Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. hotel King Tut Aqua Park Beach Resort, lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację, obiad, wieczorem kolacja. Nocleg.
 

Dzień 3

Dzień 3

Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 450 EGP/os. -  płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatne). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 50 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg. (Trasa ok. 280 km).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Wcześnie rano przejazd do Kairu (około 500 km). Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Kairu zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłata -  płatność tylko kartą - możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 900 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu w Kairze lub okolicach, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka (ok. 60 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Po obiedzie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Kairze i przelot z Kairu do Asuanu. Po przylocie zwiedzanie; wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Następnie zakwaterowanie na statku 4* i obiad na statku. Po obiedzie opcjonalnie (za dodatkową opłatą, ok. 30 USD/os.) wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele: 
Wcześnie rano (około 4:00) dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Śniadanie w formie suchego prowiantu. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Dla uczestników nie biorących udziału w wycieczce czas wolny na statku. Obiad na statku i rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu.(Trasa ok. 50 km - statkiem). Rejs w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Powrót na statek. Nocleg. 

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Przed śniadaniem zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Powrót na statek i śniadanie. Następnie czas wolny i obiad na statku. Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Luksoru (Trasa ok. 50 km - statkiem). Kolacja na statku. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 50 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu  transfer na lotnisko w Asuanie i przelot samolotem z Asuanu do Kairu. Po przylocie zwiedzanie miasta. W programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 900 EGP/os. -  płatność tylko kartą, wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4* np. hotel King Tut Aqua Park Beach Resort, lub podobny). Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480 km).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:
Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (zachęcamy posiadanie ubezpieczenia pakiet SPORT). Śniadanie na statku i wykwaterowanie. Wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 450 EGP/os.-  płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatnie. Zobaczymy również sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni świątyni Amenhotepa III. Dla chętnych wycieczka (ok. 60 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Dla osób nie biorących udziału w wycieczce powrót na statek. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg w hotelu.(Trasa około 280 km).

Dzień 8

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - śniadanie i transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.(śniadanie w formie suchego prowiantu lub w hotelu w zalezności od godzin wylotu)

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Zmianie może ulec dzień rozpoczęcia rejsu.
- UWAGA! program rozpoczynający się w niedzielę będzie realizowany w odróconej kolejności: od Kairu do Luksoru
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **** - (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hotelu Palm Beach Beach**** lub podobnym oraz i 1 rozpoczęta doba hotelowa w Kairze (tylko dla wylotów w niedzielę).. Istnieje możliwośc dopłaty do hotelu ***** w Hurghadzie.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje:2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w danym hotelu.

Rejs po Nilu statkiem ****+ - (4 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w czwartek) lub 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w niedzielę).

Do dyspozycji gości:restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny:wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie: all inclusive - śniadania, obiady i kolacje oraz lokalne napoje alkoholowe (np. whisky; za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Uwaga! Wyżywienie:śniadanie i kolacja w dniu 3. (przejazd z Hurghady do Luksoru), w dniu 7. (przejazd z Kairu do Hurghady) oraz w hotelu w Kairze (dla wylotów w niedzielę)

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w czwartek) lub 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku i 1 rozpoczęta doba hotelowa w Kairze (dla wylotów w niedzielę); wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie oraz na statku (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce; opieka polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 380 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie; opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.); innych wydatków osobistych.  

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Bestseller
Last Minute!
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
Symbole Egiptu - Nil i Piramidy
1 / 14
  • ...
    • Wycieczka Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

5.3/6 (956 opinii)

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

Za osobę2 476
Razem
4 952 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku (dla wylotów w czwartek) lub 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku i 1 rozpoczęta doba hotelowa w Kairze (dla wylotów w niedzielę); wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie oraz na statku (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce; opieka polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 380 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie; opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.); innych wydatków osobistych.  

Atuty oferty

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • all inclusive w hotelu w Hurghadzie w cenie • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie
Długość lotu

4 godz. 15 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (36 opinii)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (61 opinii)
Palm Beach Resort Hurghada
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (128 opinii)
Stella Di Mare Gardens Resort & Spa
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (36 opinii)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada

Opinie

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

AGNIESZKA, Poznań 04.07.2019

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy -objazd i wypoczynek

Wycieczka super zorganizowana. Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Wykupiliśmy chyba wszystkie możliwe wycieczki fakultatywne -opłacało się zobaczyć te fantastyczne miejsca. Wyjazd w marcu to dobra decyzja, ponieważ nie było za gorąco (ok. 20-25 stopni). W godzinach porannych trzeba było mieć bluzę, natomiast w godzinach południowych nie było upałów ale można było spokojnie zwiedzać. Przewodnik Shepo oraz Mustafa - najwyższa klasa: posiadają bardzo dużą wiedzę na temat odwiedzanych miejsc. Potrafili zaciekawić całą grupę opowieściami. Bardzo dobra znajomość języka polskiego. Statek rewelacja - obsługa bardzo miła, jedzenie bardzo dobre, wieczorki klimatyczne :) Dużo wspaniałych miejsc do zwiedzania. Pociąg - tego obawiałam się najbardziej - jednak super zorganizowane - przedziały dla grupy były oddzielone od pozostałych i nie trzeba było siedzieć zamkniętym w przedziale. Piramidy - okazałe i wspaniałe. Niestety trzeba bardzo uważać na tubylców próbujących na wszystko naciągnąć. Strasznie nachalni szczególnie w Kairze. Na pobycie stałym w hotelu Desert Rose super obsługa. Świeże ręczniki, czyste pokoje, dużo przestrzeni., smaczne jedzenie - każdego dnia inna kuchnia świata. Obsługa bardzo miła i pomocna. Wyjazd uważam za super udany - polecam gorąco.
Pokaż więcej opinii (955)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem