sat., telefon, sejf, mini lodówkę oraz balkon. Obowiązkowy podatek turystyczny, 1,5 Eur/os./dzień.

Internet

Brak Internetu Wi-Fi.

Kategoria lokalna

***

Strona www

www.valtur.it

Wyżywienie

All Inclusive Light: śniadania, lunche oraz obiadokolacja w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe oraz lokalne piwo i wino dostępne w barze hotelowym w godzinach 10:00-12:00 oraz 15:00-22:00. Pozostałe napoje płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi animacje dzienne i wieczorne, organizuje również wieczorne show. Ponadto: centrum SPA, zabawy i gry zespołowe, lekcje tańca, aerobik, siatkówka, tenis, łucznictwo, boccia. Dla dzieci: baby klub (2-5 lat), mini klub (5-12 lat) oferujący szeroki wachlarz animacji, wydzielone miejsce na basenie oraz w restauracji z menu dla dzieci, young klub (11-18 lat) z wydzielonym miejscem do gier w ogrodzie, na basenie oraz w restauracji.

Dodatkowe informacje

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Wg informacji z dn. 21.06.2021 r. osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) co najmniej do 30 sierpnia br. mają obowiązek:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione);

2) przedstawienia certyfikatu w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass) zaświadczającego o:

· ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· przebytej chorobie COVID-19 (ceryfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

Uwaga!!!

Aktualizacja dodatkowych wytycznych dla podróżujących do Włoch z dn. 27/07/2021 r. Od 6 sierpnia 2021r. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass, potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

- konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;                            

- wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;   

- muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;

- basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;                                                                              

- targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;        

- uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;                                                 

- centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;                                                                                             

- salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;                             

- konkursów publicznych.

Uwaga! Negatywny wynik testu wykonanego przed wylotem obowiązuje wyłącznie na okres, na jaki został on wykonany (tj. PCR na 72 h od momentu wykonania testu, a antygenowy - 48 h), a po upływie jego ważności w celu skorzystania z powyższych należy wykonać ponowne testy. Dodatkowe koszty i wykonanie kolejnych testów leży po stronie Klienta. Ewentualne wykonanie kolejnych testów oraz związane z tym koszty leżą po stronie Klienta i Rainbow nie pośredniczy w wykonywaniu testów na miejscu (podczas realizacji programu).

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia. Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Giardini Naxos ok. 10,50 EUR/os./tydzień i ok. 15 EUR/os./2 tygodnie, okolice Taorminy i Letojanni ok. 4 EUR/os./pobyt, okolice Cefalu ok. 1,50 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Capo Calava

4.8/6 (47 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Capo Calava
Galeria (22)
Capo Calava
Capo Calava
Capo Calava
Capo Calava

Atuty oferty

Dobrej klasy hotel, który wyróżnia się nie tylko piękną lokalizacją, ale również szeroką ofertą animacji dla gości w każdym wieku. Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi oraz osobom preferującym aktywne formy wypoczynku.

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Giardini Naxos ok. 10,50 EUR/os./tydzień i ok. 15 EUR/os./2 tygodnie, okolice Taorminy i Letojanni ok. 4 EUR/os./pobyt, okolice Cefalu ok. 1,50 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Położenie

Hotel położony jest w zadbanym, śródziemnomorskim ogrodzie, w otoczeniu zielonych wzgórz tyrreńskiego wybrzeża Sycylii, z przepięknym widokiem na Wyspy Eolskie. Ok. 5 km do turystycznej miejscowości Gioiosa Marea z niewielkim wyborem barów, restauracji oraz sklepów. Do lotniska w Katanii ok. 180 km.

Mapa

Plaża

Hotel usytuowany bezpośrednio przy piaszczysto-żwirkowej, prywatnej plaży z bezpłatnym serwisem plażowym.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, kantor, lobby, restauracja, bar. Ponadto: basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami, dyskoteka, sala telewizyjna, amfiteatr, sala konferencyjna, parking. Za dodatkową opłatą: sklepy, kiosk, pralnia, fotograf, lekarz, wypożyczalnia samochodów (za pośrednictwem hotelu) oraz specjalne usługi dedykowane rodzinom z dziećmi: dostępna kuchnia z podgrzewaczami butelek, wypożyczalnia wózków oraz wanienek, usługi opiekunki dla dzieci.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Opinie o Capo Calava

4.8 / 6(47 opinii)
Atrakcje dla dzieci
4.8
Obsługa hotelowa
5.1
Plaża
5.2
Pokój
4.9
Położenie i okolica
5.0
Rezydent
4.5
Sport i rozrywka
4.9
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Magda 17.07.2019

Fantastyczny włoski hotel!

Jeden z lepszych hoteli w jakich byłam. Cudownie położony w ogrodzie. Jedzenie przepyszne, bardzo dużo owoców morza, ekstra pasty i desery. Pokoje odnowione, ładnie urządzone, często sprzątane. Plaża przy hotelu, bardzo malownicza, bezpłatne leżaki i parasole. Można korzystać ze wszystkich, nie od trzeciego rzędu jak jest napisane na stronie. Obsługa rewelacyjna, TH crew mam wrażenie, że rozbawi każdego :) Prawdziwa włoska wioska, dużo słońca, zabawy, tańca, uśmiechu i super jedzenia.

6.0/6

Magdalena, Kraków 21.06.2016

Wypoczynek gwarantowany! :-)

Skuszeni świetnymi ofertami last minute wybraliśmy się ze znajomymi na Sycylię - do tej pory kierunek przez nikogo z nas nie odwiedzany, zawsze odsuwany na dalszy plan (zwykle przez cenę). Hotel wybraliśmy na kilka dni przed wyjazdem - nie czytając żadnych opinii. Miało być w swoim gronie z plażą i słońcem - taki niewygórowany cel :-) I co się okazało? Że wszystko przerosło nasze oczekiwania!!! :-) Niesamowite widoki (m. in. na Wyspy Liparyjskie), piękna plaża (jak ktoś jest wrażliwy, buty mogą się przydać), na której serwis jest bezpłatny i charakterystyczna skała dodająca uroku. Z resztą takim samym widokiem można cieszyć się korzystając z basenu :) Magia!:) Sam hotel sprawia wrażenie kameralnego i spokojnego, pokoje w bungalowach rozlokowanych w pięknym ogrodzie. Pokoje czyste, codziennie sprzątane i przestronne. Część jest wyremontowana, bo my mieliśmy pokój w bardziej nowoczesnej stylizacji, a znajomi byli zakwaterowani w pokoju jak ze zdjęcia w katalogu. Jedzenie bardzo smaczne. Poza posiłkami (poza piwem i winem) płatne dodatkowo, jednak stosunkowo nie są to wysokie kwoty 1,5-2,5 EUR. W pobliżu hotelu poza małym sklepikiem niewiele jest więc trzeba się rozkoszować wypoczynkiem na terenie hotelu. Obsługa z resztą zawsze uśmiechnięta i pomocna. Dla chcących więcej aktywności i rozrywki też hotel jak najbardziej odpowiedni :) Grupa animatorów jest chyba w stanie zachęcić do działania każdego - zarówno podczas animacji w ciągu dnia, jak i wieczornych :) Polecam - my zdecydowanie wypoczęliśmy!!! :)
Pokaż więcej opinii (45)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem