Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Początek egipskiej przygody: przylot do Hurghady

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. hotel Palm Beach, lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2
Dzień 2

Dzień na odpoczynek i relaks

Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację, obiad, wieczorem kolacja. Nocleg.
 

Dzień 3
Dzień 3

Tajemnice Luksoru i doliny Królów

Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 500 EGP/os. -  płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatne). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 50 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg. (Trasa ok. 280 km).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Wcześnie rano wykwaterowanie i przejazd do Kairu (około 500 km). Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Kairu zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłata -  płatność tylko kartą - możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 900 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu w Kairze lub okolicach, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Luksor: u bram starożytnych Teb

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka (ok. 60 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Po obiedzie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Kairze i przelot z Kairu do Asuanu. Po przylocie zwiedzanie; wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Następnie zakwaterowanie na statku 4* i obiad na statku. Po obiedzie opcjonalnie (za dodatkową opłatą, ok. 30 USD/os.) wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5
Dzień 5

Egipt: Rejs po Nilu z wizytą w Edfu i Kom Ombo

Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele: 
Wcześnie rano (około 4:00) dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Śniadanie w formie suchego prowiantu. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Dla uczestników nie biorących udziału w wycieczce czas wolny na statku. Obiad na statku i rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu.(Trasa ok. 50 km - statkiem). Rejs w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku

Dzień 6
Dzień 6

Sekrety starożytnego Egiptu: Asuan i Abu Simbel

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Powrót na statek. Nocleg. 

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Przed śniadaniem zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Powrót na statek i śniadanie. Następnie czas wolny i obiad na statku. Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Luksoru (Trasa ok. 50 km - statkiem). Kolacja na statku. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 50 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Pierwszy kontakt z mistycznym Kairem i ostatnie spotkanie z zagadkowym Luksorem

Po śniadaniu  transfer na lotnisko w Asuanie i przelot samolotem z Asuanu do Kairu. Po przylocie zwiedzanie miasta. W programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 900 EGP/os. -  płatność tylko kartą, wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4* np. hotel Palm Beach, lub podobny). Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480 km).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Śniadanie na statku i wykwaterowanie. Wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 500 EGP/os.-  płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatnie. Zobaczymy również sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni świątyni Amenhotepa III. Dla chętnych wycieczka (ok. 60 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Dla osób nie biorących udziału w wycieczce powrót na statek. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg w hotelu.(Trasa około 280 km).

Dzień 8

Koniec egzotycznej przygody: powrót do domu

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - śniadanie i transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.(śniadanie w formie suchego prowiantu lub w hotelu w zalezności od godzin wylotu)

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Zmianie może ulec dzień rozpoczęcia rejsu.
- UWAGA! program rozpoczynający się w niedzielę będzie realizowany w odróconej kolejności: od Kairu do Luksoru
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **** - (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hotelu Palm Beach Beach**** lub podobnym oraz i 1 rozpoczęta doba hotelowa w Kairze (tylko dla wylotów w niedzielę). Istnieje możliwośc dopłaty do hotelu ***** w Hurghadzie.

Do dyspozycji gości: restauracja oraz bar.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w danym hotelu.

Rejs po Nilu statkiem ****+ - (4 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w czwartek) lub 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w niedzielę).

Do dyspozycji gości:
restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie: all inclusive - śniadania, obiady i kolacje oraz lokalne napoje alkoholowe (np. whisky; za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Uwaga! Wyżywienie:śniadanie i kolacja w dniu 3. (przejazd z Hurghady do Luksoru), w dniu 7. (przejazd z Kairu do Hurghady) oraz w hotelu w Kairze (dla wylotów w niedzielę)

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w czwartek) lub 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku i 1 rozpoczęta doba hotelowa w Kairze (dla wylotów w niedzielę); wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie oraz na statku (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce; opieka polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 395 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie; opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.); innych wydatków osobistych.  

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

5.3/6 (880 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Bestseller
Galeria (14)
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • all inclusive w hotelu w Hurghadzie w cenie • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w czwartek) lub 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku i 1 rozpoczęta doba hotelowa w Kairze (dla wylotów w niedzielę); wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie oraz na statku (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce; opieka polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 395 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie; opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.); innych wydatków osobistych.  

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Zła konfiguracja pokojowa

Wybierz pokój
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

AGNIESZKA, Poznań 04.07.2019

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy -objazd i wypoczynek

Wycieczka super zorganizowana. Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Wykupiliśmy chyba wszystkie możliwe wycieczki fakultatywne -opłacało się zobaczyć te fantastyczne miejsca. Wyjazd w marcu to dobra decyzja, ponieważ nie było za gorąco (ok. 20-25 stopni). W godzinach porannych trzeba było mieć bluzę, natomiast w godzinach południowych nie było upałów ale można było spokojnie zwiedzać. Przewodnik Shepo oraz Mustafa - najwyższa klasa: posiadają bardzo dużą wiedzę na temat odwiedzanych miejsc. Potrafili zaciekawić całą grupę opowieściami. Bardzo dobra znajomość języka polskiego. Statek rewelacja - obsługa bardzo miła, jedzenie bardzo dobre, wieczorki klimatyczne :) Dużo wspaniałych miejsc do zwiedzania. Pociąg - tego obawiałam się najbardziej - jednak super zorganizowane - przedziały dla grupy były oddzielone od pozostałych i nie trzeba było siedzieć zamkniętym w przedziale. Piramidy - okazałe i wspaniałe. Niestety trzeba bardzo uważać na tubylców próbujących na wszystko naciągnąć. Strasznie nachalni szczególnie w Kairze. Na pobycie stałym w hotelu Desert Rose super obsługa. Świeże ręczniki, czyste pokoje, dużo przestrzeni., smaczne jedzenie - każdego dnia inna kuchnia świata. Obsługa bardzo miła i pomocna. Wyjazd uważam za super udany - polecam gorąco.

6.0/6

Iwona, Leźno 22.08.2021

Wspaniała wycieczka

Pokaż więcej opinii (878)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem